Zavrieť

Porady

prechod z JU na PU zrušený !!!

jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Práve mi prišiel e-mail z VERLAG DASHOFERU, že bol 9.9.2004 parlamentom zrušený pre platiteľov DPH prechod z JU na PU od 1.1.2005. JE TO FAKT PRAVDA???
Usporiadat
accad accad

accad je offline (nepripojený) accad

Áno, je to pravda, ale už to bolo vo viacerých dnešných príspevkoch spracované.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Len tak na rýchlo som prešla poradu a veru som to tu nenašla. Musím ju lepšie prelúskať. Nikde na internete som sa totiž nič o tomto nedozvedela.
0 0
Dudo Dudo

Dudo je offline (nepripojený) Dudo

snažím sa dohnať to, čo som počas štúdia zanedbával :) ...viac
jess
Len tak na rýchlo som prešla poradu a veru som to tu nenašla. Musím ju lepšie prelúskať. Nikde na internete som sa totiž nič o tomto nedozvedela.
skus pozriet sem, snad to pojde

http://www.porada.sk/showthread.php?threadid=1843
0 0
dusanpetras dusanpetras

dusanpetras je offline (nepripojený) dusanpetras

OPRAVA - POZOR na to zrusenie, nie je to take, ako si myslite :-) Tyka sa to iba niektorych uctujucich v PU

Parlament rozhodnutím zo dňa 9.9.2004 zrušil živnostníkom - platiteľom dane z pridanej hodnoty - povinnosť prejsť od 1.januára 2005 na podvojné účtovníctvo. Toto rozhodnutie akceptovalo aj ministerstvo financií.
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Pre dusanpetras:

Podľa mňa je to zrušenie presne také, ako si myslia diskutujúci. Je to o tom, že pôvodne fyzické osoby, ktoré účtovali v JÚ a sú plaltiteľmi DPH, od 1.1.2005 mali začať účtovať v PÚ. Toto bolo v novele zrušené a teda nemusia prejsť na PÚ.
0 0
dusanpetras dusanpetras

dusanpetras je offline (nepripojený) dusanpetras

Pre Beu

Podla toho citatu, ktory som uvadzal mi vychadza nasledovne - do 1.1.2005
1.zivnostici uctujuci v JU, ktori NIE SU platitelmi DPH po 1.1.2005 MUSIA uctovat v PU 2.zivnostici uctujuci v JU, ktori SU platitelmi DPH po 1.1.2005 NEMUSIA uctovat v PU
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Ja si to tiež myslím, len ma poriadne nahnevalo, že som kvoli tomu zbytocne zakladala s.r.o. a kupila program. Radšej som za tie prachy mohla ist na dovolenku. Pekný den všetkým!
0 0
Katty Katty

Katty je offline (nepripojený) Katty

dusanpetras
Pre Beu

Podla toho citatu, ktory som uvadzal mi vychadza nasledovne - do 1.1.2005
1.zivnostici uctujuci v JU, ktori NIE SU platitelmi DPH po 1.1.2005 MUSIA uctovat v PU 2.zivnostici uctujuci v JU, ktori SU platitelmi DPH po 1.1.2005 NEMUSIA uctovat v PU
o čom sa tu bavíme, veď žiadny živnostník nebude povinný účtovať v PU iba ak sa tak sám rozhodne... a nie že
"...zivnostici uctujuci v JU, ktori NIE SU platitelmi DPH po 1.1.2005 MUSIA uctovat v PU..."
ten kto nie je platca DPH tak sa ho prechodné ustanovenia vôbec netýkali...
0 0
jovanni jovanni

jovanni je offline (nepripojený) jovanni

normalny zenaty mlady chlap so zavazkami ...viac
tiez si myslim, ze ked som zivnostnik neplatca dph, tak preco by som musel prave ja prechadzat na PU a prave platca dph sa "moze" rozhodnut? to je dost cudne, nie?
ale nie som senior, tak mozno sa mylim.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Nikto nehovori, ani nikde nebolo pisane, že zivnostník /neplatca DPH/ má prejst na PU. To sa týkalo a týka len platcov DPH!!! Zivnostnik - platca DPH sa moze rozhodnut v akej uct.sustave bude uctovat /JU alebo PU/. Len ten zákon, ktorý zrušili 9.9. hovoril o povinnosti zivnostníka - platcu DPH prejst od 1.1.2005 na PU.
Naposledy upravil jess : 14.09.04 at 08:55 Dôvod: doplnok
0 0
Yvvetta Yvvetta

Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

ťažko pracujúca účtovníčka
Iba FO - živnostníci, platcovia DPH sa môžu rozhodnúť či prejdú z JÚ na PÚ ?

A FO - podnikatelia, platcovia DPH musia prejsť od 01.01.2005 ma PU ?

Dobre tomu rozumiem ?

Živnostníci sú ako opravár obuvi, televízorov, remenár, brašňár ...... ?
0 0
Katty Katty

Katty je offline (nepripojený) Katty

NIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEe

nikto nemusí nikam prechádzať všetko ostáva po starom
0 0
Yvvetta Yvvetta

Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

ťažko pracujúca účtovníčka
Katy naozaj ?

Ja som s tých všetkých príspevkoch pochopila, že iba živnostníci sa môžu rozhodnúť a ostatní musia.
0 0
Katty Katty

Katty je offline (nepripojený) Katty

myslím živnostík neplatca a živnostník platca ak doteraz účtovali v JU tak v ňom kludne môžu účtovať aj naďalej

koho si mala na myslí tým "ostatní" ????

príspevkové organizácie a iné inštitúcie?
Lebo §9 zákona o učtovníctve jasne určuje ktoré účtovné jednotky môžu účtovať v JU ostatné musia v PU
Naposledy upravil Katty : 14.09.04 at 10:06
0 0
Yvvetta Yvvetta

Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

ťažko pracujúca účtovníčka
KAtty a kto je ten živnostník ?
0 0
Katty Katty

Katty je offline (nepripojený) Katty

ten kto podniká na základe živnostenského listu
0 0
dusanpetras dusanpetras

dusanpetras je offline (nepripojený) dusanpetras

Živnostník je FO podnikajúca v rámci, alebo v kontexte Živnostenského zákona.
0 0
Yvvetta Yvvetta

Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

ťažko pracujúca účtovníčka
Každá FO podniká na základe živnostenského listu a potom plus sú vydané rôzne licencie k živnostenskému listu.

Takže potom žiadan FO - živnostník ani podnikateľ nemusí prejsť na PU ?
Naozaj v tom nie je rozdiel ?
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Ľudia nebláznite! Veď sa nič nemení!
- Keď sa povie, podnikateľ, tak sa myslí sa tým aj živnostník. Kto je podnikateľ, je uvedené v obchodnom zákonníku (je to :ten, kto je zapísaný v obch. registri, ten, kto podniká na základe živnost. oprávnenia, prípadne na základe iného oprávnenia, a fyz. osoby, ktoré podnikajú v poľnoh.)
- A v zákone o účtovníctve je uvedené v § 9, okrem iného aj to kto môže účtovať v JÚ. A tam je povedané, že sú to fyzické osoby, ktoré podnikaju alebo vykonávajú inú sam. zárobkovú činnosť... Doteraz tam bola výnimka pre tie fyzické osoby, ktoré sú platiteľmi DPH, ktoré mali od 1.1.2005 začať účtovať v PÚ. Ale práve táto výnimka bola v schválenej novele zákona o účtovníctve zrušená!!!
Takže záver : Žiadny podnikateľ - fyzická osoba nemusí účtovať v PÚ. Jedine, že by veľmi chcel.
0 0
Dudo Dudo

Dudo je offline (nepripojený) Dudo

snažím sa dohnať to, čo som počas štúdia zanedbával :) ...viac
Yvvetta
Každá FO podniká na základe živnostenského listu a potom plus sú vydané rôzne licencie k živnostenskému listu.

Takže potom žiadan FO - živnostník ani podnikateľ nemusí prejsť na PU ?
Naozaj v tom nie je rozdiel ?
Yvetta: pokial tomu dobre rozumiem tak si myslis, ze FO zivnostnik a FO podnikatel su 2 rozne osoby... pokial dobre viem tak sa jedna o jednu a tu istu osobu
Viaceri ti napisali, ze zivnostnik je ten kto podnika na zaklade zivnostenskeho opravnenia ... cize je to FO podnikatel a sucasne aj FO zivnostnik...opravte ma ak sa mylim
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať