Zavrieť

Porady

zrážková daň pri príjmoch do 5000 Sk

Myslíte si, že zrážkova daň pri príjmoch do 5000 Sk (nepodpísané vyhlásenie) účtovníkom uľahčí prácu, ja nie.
Usporiadat
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Už to mám hotové. Stĺpec K a riadok 44 neprepisujte. Sú tam vzorce.
0 0
Simonab Simonab

Simonab je offline (nepripojený) Simonab

Marína
Už to mám hotové. Stĺpec K a riadok 44 neprepisujte. Sú tam vzorce.
Super, Marína vďaka.
0 0
Magma Magma

Magma je offline (nepripojený) Magma

Na stránke drsr.sk sú uvedené čísla účtov jednotlivých DÚ pre zrážkovú daň, ale KS tam nie je. Podľa mňa to vyzerá na KS 1144.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Magma
Na stránke drsr.sk sú uvedené čísla účtov jednotlivých DÚ pre zrážkovú daň, ale KS tam nie je. Podľa mňa to vyzerá na KS 1144.
V Spišskej Novej Vsi na daňovom úrade je vylepený oznam a tam je uvedené, že číslú účtu je nezmenené a KS je 1744 + treba zasielať oznámenie.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Marína
Už to mám hotové. Stĺpec K a riadok 44 neprepisujte. Sú tam vzorce.
Pekné tlačivko a musí sa až také "zložité" posielať?
0 0
Simonab Simonab

Simonab je offline (nepripojený) Simonab

Aj na toto som sa pýtala žien na DU. Povedali, že to je číslo účtu pre všetky tie dane vyberané zrážkou podľa §43, okrem tej podľa ods.3 písm.j). Tieto čísla účtov platili už aj predtým.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Čísla účtov pre štátny rozpočet sú rozdelené podľa daní. KS podľa toho, či ide o daň preddavkovú(KS 1144), vysporiadanie dane(1744), penále,...T.z., že pre daň zo závislej činnosti je účet vždy rovnaký len sa mení KS. Zrážková daň pre daň zo ZČ je daň vysporiadaná. Preto KS 1744.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Dada
Pekné tlačivko a musí sa až také "zložité" posielať?
Nemusí, môžeš si ho zjednodušiť. Chcela som tam dať čo najviac informácii kvôli spárovaniu platieb a kontole.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Volala som práve na DÚ a tam mi naša správkyňa vravela, že ministerstvo pripravuje tlačivo. Zatiaľ jej mám len poslať, že v akej výške bola odvedená zrážková daň a kedy. Že netreba rozpisovať mená ani nič iné.
0 0
48912 48912

48912 je offline (nepripojený) 48912

jvp111
Informácia z daňového úradu bola taká, že aj č. ú. sa mení pri zrážkovej dani, nielen KS. - január - DÚ BA 1.
Pred chvíľkou po prečítaní príspevkov od poraďákov som znovu overovala na DÚ a informácia je taká, že naozaj č. ú. zostáva a mení sa len KS.
---------------------------------


Číslo účtu na zrážkovu daň je ine ako na preddavkovú daň pre BA I.:
7000055089/8180 KS:8144
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

48912
Číslo účtu na zrážkovu daň je ine ako na preddavkovú daň pre BA I.:
7000055089/8180 KS:8144
Ale toto sa týka iných prípadov ako zrážkovej dane zo závislej činnosti. Osobne som to na predmetnom DU 1 konzultovala, a tento účet ani VS sa nemá používať !!!
Kto tak urobil (ako napr. aj ja) , musí písomne požiadať správcu dane o preúčtovanie.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Presne, ako hovorí Libuška, ten účet sa netýka zrážkovej dane od zamestnávateľa
0 0
48912 48912

48912 je offline (nepripojený) 48912

a ake je teda spravne cislo úctu na zrazkovu dan od zamestnavatela?
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Č.účtu - preddavková daň zo mzdy, len konšt.symbol 1744
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
swing
Myslíte si, že zrážkova daň pri príjmoch do 5000 Sk (nepodpísané vyhlásenie) účtovníkom uľahčí prácu, ja nie.
Po prečítaní vyššie uvedených príspevkov hlasujem za "NIE".
0 0
alena alena

alena je offline (nepripojený) alena

DÚ Bratislava III. uverejnil čísla účtov pre PO aj FO, daň z príjmov vyberaná zrážkou je pre FO aj PO rovnaký: 7000056065/8180, KS 8144. Informačné letáky o všetkých číslach účtov si možno vyzdvihnúť na DÚ III. v podateľni. Ešte sa mi nepodarilo zistiť, ako je to s tým zasielaním hlásenia o zrážkovej dani.
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

alena
DÚ Bratislava III. uverejnil čísla účtov pre PO aj FO, daň z príjmov vyberaná zrážkou je pre FO aj PO rovnaký: 7000056065/8180, KS 8144. Informačné letáky o všetkých číslach účtov si možno vyzdvihnúť na DÚ III. v podateľni. Ešte sa mi nepodarilo zistiť, ako je to s tým zasielaním hlásenia o zrážkovej dani.
To je zvláštne a mne na zrážkovú daň zo závislej činnosti na tomto DU III povedali číslo účtu: 7000055927/8180 a KS 1744 a myslím , že je to aj v poriadku.
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Dada
Pekné tlačivko a musí sa až také "zložité" posielať?
Nebudú nové iba prehľady?
0 0
Oľa Oľa

Oľa je offline (nepripojený) Oľa

Poprosím, o Váš názor, či je správny tento postup:
zamestnanec má priznaný mesačný HP 15.000, nepodpísal vyhlásenie k dani zo mzdy ani si neuplatňuje daňový bonus
v 0106 odpracuje celý mesiac, dosiahne HP 15.000 - platí preddavkovú daň
v 0206 bude PN a dosiahne HP vo výške 3.800 Sk - platí zrážkovú daň
v 0306 odpracuje celý mesiac - preddavková daň, atď.
A tiež by som sa chcela spýtať na názor:
Aké mu dám na konci roka potvrdenie ak si bude chcieť podať DP a uplatniť si aj príjem ktorý mal zdanený zrážkovou daňou.
Alebo ak tento príjem dosiahne len od 1 zamestnávateľa (nie napr. prac. pomer - 25.000/mes. v Slovnafte a dohodu o VP 4.500/mes. v Milexe) spravím mu ročné zúčtovanie a na príjmy zdanené zrážkovou daňou nebudem prihliadať, pretože sú od jedného zamestnávateľa a považujú sa za vysporiadené pri zdanení zrážkovou daňou, alebo si môže podať aj v tomto prípade DP a uplatniť aj tieto príjmy (keď má príjmy Slovnaft+Milex, tak si vraj podľa svôjho rozhodnutia môže podať DP a uplatiť aj príjmy z Milexu).
Ďakujem
Naposledy upravil Oľa : 24.02.06 at 10:00
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Na internete na stránke Daňového riaditeľstva som našla "Informáciu o úhrade zrážkovej dane zamestnávateľom", kde je uvedé citujem: Túto daň platiteľ uhráza na účet miestne príslušného správcu dane pre daň z príjmov zo závislej činnosti. Platbu zrážkovej dane platiteľ označí konštatným symbolom 1744. Úhradu zrážkovej dane je povinný platiteľ dane oznámiť miestne príslušnému správcovi dane, ak správca dane na žiadosť platiteľa dane neurčí inak.
V závere je poznámka: MF SR pripravuje odporučený vzor oznámenia na zverejnenie.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať