Zavrieť

Porady

Stravné lístky

Viem, že o stravných lístkoch tu už bolo popísané toho veľa, ale nevie mi niekto poradiť ako mám účtovať predaj poukážok ticket restaurant keď sme sa stali teraz platcom DPH? doteraz som im predavala lístky bez DPH, ale vraj kěďže sme už platcom DPH, tak aj stravne lístky musím cenu navýšiť o DPH, je to naozaj tak?
ďakujem
Ak by ste mali niekto aj nejaky rozpis účtovnaia po ruke, tak budem rada.
Usporiadat
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

kupujeme stravne listky, takze stravovanie u iných zariadeni
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

sara-ke
kupujeme stravne listky, takze stravovanie u iných zariadeni
AK je stravný lístok ( cenina) bez dane, tak ani pri jej predaji zamestnancovi daň neodvádzame, ale ak je stravenka( stravovanie v inej ZJ) s daňou, pri jej predaji zamestnanc. odvádzame daň z ceny pre zamestnanca bez dane. Skús sa aj pozrieť na už vypracované otázky o stravovaní. Tam sú všetky možností poskytovania stravovanie pekne rozpísané.
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

Tweety nemas nahodou link na tie vypracovane otazky? nemozem to najst
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

sara-ke
Tweety nemas nahodou link na tie vypracovane otazky? nemozem to najst
Skúsim popozerať.
Napr:
http://www.porada.sk/search.php?sear...3&pp=25&page=4
Naposledy upravil Tweety : 16.06.06 at 06:35
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Účtovanie nákupu stravných poukážok:


Účtovanie nákupu stravných poukážok medzi platiteľmi.:
Položka
SK
Účet
Hodnota stravnej poukážky:
70,00
213/321
Čerpanie stravovacích poukážok:
40,00
527/213
- 55 % príspevku zamestnávateľa, najviac 48,95 Sk*
- príspevok zo sociálneho fondu*
2,00
472/213
- úhrada od zamestnanca
28,00
335/213

Zamestnávateľ – platiteľ DPH uplatní odpočítanie DPH z dodanej služby sprostredkovania, ktorú na faktúre účtuje na účet 518. K prijatým poukážkam pristúpi ako k nákupu ceniny, ktorú ďalej nezdaňuje, nakoľko služba stravovania bude zdanená prislúchajúcou daňou z pridanej hodnoty pri jej poskytnutí, t.j. v reštauračnom zariadení, kde sa poukážka predloží ako úhrada za jedlo. Poskytnuté stravovacie poukážky zamestnávateľ preukáže evidenciou o ich pridelení zamestnancom.
Pri účtovaní stravných poukážok nevzniká u zamestnávateľa problém výpočtu DPH, ktorú by mal od zamestnanca prijať, nakoľko s prijatými poukážkami narába ako s ceninou a jej poskytnutie zamestnancom nie je pre zamestnávateľa zdaniteľným plnením.
0 0
danastefan danastefan

danastefan je offline (nepripojený) danastefan

Dobrý deň, chcem sa spýtať ,ak poskytujem zamestnancovi stravné lístky 55% - 49 Sk je to preňho príjem, ktorý mu zohľadním v hrubej mzde?
A ak ja mu dám zrážku zo mzdy tých 45% - 40SK .je to pre mňa zamestnávateľa príjem ,ktorý sa zdaňuje.Dakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

danastefan
Dobrý deň, chcem sa spýtať ,ak poskytujem zamestnancovi stravné lístky 55% - 49 Sk je to preňho príjem, ktorý mu zohľadním v hrubej mzde?
A ak ja mu dám zrážku zo mzdy tých 45% - 40SK .je to pre mňa zamestnávateľa príjem ,ktorý sa zdaňuje.Dakujem
Poopravím, maxim., náklad môže byť 48,95. Je to daňový náklad firmy. Poskytovanie príspevku na stravovanie v takejto nepeňažnej forme nie je predmetom dane zo závislej činnosti zametnanca. Nevstupuje do HM.
0 0
danastefan danastefan

danastefan je offline (nepripojený) danastefan

vdaka,a ako zohľadním unho zrážku tých 45% ,u mňa je to príjem podliehajúci dani z príjmu?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

danastefan
vdaka,a ako zohľadním unho zrážku tých 45% ,u mňa je to príjem podliehajúci dani z príjmu?
Prosím, prečítaj si pozorne odpoveď, máš to tam uvedené.
0 0
danastefan danastefan

danastefan je offline (nepripojený) danastefan

Ešte raz dík, už tomu rozumiem.
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

dobry este sa chcem opytam ohladom uctovania strav. listkov, tu sumu ktoru uhradi zamestnanec ako uctujem, ale ked ju uhradi vlastne zrazkou zo mzdy bude to len 335/213 alebo nejako inak??
dik
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

sara-ke
dobry este sa chcem opytam ohladom uctovania strav. listkov, tu sumu ktoru uhradi zamestnanec ako uctujem, ale ked ju uhradi vlastne zrazkou zo mzdy bude to len 335/213 alebo nejako inak??
dik
Takto je to správne.
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

diiik
0 0
Martin1998 Martin1998

Martin1998 je offline (nepripojený) Martin1998

Po prečítaní mnohých príspevkov o stravných lístkoch,aj tak nemám celkom jasno
a preto prosím o radu:účtujem v JÚ bez DPH strav.lístky takto:nákup SL-VNZD,
55% z ceny SL -VOZD/prevádzková réžia/,45% z ceny strhávam z čistej mzdy
zamestnanca.Do výdavkov už potom vstupuje čistá mzda zamestnanca,znížená
o strhnutú sumu SL.Môže byť takto,alebo som na niečo zabudla?Ďakujem.
0 0
Martin1998 Martin1998

Martin1998 je offline (nepripojený) Martin1998

Ospravedlňujem sa,že som príspevok zaradila pod podvojné účt.,ale aj tak
prosím o vyjadrenie sa k môjmu predchádzajúcemu príspevku.Viem,že pre mnohých je táto téma notoricky známa,ale ja akosi čím viac čítam,tým som
hlúpejšia.Ide mi hlavne o to,ako správne zaúčtovať príjem za stravné lístky.keď
sa zamestnancovi za SL strháva z výplaty.
0 0
Gastro RV Gastro RV

Gastro RV je offline (nepripojený) Gastro RV

Ahojte, som účtovník PU začiatočník a vidím, že sa tu už veľa popísalo
o účtovaní strav.lístkov, ale nejak stále neviem nájsť riešenie môjho problému. Mám tržby v reštaurácii v peniazoch aj v strav.lístkoch, ktoré
potom posielam napreplatenie napr. do Le Cheque dejeuner a oni my to potom preplácajú na BU. Múžete my napísať stručne postup zaúčtovania
týchto tržieb , aby som to nemala duplicitne. Díky
Sony
Naposledy upravil Gastro RV : 13.07.06 at 08:06
0 0
Gastro RV Gastro RV

Gastro RV je offline (nepripojený) Gastro RV

Odpovie mi niekto na moj problem???
Gastro RV
Ahojte, som účtovník PU začiatočník a vidím, že sa tu už veľa popísalo
o účtovaní strav.lístkov, ale nejak stále neviem nájsť riešenie môjho problému. Mám tržby v reštaurácii v peniazoch aj v strav.lístkoch, ktoré
potom posielam napreplatenie napr. do Le Cheque dejeuner a oni my to potom preplácajú na BU. Múžete my napísať stručne postup zaúčtovania
týchto tržieb , aby som to nemala duplicitne. Díky
Sony
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Gastro RV
Ahojte, som účtovník PU začiatočník a vidím, že sa tu už veľa popísalo
o účtovaní strav.lístkov, ale nejak stále neviem nájsť riešenie môjho problému. Mám tržby v reštaurácii v peniazoch aj v strav.lístkoch, ktoré
potom posielam napreplatenie napr. do Le Cheque dejeuner a oni my to potom preplácajú na BU. Múžete my napísať stručne postup zaúčtovania
týchto tržieb , aby som to nemala duplicitne. Díky
Sony
Pozri debatu z archívu, hádam ti pomôže:
http://www.porada.sk/showthread.php?...=pouk%E1%BE%2A
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Nakupujeme stravné lístky od Ticket v hodnote Sk 60,-- a idem takúto faktúru prvýkrát účtovať v PÚ.

Faktúra nám príde:
stravné lístky 18 000,-- 213/
provízia + doprava 649,-- 518/
dph k provízii 123,30 343/
celková suma 18 772,50 /321

rozúčtovanie na 55 % a 45 %:
zamestnávateľ 55 % zo sumy Sk 89,-- = Sk 49,-- 527/213
zamestnanec 45 % už len Sk 11,--
zrážkou zo mzdy 331/213

pri zrážke od zamestnanca ma ale zmiatli odpovede:
hodnota na úhradu pre zamestnanca- pri minime z nákladov 31, pri maxime z nákladov- 26,05. 331/213.[/quote]
alebo
sara-ke
dobry este sa chcem opytam ohladom uctovania strav. listkov, tu sumu ktoru uhradi zamestnanec ako uctujem, ale ked ju uhradi vlastne zrazkou zo mzdy bude to len 335/213 alebo nejako inak??
[quote=sara-ke]

My stravné zrážame zamestnancom priamo vo výplate. Poradíte ti mi ako sa to teda zaúčtuje? Ďakujem veľmi pekne
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ZuzanaP
Nakupujeme stravné lístky od Ticket v hodnote Sk 60,-- a idem takúto faktúru prvýkrát účtovať v PÚ.

Faktúra nám príde:
stravné lístky 18 000,-- 213/
provízia + doprava 649,-- 518/
dph k provízii 123,30 343/
celková suma 18 772,50 /321

rozúčtovanie na 55 % a 45 %:
zamestnávateľ 55 % zo sumy Sk 89,-- = Sk 49,-- 527/213
zamestnanec 45 % už len Sk 11,--
zrážkou zo mzdy 331/213

pri zrážke od zamestnanca ma ale zmiatli odpovede:
hodnota na úhradu pre zamestnanca- pri minime z nákladov 31, pri maxime z nákladov- 26,05. 331/213.
alebo
sara-ke

My stravné zrážame zamestnancom priamo vo výplate. Poradíte ti mi ako sa to teda zaúčtuje? Ďakujem veľmi pekne
MInimum z nákladov 55% z ceny lístka, t.j. 33.- a maximum 55% z 89.- t.j. 48,95.
Účty máš dobré.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať