Zavrieť

Porady

Dohody o vykonani prace

Vie mi niekto poradit aku evidenciu je potrebne viest u ludi ktorí pracujú na dohodu o vykonaní prace. Dakujem
Usporiadat
draha24 draha24

draha24 je offline (nepripojený) draha24

Aj ja mám problém. Musí sa dohoda obnovovať každý mesiac( uzavrieť nová ) vždy na inú činnosť ? Ďakujem za radu!!
0 0
AdelkaA AdelkaA

AdelkaA je offline (nepripojený) AdelkaA

K tým dohodám o vykonaní práce by som sa rada opýtala, na aké tlačivo vypisuješ výkaz o zasielaní 0,8 % a kde ho nájdem. Musím to robiť každý mesiac.
Ďakujem za radu.
0 0
stanca stanca

stanca je offline (nepripojený) stanca

Ja odosielam so Sociálnej poisťovne výkaz z odvodmi spolu s dohodami na jednom tlačive
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
VZOR

Dohoda o vykonaní práce
(§ 226 Zákonníka práce)


Zamestnávateľ:

zastúpený:

a

zamestnanec:


u z a t v á r a j ú

dohodu o vykonaní práce

l. Zamestnanec sa zaväzuje, že v období od do vykoná orezanie kríkov v parku a orezanie zlomených konárov stromov v okolí sídla zamestnávateľa. Prácu vykoná osobne.

2. Za vykonanú prácu vyplatí zamestnávateľ zamestnancovi odmenu vo výške , slovom:

Odmena je splatná po odovzdaní dohodnutej práce.

3. Zamestnávateľ oboznámil zamestnanca s právnymi predpismi vzťahujúcimi sa na vykonávanú prácu a s ostatnými predpismi na zaistenie bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci.

4. Zamestnávateľ vytvorí zamestnancovi pracovné podmienky zaisťujúce riadny a bezpečný výkon práce, najmä zabezpečí osobné ochranné prostriedky a náradie.

5. Zamestnanec je povinný vykonať dohodnutú prácu osobne, riadne a v termíne uvedenom v bode l) tejto dohody a dodržiavať podmienky dohodnuté v súlade s predpismi vzťahujúcimi sa na jej výkon, hlavne s predpismi o bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci.

6. Dohoda bola napísaná v dvoch vyhotoveniach. Po jednom vyhotovení dostanú:
- zamestnanec,
- zamestnávateľ,



V



zamestnávateľ zamestnanec

Stačí si ju trošku upraviť.
Naposledy upravil lenkak : 24.02.05 at 14:46
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
AdelkaA
K tým dohodám o vykonaní práce by som sa rada opýtala, na aké tlačivo vypisuješ výkaz o zasielaní 0,8 % a kde ho nájdem. Musím to robiť každý mesiac.
Ďakujem za radu.
Adelka, zákon o sociálnom poistení ti prikazuje registrovať sa ako zamestnávateľ na príslušnej pobočke Sociálnej poisťovne, kde ti pridelia identifikačné číslo zamestnávateľa, ak zamestnávaš zamestnancov alebo dohodárov. Túto registráciu vykonáš na tlačive "Registračný list zamestnávateľa". Po pridelení IČZ posielaš mesačné výkazy poistného + prílohu za "zamestnancov-dohodárov". Všetky potrebné tlačivá nájdeš na www.socpoist.sk
0 0
Lentilka Lentilka

Lentilka je offline (nepripojený) Lentilka

Prosím Vás, ak chcem aby mi dôchodkyna predávala počas mojej neprítomnosti v predajni /zastupovala ma,keď som napr. PN/, môžem ju zamestnať na dohodu. Potrebujem ju tam na 20 hod. ale každý mesiac. Pán Mihál mi to krásne podal v roku 2004, ale teraz sú tam nejaké zmeny. Tak prosba na všetkých, aké mám možnosti? ďakujem.
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Lentilka
Prosím Vás, ak chcem aby mi dôchodkyna predávala počas mojej neprítomnosti v predajni /zastupovala ma,keď som napr. PN/, môžem ju zamestnať na dohodu. Potrebujem ju tam na 20 hod. ale každý mesiac. Pán Mihál mi to krásne podal v roku 2004, ale teraz sú tam nejaké zmeny. Tak prosba na všetkých, aké mám možnosti? ďakujem.
Ja by som ale dala pozor, aby nemohli povedat, ze si ju mohla zamestnat na HPP, kedze je to pravidelne opakujuca cinnost. Takze by bolo vhodne do zmluvy dat - v pripade potreby a vyplatit podla hodin, ktore tam skutocne odpracuje. Myslim, ze urcita nepravidelnost zarucuje v tomto pripade obhajitelnost DoVP.
0 0
Lentilka Lentilka

Lentilka je offline (nepripojený) Lentilka

Ďakujem.

DOvP - odviesť len 19% daň, 0,8% úraz.poistenie? Na zdravotnú poisťovňu nič - ani dôchodca, ani zamestnávateľ?
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Chcem sa naposledy uistit:
Starobnemu dochodcovi vyplatim v roku 2004 na dovp prijem cca 5000 Sk. Vydam mu potvrdenie o zrazenych preddavkoch nakolko nemal u mna podpisane Vyhlasenie ...
Mozu nastat dva pripady:
1. ak nema ine dalsie prijmy - poda si DP typu A, lebo dan nie je vysporiadana a prijmy dovp a dochodok /rata sa aj starob. dochodok/ bol za rok 2004 vyssi ako 40 tis.. a nejake drobne.
2. ma aj ine prijmy okrem dochodku a dovp - poda si DP typu B.

Alebo je aj tretia moznost, ze do uhrnu zdanitelnych prijmov sa dochodok sice nerata, len ta dovp a danove nemusi podat ?
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Janca
Starobnemu dochodcovi vyplatim v roku 2004 na dovp prijem cca 5000 Sk. Vydam mu potvrdenie o zrazenych preddavkoch nakolko nemal u mna podpisane Vyhlasenie ...
Mozu nastat dva pripady:
1. ak nema ine dalsie prijmy - poda si DP typu A, lebo dan nie je vysporiadana a prijmy dovp a dochodok /rata sa aj starob. dochodok/ bol za rok 2004 vyssi ako 40 tis.. a nejake drobne.
2. ma aj ine prijmy okrem dochodku a dovp - poda si DP typu B.
Alebo je aj tretia moznost, ze do uhrnu zdanitelnych prijmov sa dochodok sice nerata, len ta dovp a danove nemusi podat?
1. nepodáva daňové priznanie, lebo dôchodok nie je zdaniteľný príjem, mal iba jeden zdaniteľný príjem a to vo výške 5000 Sk, čo je určite menej ako 40416 ... to je tá možnosť číslo 3
2. ak má iné príjmy okrem dôchodku a DoVP, podá si daňové priznanie typu B, ak jeho "iné príjmy + DoVP" budú vyššie ako 40416 ... ak budú tieto príjmy nižšie aj vtedy si môže podať daňové priznanie, ale podľa mňa je to zbytočné ... pozri si diskusie na tieto témy (podanie/nepodanie DP pri príjmoch nižších ako 40416), sú tam rôzne názory, máš právo výberu
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať