Zavrieť

Porady

Leasing

Mám jeden dotaz, leasing osobného auta u neplatcu DPH sa účtuje rovnako ako u platcu DPH? t.j. DPH na 548,568? Alebo je súčasťou obstarávacej ceny ???
Usporiadat
danda danda

danda je offline (nepripojený) danda

martinez
DPH nie je sucastou obstaravacej ceny pri osobnych automobiloch M1 bez ohladu na to, ci si platitelom DPH alebo nie... hovori o tom §25,6 zakona o dani z prijmov.....

DPH nauctujes na 548 avsak nie celu naraz pri zaradeni, ale uctujes ju na zaklade rozpisu mesacnych splatok, ktore ti kategorizuju istinu a dph k istine... tuto dph k istine hodis teda kazdy mesiac ako 548/474....
Ako je to v jednoduchom účtovníctve? Účtuje sa DPH mesačne do prevádzkovej réžie, alebo stačí raz ročne?
Dakujem
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
v PD sa účtuje o príjmoch a výdavkoch tak ako sú realizované. Na konci roka sú uzávierkové práce, kde sa premietnu všetky položky, ktoré patria do prevádzkovej réžie - teda ja DPH.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Lida
áno rovnako, ale pozri príspevok č. 20 - upravila som ho.
Keby sme si všetci dopĺňali a mazali príspevky, tak by celá téma strácala logiku. Ak to niekto robí, tak je to niekedy také neprehľadné, že by muselo opraviť svoje príspevky ďalších desať Poraďákov, aby z toho nevyšli ako osoby, ktoré už na začiatku témy nepochopili, že je to vlastne dobre.
Oveľa lepšia sa mi javí možnosť (nie mazať, alebo prepisovať tak, aby nebolo zrejmé o čo ide) ale farebne odlíšiť nový text, ktorým meníme pôvodne vyjadrený názor prípadne s odvolávkou na príspevok, ktorý nás presvedčí. Keď sa pozrieme do tejto témy, tak 2x je nutné odvolať sa na zmenený príspevok ... nevidím v tom žiadny zmysel ... a nie je potom zrejmé ani formovanie názorov (málo Poraďákov, ktorí si opravujú príspevky to robí týmto spôsobom).
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ospravedlnujem sa, ale opravila som svoj vlastný príspevok č. 20 a dala som ho medzi značky ............ .

a upozornila, že je opravený. (Predtým uvedený text nie je zaujímavý).
Teraz som vymazala aj ten príspevok s upozornení "naviac".
Prešla som od začiatku tému a príspevky na seba nadväzujú, majú logiku.
Ale máš pravdu, dám si pozor. Odpoviem len ked budem vedieť, vyvarujem sa zbytočných prísľubov apod.
takže ešte raz príspevok č. 20 reaguje na otázku v príspevku ktorý citujem (č.19?). Teraz nie je podstatné, že som sa opravila.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Lida
upravila som svoj príspevok - pozri tam.
A čo tento. Má číslo 13. A keď pozrieme predchádzajúci, žiadna značka. A okrem toho ... vôbec nie je zrejmé, čo sa opravovalo. Preto na to upozorňujem.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
dobre, vymazala som aj príspevok č. 13. Dakujem za upozornenie.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Lida
v tomto sa mýli aj Cenigová - pozri ale najnovšie vydanie "jún 2005"
tie rôzne odpovede sú vývojom a zmenou v zákonoch, ale teraz jednoznačne platí názor, ktorý si citovala - Martinez.
Navrhujem, aby každý kto prezentoval iný názor, radšej vymazal svoj príspevok, lebo nového čitateľa to môže naozaj miasť.
Chcela som poslat ss, ale takých mylných príspevkov je viac.
Ja vymažem tento, len čo sa téme "vyčistí"
Dúfam, že to nie je proti etikete vopred sa ospravedlnujem.
Všímam si však, že pribúdajú nováčikovia, a tí z toho môžu byť riadne mimo, ak čítajú to i to. Diskutovať môžeme takto o halierovom vyrovnaní (len ako príklad) ale o takých zásadných otázkach by malo padnúť konečné slovo.
Cenigová má pravdu.
Ja nepovažujem navrhované riešenie (ktoré som vyznačila) za optimálne. Mojím cieľom je v tomto prípade upozorniť na to, že ak sa téma vyvíja, je často veľmi vhodné ponechať vývoj názorov nezmenený. Ak sa mažú príspevky, téma je fakt veľmi "rozhasená" a diskusia bez významu. Toto nie je jediný prípad, iba som využila citáciu na opravené príspevky.
A čo sa týka "konečného slova" ... pri 11000 Poraďákov sa obávam, že je to nereálne. Prichádzajú noví ... otvárajú staré témy, niekedy si ani nevšimnú, že príspevok sa týka iného zdaňovacieho obdobia. Na to sú tu však ďalší Poraďáci.
0 0
boitana boitana

boitana je offline (nepripojený) boitana

lida dakujem len som si to chcela overit,robim to tak
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať