Zavrieť

Porady

AKO ZISTIM KOEFICIENT

Pri vyplnovani tlaciva DPH ma napadla myslienka,ze ked mam aj prijmy z prenajmu nehnutelnosti /mimochodom tvoria vacsinu prijmov/ a su oslobodene od DPH a aj prijmy z inej cinnosti, asi by som mala DPHcku na vystupe prepocitavat koeficientom. ALE CO KED NEVIEM AKO HO ZISTIM. Je mi jasne,ze si mam dat do vzorceka

sumu vsetkych prijmov bez dane : vsetky prijmy a tak dostanem ten koeficient, ale nie je mi jasne ci si ho mozem takto sama vypocitat a prepocitat tym koeficientom ktory dostanem za tento kvartal dan na vstupe ? Chyta ma z toho panika a hroza. Mordujem sa s tym uz od dnesneho pekneho slnecneho rana. POradi mi niekto ? Halo ? Trapi sa este niekto aj dnes tak ako ja ?
Usporiadat
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

emily, konečne to niekto robí ako ja!!!
minule som to tu písala, že som takto ovplyvnená školením a takto to robím, nikto sa ku mne nepridal, už som mala pocit, že som jediný ..., ktorý to takto robí a už špekulujem, že najbližšie to urobím už inak... ale teší ma, že to tiež robíš takto

/neboli sme na tom istom školení?/
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Tak prečo ako občan prenajíma niečo s DPH. To nechápem.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Pyton, na tom školení prednášala Kováčiková? Ona rada preháňa! To naozaj prepočítavaš aj pero a iné drobnosti?
0 0
emily emily

emily je offline (nepripojený) emily

pyton
emily, konečne to niekto robí ako ja!!!
minule som to tu písala, že som takto ovplyvnená školením a takto to robím, nikto sa ku mne nepridal, už som mala pocit, že som jediný ..., ktorý to takto robí a už špekulujem, že najbližšie to urobím už inak... ale teší ma, že to tiež robíš takto

/neboli sme na tom istom školení?/
Ja som bola na Grosovej nie na Kováčikovej, a ešte ma napadlo, že aj JUDr. Kostovčík nás tak usmerňoval....možno preháňajú , ale má to svoju logiku..
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Ja som bola na niekom inom / na K sa mi zdá , nejde mi na um meno/, to som rada, že nie len jedna to tak prednáša. Pán Kostovčík je super, ale odkedy sa on vyjadruje k DPH, keď on len k "511"?
0 0
emily emily

emily je offline (nepripojený) emily

pyton
Ja som bola na niekom inom / na K sa mi zdá , nejde mi na um meno/, to som rada, že nie len jedna to tak prednáša. Pán Kostovčík je super, ale odkedy sa on vyjadruje k DPH, keď on len k "511"?
Ke´d som bola pred rokom ešte zamestnaná v jednej firme jeho manželka nám robila audit a pravidelné školenia nám zabezpečovali obidvaja ...možno to vo veľkom nerobí..
0 0
dada909 dada909

dada909 je offline (nepripojený) dada909

lebo je podnikatel, platca DPH a prenajima to firme,ktora je tiez platcom DPH a ta firma ktorej to prenajima to chcela mat s DPH. Fyzickej osobe, ktorej prenajima tiez DPH nefakturuje - ta plati len na zaklade zmluvy



Johanka
Tak prečo ako občan prenajíma niečo s DPH. To nechápem.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Johanka, na tú pani chodím strašne rada, aj teraz mi došla pozvánka aj na ňu aj na ing Jablonkovú, neviem, koho si skôr vybrať, lebo to budú určite dve odlišné prednášky. Naozaj to robím tak, ako sa pýtaš, ale už zvažujem...
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

to Emily: mhm vo veľkom robí asi len k 511 a je to vždy skvelá prednáška, to vám závidím, že vám prednášal aj k inému, to bola skôr väčšia alebo skôr menšia firma, tá tvoja bývalá?
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

to dada: a ide v podstate o tú istú nehn. u toho neplatcu alebo o celkom inú?
to prvé bude asi nebytový priestor a to druhé detto?
0 0
emily emily

emily je offline (nepripojený) emily

pyton
to Emily: mhm vo veľkom robí asi len k 511 a je to vždy skvelá prednáška, to vám závidím, že vám prednášal aj k inému, to bola skôr väčšia alebo skôr menšia firma, tá tvoja bývalá?
130 ľudí a 3mil. na dani z príjmu...veľká či malá?
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

z môjho pohľadu veľká,tak to hej,potom s tými prednáškami, už som si myslela, že by prišiel aj do menšej fi, ale asi by sa to neoplatilo ani jemu, ani firme
0 0
emily emily

emily je offline (nepripojený) emily

pyton
z môjho pohľadu veľká,tak to hej,potom s tými prednáškami, už som si myslela, že by prišiel aj do menšej fi, ale asi by sa to neoplatilo ani jemu, ani firme
ale to neboli prednáška, len pre nás...nás bolo len 6 učtovníčok vo firme...ale zvolali si viac firiem, kde robila Ing, Kostovčíková audit a bolo nás tak 10-20 na školeniach
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať