Zavrieť

Porady

Návrh vyhlášky MZ SR k ročnému zúčt.poistného

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
V prílohe prikladám návrh vyhlášky Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky o podrobnostiach o vykazovaní preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie, o ročnom zúčtovaní poistného a povinnostiach pri ročnom zúčtovaní poistného a o vzoroch tlačív ročného zúčtovania poistného na verejné zdravotné poistenie.

Ide o návrh zverejnený v týchto dňoch na medzirezortné pripomienkové konanie.

Viď:
http://www.health.gov.sk/redsys/rsi....AGE=S&LENGTH=S
Naposledy upravil Jozef Mihál : 02.02.06 at 08:35
Usporiadat
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Somij ďakujem:
add: r. 28: 11308 (zrejme 10920)


v januári 2005 boli doplatené spolu s decembrovým poistným aj nejaké nedoplatky za obdobie 09-11/2004, ktorých výšku nám oznámili zo VŠZP.
Naposledy upravil ZuzanaP : 28.04.06 at 03:23
0 0
janber janber

janber je offline (nepripojený) janber

Prajem pekný deň a prosím o pomoc pri vypĺňaní odd.IV v "Doklade o výške príjmu..."
Zamestnanec s hodinovou min. mzdou 37,40 Sk/hod. v mesiaci január 2005 odpracoval celý mesiac. V jan.2005 bolo 21 prac.dní,t.j. jeho príjem bol 37,40*8*21=6283,-Sk. Jeho min. VZ za tento mesiac je 6283,-Sk alebo 6500,-Sk?
Zaujíma ma to hlavne z toho dôvodu,že pri výpočte mzdy som pracovala s pracovnými dňami,ale zdravotne poistený je na kalendárne dni.

Jana
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Min. základ zamestnanca sa na účely zdr.poistenia počíta na pracovné dni (hodiny). Takže vo vyššie uvedenom prípade (janber) je to suma 6283 Sk.
0 0
janber janber

janber je offline (nepripojený) janber

Ďakujem za odpoveď p.Mihál a obdivujem,že v dnešnej dobe sa nájdu ľudia, kt. nezištne poradia. To platí pre všetkých na "PORADE",kt. tak robia a pomáhajú. Je super,že STE. Ešte raz ďakujem!!!

Jana
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Prosím o posúdenie.
Zamestnanec – starobný dôchodca ŤZP je v pracovno-právnom vzťahu od 1.6.2005. Zníženú sadzbu poistného 2% + 7% má uplatnenú od 1.9.2005.
1./ Musí vykonať ročné zúčtovanie ZP?
2./ Ak áno, tak použije tlačivo typ_X a typ_XA?
3./ Robí si RZZP sám, alebo na tlačive typ_X mu môže RZ vykonať aj zamestnávateľ?
4./ Prečo je na tlačivách RZ uvedené, či bol ŤZP celý rok, ak znížená sadzba poistného sa podľa Zák. 352/2005 Z. z. mohla uplatniť až od 1.9.2005?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
1. Len ak mal kolísavý príjem. Ak bol SZČO , musí.
2. Viď všeobecné poučenie. Ale áno, X.
3. Ak nebol SZČO, môže žiadať zamestnávateľa.
4. Na úvodnej strane sa označuje, či bol alebo nebol celý rok, vo všeobecnosti. Na úvodnej strane typu X sa dajú takto vyznačiť jednotlivé mesiace, čiže tam on zakrížikuje 9-12
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Veľmi pekne ďakujem. Až teraz som si uvedomila, že informácie v mojej otázke boli neúplné. ŤZP bol už k 1. 1. 2005. Otázka smerovala k tomu, že ak zamestnanec je ŤZP k 1. 1. 2005 a zníženú sadzbu poistného podľa novely zákona o ZP si mohol uplatniť v období r. 2005 až od 09/2005, či je povinný podať RZZP, t. z., či sa to chápe ako zmena počas roka a z toho vyplývajúca povinnosť zúčtovať ZP.
0 0
mamo mamo

mamo je offline (nepripojený) mamo

Prosím, ak je SZČO celý rok 2005 aj poberateľ starobného dôchodku, tiež čelý rok 2005, ten vyplňa tlačivo "B" ?
Iné príjmy nemá.
Ďakujem
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Marína
Veľmi pekne ďakujem. Až teraz som si uvedomila, že informácie v mojej otázke boli neúplné. ŤZP bol už k 1. 1. 2005. Otázka smerovala k tomu, že ak zamestnanec je ŤZP k 1. 1. 2005 a zníženú sadzbu poistného podľa novely zákona o ZP si mohol uplatniť v období r. 2005 až od 09/2005, či je povinný podať RZZP, t. z., či sa to chápe ako zmena počas roka a z toho vyplývajúca povinnosť zúčtovať ZP.
Z toho dôvodu, že došlo k zmene sadzby poistného, nie je povinnosť podať RZZP.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

mamo
Prosím, ak je SZČO celý rok 2005 aj poberateľ starobného dôchodku, tiež čelý rok 2005, ten vyplňa tlačivo "B" ?
Iné príjmy nemá.
Ďakujem
Áno .
0 0
mamo mamo

mamo je offline (nepripojený) mamo

ĎAkujem pekne
0 0
AGRO AGRO

AGRO je offline (nepripojený) AGRO

Vyplnila som list SA,SB a vyplňam list S. Zastala som pri VI. ODDIELY - výpočet poistného a to z toho dôvodu, že asi mám chybu v liste SB III. ODDIEL - výpočet poistného .

B31 nevyplňam
B32 nevyplňam
B33 - vymeriavaci základ prísluchajúci obdobiu... som dala 0,- , nakoľko B09 mám O,- a B31 som nevyplňala
B34 som dala O,- nakoľko B09 mám 0,- a B31 a B32 som nevyplňala.

Ale keď vyplňam list S -VI. oddiel tak S31 mám 20.686,- + 0,-
S32 mám 20.688,- +13.170,- a to sa mi už nezdá.
Potom by mi vyšiel S33 - 13.172,-

Vychádza mi, že mám chybu v liste SB - III. oddiel.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Mám takú drobnosť. Vyplňam tlačivo B a v p. 64 mi vyšla suma 647,- Sk. Do p. 65 dám sumu 966 a v p. 64 nechám sumu 647 ? Alebo tiež tam dám 966
Ďakujem za odpoveď a pekný večer...
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
AGRO
Vyplnila som list SA,SB a vyplňam list S. Zastala som pri VI. ODDIELY - výpočet poistného a to z toho dôvodu, že asi mám chybu v liste SB III. ODDIEL - výpočet poistného .

B31 nevyplňam
B32 nevyplňam
B33 - vymeriavaci základ prísluchajúci obdobiu... som dala 0,- , nakoľko B09 mám O,- a B31 som nevyplňala
B34 som dala O,- nakoľko B09 mám 0,- a B31 a B32 som nevyplňala.

Ale keď vyplňam list S -VI. oddiel tak S31 mám 20.686,- + 0,-
S32 mám 20.688,- +13.170,- a to sa mi už nezdá.
Potom by mi vyšiel S33 - 13.172,-

Vychádza mi, že mám chybu v liste SB - III. oddiel.
AGRO,
S31 vyzerá byť OK,

S32 je súčet preddavkov, ak boli preddavky SZČO 13.170, tak je to OK,

S33 je preplatok, ak zisk SZČO bol nulový, tak je preplatok -13.172 OK.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Manual
Mám takú drobnosť. Vyplňam tlačivo B a v p. 64 mi vyšla suma 647,- Sk. Do p. 65 dám sumu 966 a v p. 64 nechám sumu 647 ? Alebo tiež tam dám 966
Ďakujem za odpoveď a pekný večer...
Janko, zajtra na seminári si to vysvetlíme...
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

somij
Z toho dôvodu, že došlo k zmene sadzby poistného, nie je povinnosť podať RZZP.
Ďakujem Janka.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Manual
Mám takú drobnosť. Vyplňam tlačivo B a v p. 64 mi vyšla suma 647,- Sk. Do p. 65 dám sumu 966 a v p. 64 nechám sumu 647 ? Alebo tiež tam dám 966
Ďakujem za odpoveď a pekný večer...
Jozef Mihál
Janko, zajtra na seminári si to vysvetlíme...
Dnes som odovzdala takto vyplnené RZZP do Spoločne ZP. Dúfam, že nebudem musieť ho odovzdať ešte raz ako opravné.

V poučení pre typ_B je uvedené
Položka č.71 - uvádza sa počet príloh, ktoré poistenec priložil k ročnému zúčtovaniu. Ak poistenec podal za rok 2005 daňové priznanie, prílohou ročného zúčtovania bude potvrdenie o podaní daňového priznania za rok 2005. Ak poistenec daňové priznanie za rok 2005 nepodal, uvedie túto skutočnosť v X. oddieli.

V SpZP k RZZP požadujú ako prílohu Výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie. Tvrdia, že je to príkaz MZ SR. Zbytočne som im vysvetľovala, že preddavky sú uvedené v odd. IX. RZZP, tak je nelogická duplicita vykazovania preddavkov.
1) Odovzdať aj Výkaz preddavkov na ....., alebo nie?
2) Na aký účel je určená pre ZP príloha Potvrdenie o podaní DP? V základe dane z DP(r.69) sú zahrnuté aj príjmy podľa § 7,8, ktoré nie sú VZ pre platenie verejného ZP.
0 0
Simonab Simonab

Simonab je offline (nepripojený) Simonab

Takže, čerstvá Majkina-Melnick skúsenosť. Od nej nechceli ten výkaz preddavkov. No ale to je Rbk ( iný kraj, iný mrav ). Takže v ZP už prvé skúsenosti majú môžeme ich začať bombardovať aj my ostatní. Je mi tých žien normálne ľúto. Asi by sme mali ku každému RZ priložiť aj lístoček s odkazom na www.porada.sk.:)
Majka dovolila som si to sem dať. Dúfam, že ma nebudeš stíhať kvôli autorským právam.:p
0 0
Antonia1 Antonia1

Antonia1 je offline (nepripojený) Antonia1

Neviem či svoje otázky som zariadila správne. Ale chcem sa opýtať
1. SZČO pobera invalidný dôchodok a je aj držiteľom preukazu ZŤP.Čiastkový základ dane za rok 2005 je 33 310,- Sk, preddavky odvedené 3190,- /2x 455,- a 10 x 228,-/ Ročné zučtovanie robí na tlačive typu B ?

2. Od 1.1.2005 do 31.3. 2005 zamestanec a od 1.4.2005 do 31.12.2005 SZČO
Ročné zučtovanie rob na tlačive S, SA alebo SB.
Ďakujem za odpoveď.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Antonia1
Neviem či svoje otázky som zariadila správne. Ale chcem sa opýtať
1. SZČO pobera invalidný dôchodok a je aj držiteľom preukazu ZŤP.Čiastkový základ dane za rok 2005 je 33 310,- Sk, preddavky odvedené 3190,- /2x 455,- a 10 x 228,-/ Ročné zučtovanie robí na tlačive typu B ?

2. Od 1.1.2005 do 31.3. 2005 zamestanec a od 1.4.2005 do 31.12.2005 SZČO
Ročné zučtovanie rob na tlačive S, SA alebo SB.
Ďakujem za odpoveď.

1. SZČO - typ B
2. zamestnanec+SZČO - typ S / SA- zo zamestnania plus SB- zo SZČO/
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať