Zavrieť

Porady

Na koľko dní dovolenky mám nárok?

Dobrý deň,

k 31.03.2007 končím prac. pomer. Z minulého roka mám zostatok dovolenky 8,5 dňa. Na koľko dní mám nárok od 01.01.2007 - 31.03.2007?

Môj výpočet:

(20:12)x3=4,9999

Dovolenka sa mi zaokrúhli na 5 dní, alebo na 4,5 dňa. Teda nárok na dovolenku bude 13,5 dňa alebo 13 dní?

Ďakujem za odpoveď :-)
Usporiadat
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

[quote=Pukana;398046].... Na koľko dní mám nárok od 01.01.2007 - 31.03.2007?
Môj výpočet:
(20:12)x3=4,9999 Tj. 5 dní dovolenky
Dovolenka sa mi zaokrúhli na 5 dní,.... ote]
0 0
Ivka16 Ivka16

Ivka16 je offline (nepripojený) Ivka16

podla mmojho vypoctu mas narok na 5 dno dovolenky
0 0
gabolv gabolv

gabolv je offline (nepripojený) gabolv

Dobrý deň. Nechcem zakladať novú tému tak dúfam, že mi niekto poradí. Potrebujem vedieť aký nárok na dovolenku bude mať zamestnanec za obdobie 1.1.2007 do 28.2.2007. Tento zamestnanec má rozvrhnutý prac. čas tak že v jednom týždny pracuje od pondelka do piatku po 7,5 hod. a v sobotu 4,5 hodiny. Druhý týžden pracuje od pondelka do piatku po 8 hod. Takto sa mu to dookola opakuje.
Nárok na dovolenku má za každých odpracovaných 22 dní. Teraz neviem čo všetko sa do tých odpracovaných dní ráta.
Podľa §101 zákonníka práce sa za odpracovaný deň považuje deň kedy odpracoval prevažnú časť zmeny.
§144 ods.4 hovorí : na účely dovolensky sa ako výkon práce neposudzuje ... čas zameškaný pre dôležité osobné prekážky v práci, ak sa neuvádzaju v tomto zákone.
1. Bol jeden cely deň u lekára a neviem ci tento den mam zaratat ako výkon práce alebo nie?
§ 144 ods.5 Na zistenie, či sú splnené podmienky vzniku nároku na dovolenku sa posudzuje zamestnanec, ktorý je zamestnaný po určený týždenný pracovný čas, akoby v kalendárnom týždni pracoval päť pracovných dní, aj ked jeho pracovný čas nie je rozvrhnutý na všetky pracovné dni v týždni.
2. Mám postupovať podľa tohto paragrafu a rátať, že robí 5 dní v týždni alebo mám do 22 dní zaratať aj každú druhú sobotu?
Ak budem rátať aj soboty tak bude mať nárok na 2/12 ak ich nezarátam tak mu vznikne nárok len na 1/12 dovolenky.
Prosím poradte. Ďakujem
0 0
tinka111 tinka111

tinka111 je offline (nepripojený) tinka111

Dobry den,
zamestnanec konci pracovny pomer v dobe urcitej do 31.3.2007. Na kolko dni dovolenky ma narok za prve tri mesiace roku 2007 pokial:
v januari odpracoval 22 dni z toho 1 den nahradne volno
dovolenka 1 den (stara rok 2006)
vo februari odpracoval 19 dni z toho 1 den nahradne volno
dovolenka 1 den (nova rok 2007)
v marci zatial odpracoval kazdy pracovny den
Vopred dakujem
0 0
zamako zamako

zamako je offline (nepripojený) zamako

tinka111 Pozri príspevok
Dobry den,
zamestnanec konci pracovny pomer v dobe urcitej do 31.3.2007. Na kolko dni dovolenky ma narok za prve tri mesiace roku 2007 pokial:
v januari odpracoval 22 dni z toho 1 den nahradne volno
dovolenka 1 den (stara rok 2006)
vo februari odpracoval 19 dni z toho 1 den nahradne volno
dovolenka 1 den (nova rok 2007)
v marci zatial odpracoval kazdy pracovny den
Vopred dakujem
pokiaľ má 33 rokov a odpracoval už 15 rokov, tak 6 dní, ak je mladší resp. nesplnil podmienku odpracovaných rokov, tak 5 dní....
0 0
tinka111 tinka111

tinka111 je offline (nepripojený) tinka111

poprosim vypocet, pretoze ja mam nejasno v tom ci musi odpracovat najprv 60 dni v tomto roku a potom moze mat narok na tych 5 dni (kedze ma menej ako 33 rokov, alebo to mam pocitat za kazdych 22 odpracovanych dni 1/12, kde mi to zatial vychadza na 2/12 za tieto mesiace a teda 3 dni dovolenky???????
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

tinka111 Pozri príspevok
poprosim vypocet, pretoze ja mam nejasno v tom ci musi odpracovat najprv 60 dni v tomto roku a potom moze mat narok na tych 5 dni (kedze ma menej ako 33 rokov, alebo to mam pocitat za kazdych 22 odpracovanych dni 1/12, kde mi to zatial vychadza na 2/12 za tieto mesiace a teda 3 dni dovolenky???????
Ak odpracuje aj celý marec,( bude mať odpracov. min. 60 dní na nárok) bude mať PČ dovolenky za kalendárny rok t.j. 20/12*3=5 dní.
0 0
tinka111 tinka111

tinka111 je offline (nepripojený) tinka111

uz sa spytam len toto ak v januari odpracoval 22, vo februari 19, v marci je 22 pracovnych dni s tym ze ak ma narok na dalsie 4 dni dovolenky (1 den cerpal vo februari) odpracuje len 18 dni, co mi dava odpracovanych 22+19+18=59 - cize nesplna tu podmienku ze az po odpracovani 60 dni ma narok na celu dovolenku? alebo to tak nemozem pocitat?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

tinka111 Pozri príspevok
uz sa spytam len toto ak v januari odpracoval 22, vo februari 19, v marci je 22 pracovnych dni s tym ze ak ma narok na dalsie 4 dni dovolenky (1 den cerpal vo februari) odpracuje len 18 dni, co mi dava odpracovanych 22+19+18=59 - cize nesplna tu podmienku ze az po odpracovani 60 dni ma narok na celu dovolenku? alebo to tak nemozem pocitat?
D neodpočítavaj.
0 0
tinka111 tinka111

tinka111 je offline (nepripojený) tinka111

aha tak potom je to jasne dakujem
0 0
tinka111 tinka111

tinka111 je offline (nepripojený) tinka111

V §101 Zakonnika prace sa pise: Za odpracovaný deň sa považuje deň, v ktorom zamestnanec odpracoval prevažnú časť svojej zmeny.
Mozete mi povedat kde sa pise ze sa do tych 60 dni zaratava aj dovolenka?
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

tinka111 Pozri príspevok
V §101 Zakonnika prace sa pise: Za odpracovaný deň sa považuje deň, v ktorom zamestnanec odpracoval prevažnú časť svojej zmeny.
Mozete mi povedat kde sa pise ze sa do tych 60 dni zaratava aj dovolenka?
Je to § 144 ods. 3 písm. b) Zákoníka práce - ako výkon práce sa posudzuje čas dovolenky
0 0
olga88 olga88

olga88 je offline (nepripojený) olga88

do tych 15 rokov odpracovania sa zaratava aj studium na vysokej skole?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

olga88 Pozri príspevok
do tych 15 rokov odpracovania sa zaratava aj studium na vysokej skole?
Ak bolo úspešne ukončené záverečnou skúškou, tak započíta.
0 0
emogeon emogeon

emogeon je offline (nepripojený) emogeon

ahojte poradaci,prosim vas, som na PN od 4.10.06 a od 14.3.nastupujem na MD. PP mi uz skoncil.. Mam narok na dovolenku v tomto roku ci nie? Dakujem...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

emogeon Pozri príspevok
ahojte poradaci,prosim vas, som na PN od 4.10.06 a od 14.3.nastupujem na MD. PP mi uz skoncil.. Mam narok na dovolenku v tomto roku ci nie? Dakujem...
AK už skončil, tak akú chceš dovolenku? Napíš bližšie info.
0 0
emogeon emogeon

emogeon je offline (nepripojený) emogeon

rada by som vedela ci za tieto dva mesiace mam narok na dovolenku ?
dakujem...
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

emogeon Pozri príspevok
rada by som vedela ci za tieto dva mesiace mam narok na dovolenku ?
dakujem...
Ak Ti PP už skončil, a v tomto roku si nič neodpracovala, lebo si bola celý čas na PN, tak nie, nemáš žiadny nárok na dovolenku.
Keby tvoj PP ešte trval, vznikol by ti nárok na dovolenku počas MD (MD sa považuje za odpracovanú dobu).
0 0
Deni Deni

Deni je offline (nepripojený) Deni

Ak zamestnanec nastúpil do zamestnania 7.11.2006 aký bude jeho nárok dovolenky pre rok 2006 a potom pre rok 2007? PČ je 20 hodín týždenne a pracuje od PO do ŠT po 4,5 hodiny a PIA 2 hodiny.
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

tinka111 Pozri príspevok
V §101 Zakonnika prace sa pise: Za odpracovaný deň sa považuje deň, v ktorom zamestnanec odpracoval prevažnú časť svojej zmeny.
Mozete mi povedat kde sa pise ze sa do tych 60 dni zaratava aj dovolenka?
jankasm Pozri príspevok
Je to § 144 ods. 3 písm. b) Zákoníka práce - ako výkon práce sa posudzuje čas dovolenky
Ahoj poraďáci! Pomôžte mi prosím presvedčiť tvorcu programu, že dovolenka sa považuje za odpracovaný deň na účely vzniku nároku na dovolenku. Tvrdí, že § 144 sa netýka vzniku nároku na dovolenku, len sa za ten čas nekráti dovolenka. Vraj je rozdiel medzi odpracovaným dňom a výkonom práce. Ja už nemám argumenty.
Zamestnanec končí PP 31.3.2007, za rok 2006 mal zostatok dovolenky 20 dní. V roku 2007 odpracoval celý január (22 dní), vo februári mal 5,5 dňa dovolenky a celý marec čerpal dovolenku.
Nárok na dovolenku za kalendárny rok má 30 dní, tým pádom som mu vypočítala za rok 2007 7,5 dňa (nárok na dovolenku spolu je 27,5 dňa).
Teraz mi program na základe čerpania dovolenky vyhodil 5 dní nároku, pretože podľa neho čerpanie dovolenky nie je odpracovaný deň.
Vopred vďaka za každú reakciu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať