Zavrieť

Porady

Návrh vyhlášky MZ SR k ročnému zúčt.poistného

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
V prílohe prikladám návrh vyhlášky Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky o podrobnostiach o vykazovaní preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie, o ročnom zúčtovaní poistného a povinnostiach pri ročnom zúčtovaní poistného a o vzoroch tlačív ročného zúčtovania poistného na verejné zdravotné poistenie.

Ide o návrh zverejnený v týchto dňoch na medzirezortné pripomienkové konanie.

Viď:
http://www.health.gov.sk/redsys/rsi....AGE=S&LENGTH=S
Naposledy upravil Jozef Mihál : 02.02.06 at 08:35
Usporiadat
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

v Zbierke vyjde až koncom apríla. Vydavatelia majú 15-dňovú lehotu na uverejnenie.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
NOKIA
Vyšla Vyhláška už v Zbierke? (Alebo zase majú aj vydavatelia čas??) Ja to v registri ZZ stále nevidím

vyhláška zo 4.4.2006 je na stránke : www.health.gov.sk:p
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Prosím o radu.
Ak u SZČO došlo k 1. 1. 2006 k zmene ZP, ročné zúčtovanie ZP podáva do obidvoch ZP? DO ZP, v ktorej bola registrovaná k 31. 12. 2005 na tlačive typ_B vyplní všetky náležitosti okrem odd. IX.? Do ZP, v ktorej je registrovaná od 1. 1. 2006 vyplní len odd. IX v tlačive typ_B?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Pri zmene ZP sa ročné zúčtovanie podáva do "starej" ZP, v prípade SZČO sa na tlačive B vyplní všetko, aj oddiel IX.,

do "novej" ZP sa do 30.6. musí podľa § 20 ods.2 písm.c) odovzdať kópia ročného zúčtovania.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Veľmi pekne ďakujem. Čo by som si bez Vás počala.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Však by ma niekto určite zastúpil, ako napr. ajobs v "mojich bývalých" témach k materskej...
0 0
janber janber

janber je offline (nepripojený) janber

Prajem všetkým pekný deň a chcem poprosiť o radu vo vypĺňaní tlačiva "Doklad o výške príjmu a preddavkoch na poistné...." Mám problém s vyplnením oddielu č. IV. Domnievam sa správne,že tento oddiel vypĺňam len vtedy keď úhrn príjmov v odd.III je menší ako 78000,-Sk?
Príklad č.1 - Zamestnanec,ktorý nastúpil do zamestnania 01.10.2005 a jeho VZ za 10,11,12/2005 je 10.000 Sk/mesiac (zamestnanec s mesačnou mzdou). V odd.IV. "Minimálny VZ" vyplním 6500,- Sk/mesiac a "Úhrn príjmov" je 10.000,-Sk/mesiac pretože úhrn príjmov v roku 2005 je menší ako 78.000,-Sk?
Príklad č.2 - Zamestnanec je v pracovnom pomere celý rok 2005,jeho mesačný príjem je 7.000,-Sk,ale v mes. 7,8,9/2005 nemal príjem z dôvodu PN-ky,jeho ročný úhrn príjmov je za ostatných 9 mes. 63.000,-Sk.Do odd.IV rozpisujem 1-6/2005 "Min.VZ" 6.500,-Sk/mes.a "Úhrn príjmov" 7.000,-Sk/mes., v období 7-9/2005 "Min.VZ" 0,-Sk/mes. a "Úhrn príjmov" 0,-Sk/mes a za obdobie 10-12/2005 je "Min.VZ" 6.500,-Sk/mes. a "Úhrn príjmov" je 7.000,-Sk/mes.
Posledná prosba: Sú niekde uvedené príklady na vyplnenie "Dokladu"?
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

janber
...
Posledná prosba[/COLOR]: Sú niekde uvedené príklady na vyplnenie "Dokladu"?
Skús cúvnuť na príspevky 86 a 87 od JM v tejto téme.

Prepáč, zle som si prečítala, že ty chceš vzor na vyplnenie dokladu.
Naposledy upravil abel : 24.04.06 at 21:04
0 0
domacnost domacnost

domacnost je offline (nepripojený) domacnost

Prosím o radu , neviem ako mám začať, ale dúfam, že dobre naformulujem otázku. Ide o SZČO , ktorý je ZŤP a podnikala celý rok 2005, nemala žiadny iný príjem. Ked sa bol hlásiť na zdravot.poisťovni , tak mu povedali, že zľava 7% sa na neho nevzťahuje.

1) Má cukrovku, prosím vás vzťahuje sa na neho 7% zľava? Počas celého roku 2005 platil preddavky zo základu 14% .
2) Ak sa vykoná ročné zúčtovanie do ZP môže si uplatniť pri výpočte na obdobie od 1.7.2006 - 30.6.2007 zľavu 7%?

Prosím Vás o odpoved k daným otázkam.
0 0
domacnost domacnost

domacnost je offline (nepripojený) domacnost

to mi nikto nevie poradiť?
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Myslím, že na neho by sa mala vzťahovať úľava na poistnom, teda 7%.

Poznám živnostníka, ktorý je ZŤP od asi 03/2005, podnikať začal v 08/2005. Za 08/2005 musel zaplatiť normálne 14%, ale od 01.09.2005 po novom zákone o zdravotnom poistení, platí už len 7%.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
1. SZČO od 01. 10. 2005, v 01-03/2005 pracoval pre českú firmu v ČR, od 04-09/2005 nezamestnaný.

Aký typ tlačiva použije?

2. SZČO od 03. 08. 2005, 01 - 04/2005 zamestnaný, po celý čas bol na PN, 04-08/2005 nezamestnaný. Od 01.09.2005 platil poistné vo výške 7%.

Aký typ tlačiva použije?

Ďakujem
0 0
AGRO AGRO

AGRO je offline (nepripojený) AGRO

Prosím Vás nenašla som nikde príklad keď zamestnanec je aj SZČO a to :

- zamestnanec -pravidelný príjem 100.000 každý mesiac
- SZČO - základ dane mínus 300.000,-
V tomto prípade mi vychádza v tlačive SA odd. III. nedoplatok. Je to správne, keď ako zamestnanec som mal pravidelný príjem každý mesiac a teraz na tlačive SA vychádza nedoplatok ? Má to súvis s tlačivom SB - SZČO ?

A druhá otázka - keď mám ako SZČO základ dane mínus v tlačive SB III. oddiel a aj IV. oddiel mi vychádzajú čísla všetko do mínusu. Je to správne ?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

domacnost
Prosím o radu , neviem ako mám začať, ale dúfam, že dobre naformulujem otázku. Ide o SZČO , ktorý je ZŤP a podnikala celý rok 2005, nemala žiadny iný príjem. Ked sa bol hlásiť na zdravot.poisťovni , tak mu povedali, že zľava 7% sa na neho nevzťahuje.

1) Má cukrovku, prosím vás vzťahuje sa na neho 7% zľava? Počas celého roku 2005 platil preddavky zo základu 14% .
2) Ak sa vykoná ročné zúčtovanie do ZP môže si uplatniť pri výpočte na obdobie od 1.7.2006 - 30.6.2007 zľavu 7%?

Prosím Vás o odpoved k daným otázkam.
Nižšia sadzba poistného (7%| sa vzťahuje ZŤP až od 1.9.2005. Pri zúčtovaní bude musieť robiť tlačivo X s listom XB, kde vypočíta poistné žvlášť za dobu 1-8/2005 so sadzbou 14%, za 9-12 so sadzbou 7%. Tlačivo ju na to navedie.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

domacnost
to mi nikto nevie poradiť?
Nebuďte netrpezliví. Ja aj Mihál denne školíme, dostaneme sa k porade iba úchytkom.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

ZuzanaP
1. SZČO od 01. 10. 2005, v 01-03/2005 pracoval pre českú firmu v ČR, od 04-09/2005 nezamestnaný.

Aký typ tlačiva použije?

2. SZČO od 03. 08. 2005, 01 - 04/2005 zamestnaný, po celý čas bol na PN, 04-08/2005 nezamestnaný. Od 01.09.2005 platil poistné vo výške 7%.

Aký typ tlačiva použije?

Ďakujem
Ad 1 : V ČR robil asi v pracovnom pomere a nebol zdravotne poistený na Slovensku. T.j. použije tlačivo B.

Ad 2 :7% platil ako dobrovoľne nezamestnaný ? Ak áno, ešte je dôležité od kedy bol osobou so zdravotným postihnutím. Ak celý rok, použije tlačivo S, s listami A,B,C. Ak mal zmenu sadzby poistného počas roka (z dôvodu ZPS), tak použije tlačivo X s listami A,B,C.
0 0
MáriaPaM MáriaPaM

MáriaPaM je offline (nepripojený) MáriaPaM

Skusila som vyplniť prvé zúčtovanie A za zamestnankyňu, ktorá robila od 1.1.2005 do júna a potom išla na materskú. Dva krát mala parádnu odmenu a teraz mi to vychádza, ža má doplatiť asi 10.000. To sa ozaj ročný VZ nekráti o dobu PN a hlavne MD alebo to mám zle. Ak to mám dobre, to bude v júni normálne vzbura...
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

AGRO
Prosím Vás nenašla som nikde príklad keď zamestnanec je aj SZČO a to :

- zamestnanec -pravidelný príjem 100.000 každý mesiac
- SZČO - základ dane mínus 300.000,-
V tomto prípade mi vychádza v tlačive SA odd. III. nedoplatok. Je to správne, keď ako zamestnanec som mal pravidelný príjem každý mesiac a teraz na tlačive SA vychádza nedoplatok ? Má to súvis s tlačivom SB - SZČO ?

A druhá otázka - keď mám ako SZČO základ dane mínus v tlačive SB III. oddiel a aj IV. oddiel mi vychádzajú čísla všetko do mínusu. Je to správne ?
Ak mal SZČO mínusový základ dane a z tohjo dôvodu by vyšiel VZ mínusový, vo vymeriavacom základe sa uvádza 0. Nedoplatok zo zamestnania by potom nemal vyjsť.
0 0
domacnost domacnost

domacnost je offline (nepripojený) domacnost

somij
Nižšia sadzba poistného (7%| sa vzťahuje ZŤP až od 1.9.2005. Pri zúčtovaní bude musieť robiť tlačivo X s listom XB, kde vypočíta poistné žvlášť za dobu 1-8/2005 so sadzbou 14%, za 9-12 so sadzbou 7%. Tlačivo ju na to navedie.
Somij vďaka, ešte otázka:

Ak celý rok platil zo základu dane 14% , tak musí vypočítavať poistné zvlášť? Zvlášť za obdobie od 1-8/2005 14% a zvlášť za 9-12 7%-ked týchto 7% neplatil stále platil 14%.

Tlačivo x , tu na porade som si našla SZČO- príklad a k tomu tlačivo typu B Ročné zúčtovanie, mal si na mysli toto tlačivo? a prosím ťa ak nie môhol by si mi dať link na takéto tlačivo či je na porade? aj uvedený list XB.

Na tlačive typu B som si našla v oddieli VIII. výpočet SZČO od 1.7.2006 - 30.6.2007 , kde sa pýtajú na % sadzbu poistného - tento ZŤP môže tam už uviesť 7% ? Zo 7% si vypočíta na nové obdobie poistné, mňa len zaujíma či si s kľudom môže uviesť 7%?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

somij
Nebuďte netrpezliví. Ja aj Mihál denne školíme, dostaneme sa k porade iba úchytkom.
Plne s Tebou súhlasím Janka. Buďme radi, že pri ich zaneprázdnenosti im zostane čas aj na nás. Vďaka Janka.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať