Zavrieť

Porady

Sociálna poistovňa a EZU

Ahojte, chystám sa práve zaslať elektronicky mesačný výkaz poistného do sociálnej poistovne. Neviete dakto, či už im to funguje? Včera som tam volala a pán mi povedal, že pravdepodobne dnes už to bude funkčné. Odoslal to už dakto z vás? Ďakujem. avipe
Usporiadat
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Janka6685
Taže som zistila, že tomu nerozumiem. Vypisovala som dohodárov a klasicky som ako výnimku uviedla 6. Vypísalo mi, že tam mám chybu...hľadala som a našla som, že výnimku mám uviesť asi 0, ale v položke "rozsah SP" má byť číslo 0000110. Kde je ale tá položka????????

Už mi z tej sociálnej poisťovne načisto preskakuje .
Takže nikto nevie pomôcť? Alebo je z toho každý taký leleň ako ja?
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Janka6685
Takže nikto nevie pomôcť? Alebo je z toho každý taký leleň ako ja?
Tak sa mi úspešne podarilo odoslať výkazy - aj dohodára. Janka vľavo v prílohe, kde je tak veľa tých okienok, musíš v riadku "neplatí" kliknúť takmer na všetky okienka okrem ÚP a GF
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
abel
Tak sa mi úspešne podarilo odoslať výkazy - aj dohodára. Janka vľavo v prílohe, kde je tak veľa tých okienok, musíš v riadku "neplatí" kliknúť takmer na všetky okienka okrem ÚP a GF
Toto ma síce napadlo, ale vo výnimkách som čítala, že treba uviesť nuly, jednotky, alebo dvojky, podľa potreby (tak ako som písala, že u dohodárov je 0000110, čo by sedelo, keby krížik znamenal nulu a prázna kolónka by bola jednotka - čo ale keď potrebujete napísať dvojku?).
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

Dobry den,

prave sa mi konecne podarilo odoslat mesacny vykaz do SP. Chcem sa opytat, ci je este potrebne zaslat prvu stranu vykazu vytlacenu z elektronickej podatelne do pobocky Socialnej poistovne. Predtym sa to posielalo, ale neviem, ci je potrebne aj od septembra zasielat tieto prve strany.

Dakujem velmi pekne za odpoved.

Pekny den
0 0
SILVIA54 SILVIA54

SILVIA54 je offline (nepripojený) SILVIA54

Ahojte, na školení nám bolo povedané že už netreba.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

michelle84
Dobry den,

prave sa mi konecne podarilo odoslat mesacny vykaz do SP. Chcem sa opytat, ci je este potrebne zaslat prvu stranu vykazu vytlacenu z elektronickej podatelne do pobocky Socialnej poistovne. Predtym sa to posielalo, ale neviem, ci je potrebne aj od septembra zasielat tieto prve strany.

Dakujem velmi pekne za odpoved.

Pekny den
Naša pobočka ich nevyžadovala už dávno, a teraz by ich už nemala vyžadovať ani jedna pobočka SP. Pre istotu im skús zavolať, uvidíš čo povedia.
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

tak som tam volala, odteraz uz nebudeme musiet zasielat vykazy, hlavne pre nas je, ze je akceptovany, oni si uz s nim urobia, co bude potrebne.

Dakujem Vam za radu.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

michelle84
tak som tam volala, odteraz uz nebudeme musiet zasielat vykazy, hlavne pre nas je, ze je akceptovany, oni si uz s nim urobia, co bude potrebne.

Dakujem Vam za radu.
Podarilo sa mi omylom zrušiť môj príspevok, tak ho dávam ešte raz.
Je to priamo zo stránky SP.
Zamestnávateľ je naďalej povinný predkladať pobočke prvú stranu mesačného výkazu poistného a príspevkov v papierovej forme (riadne potvrdenú), a to najneskôr do troch dní po odoslaní mesačného výkazu elektronickou cestou. Prvú stranu výkazu vytlačí priamo z programu elektronického zasielania výkazov.
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Majka, ale nie je to v tej časti, ktorá bola na posledy upravená 17. 3. 2006? Ja to totiž v novších textoch SP neviem nájsť.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

bea
Majka, ale nie je to v tej časti, ktorá bola na posledy upravená 17. 3. 2006? Ja to totiž v novších textoch SP neviem nájsť.
Je to tam, ale nikde ďalej som nenašla nič o zmene .
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

To je fakt, že o zmene niet ani zmienky, ale potom na základe čoho SP už niekde nechce papierovú prvú stranu?
0 0
tinka111 tinka111

tinka111 je offline (nepripojený) tinka111

Ahojte!
mam este tento mesiac jednu firmu ktorej robim mzdy rucne a zasielam mesacny vykaz manualne do SP. Akosik nechapem ked nahodim dohodarov do toho noveho tlaciva urazove poistenie mi vypocita v pohode ale garancne mi hadze po 1 korune - napr: 1200 Sk mzda za DoVP - UP = 10 Sk a GP´= 3 Sk a ten program mi vyhodi Up = 10 Sk a GP = 1 Sk... Robi mi to pri manualnom vstupe :-(
Nechapem preco viete prosim niekto poradit? Dakujem moc!!
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Tinka teraz som to skúšala a prepočítalo mi to presne 10 + 3.- Sk Vľavo si odklikni dohoda, výnimka sa nedáva žiadna a daj len vymeriavací základ pre UP. Na hlavnej strane ti potom prepočíta presne - alebo nie?
0 0
tinka111 tinka111

tinka111 je offline (nepripojený) tinka111

Ved ze nie ... :-(
Ale idem to skusit este raz od rana som sa k tomu este nedostala...
Ale zatial vdaka!
0 0
tinka111 tinka111

tinka111 je offline (nepripojený) tinka111

Uz viem kde je problem ale nechapem preco to tak robi. Tie dohody su nahlasene na cely mesiac ale niekedy odpracuju iba niekolko dni a ked tam ja nahodim tie dni vtedy mi pocita to GP chybne. Ked necham 31 dni pocita to spravne. Mam tam vsade nechat tych 31? Su to povacsine dochodcovia, nemoze im to nejak uskodit????
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

tinka111
Uz viem kde je problem ale nechapem preco to tak robi. Tie dohody su nahlasene na cely mesiac ale niekedy odpracuju iba niekolko dni a ked tam ja nahodim tie dni vtedy mi pocita to GP chybne. Ked necham 31 dni pocita to spravne. Mam tam vsade nechat tych 31? Su to povacsine dochodcovia, nemoze im to nejak uskodit????
A nebude to mať niečo s maximálnym VZ?
Možno na tých pár dní, čo v mesiaci pracovali, majú vysoký príjem, ktorý prekračuje maximum.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

tinka111
Uz viem kde je problem ale nechapem preco to tak robi. Tie dohody su nahlasene na cely mesiac ale niekedy odpracuju iba niekolko dni a ked tam ja nahodim tie dni vtedy mi pocita to GP chybne. Ked necham 31 dni pocita to spravne. Mam tam vsade nechat tych 31? Su to povacsine dochodcovia, nemoze im to nejak uskodit????
Tinka, ty tam dávaš počet dní, po ktoré je prihlásený. Ak si poslala registračný list napr. 1. augusta a ešte si ho neodhlásila, tak musíš dať 31 dní
0 0
tinka111 tinka111

tinka111 je offline (nepripojený) tinka111

Dakujem! Prosim Vas a mozete mi povedat ako je to este s dochodcami - kolko mozu mesacne odpracovat? Nebude to pre nich problem ked oni odpracovali menej a ja im tam dam cele to obdobie co boli prihlaseni?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

tinka111
Dakujem! Prosim Vas a mozete mi povedat ako je to este s dochodcami - kolko mozu mesacne odpracovat? Nebude to pre nich problem ked oni odpracovali menej a ja im tam dam cele to obdobie co boli prihlaseni?
Nie, nebude. Starobný dôchodca nemá stanovené žiadne obmedzenia v počte odpracovaných dní.
0 0
tinka111 tinka111

tinka111 je offline (nepripojený) tinka111

teraz mam ale zase problem ze niektory boli prihlaseny len 18 dni a ono mi to zase pocitalo to GP nejak divne, stale tam nedava tych 0,25 % asi tam budem musiet dat 31 dni aby to pocitalo poriadne ale to nebude pravda. Ja uz neviem co mam robit... :-( poradte co by ste robili Vy???
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať