Zavrieť

Porady

Cestovné náhrady

Ahojte
mame tu zamestnanca ktory ma dohodnute ze sa mu bude preplacat PHM.Pouziva sukromne vozidlo je spravne dnes ze sa vychadza zo sumy 6,20 SK.
A ak niekto vie aky je postup?
Naposledy upravil Denda : 10.08.06 at 07:07 Dôvod: zmena ikony
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

LIDA, chcem sa spýtat, je rozdiel pri pouzívaní súkromného auta na sluzobné cesty v prípade zivnostníka a v prípade klasického zamestnanca? Lebo ak pouzije vlastné auto zamestnanec na sluzobnú cestu, nie je povinnost mat zaplatenú cestnú dan.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Chobot
LIDA, chcem sa spýtat, je rozdiel pri pouzívaní súkromného auta na sluzobné cesty v prípade zivnostníka a v prípade klasického zamestnanca? Lebo ak pouzije vlastné auto zamestnanec na sluzobnú cestu, nie je povinnost mat zaplatenú cestnú dan.
Je rozdiel práve v tej povinnosti mat zaplatenu daň z MV (predtým cestnú daň)
a živnostník si musí rozmyslieť ako naloží s autom - ak ho nebude mať v majetku - neodpisuje, uplatňuje si náhrady ako zamestnanec v sro.
0 0
Alenaa Alenaa

Alenaa je offline (nepripojený) Alenaa

Lida, ďakujem,
ešte pre upresnenie:
keď si dá náhradu do nákladov, stačí raz do mesiaca vypísať ten cesťák? Ak nebude mať cesty do zahraničia, nemusí byť kniha jázd?

Napr. napíše si raz do mesiaca cesťák s tým, že pre firmu najazdil 300 km - na nábor, obhliadku nehnuteľností mesto + ide o maklérku nehnuteľností/ má priložiť k cesťáku aj uzavreté dohody atď. - zápis o jednaní....
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
Súrne potrebujem vedieť, či sa niekde v zákone o cestovných náhradách píše o tom, že keď je zamestn.vyslaný na PC do zahraničia na viac týždňov, a cez výkendy nepracuje, že mu nepatrí stravné??? Listujem v zákone, ale keby mi niekto poradil, kde to mám hladať, moc by mi pomohol. Dík
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Anonymka
Súrne potrebujem vedieť, či sa niekde v zákone o cestovných náhradách píše o tom, že keď je zamestn.vyslaný na PC do zahraničia na viac týždňov, a cez výkendy nepracuje, že mu nepatrí stravné??? Listujem v zákone, ale keby mi niekto poradil, kde to mám hladať, moc by mi pomohol. Dík
Ak je zamewstnanec vyslaný na pracovnú cestu, v súlade so zákonom o cestovných náhradách podľa § 5 ods.1
patrí zamestnancovi stravné za každý kalendárny deň pracovnej cesty za podmienok ustanovených týmto zákonom. Podľa toho mu patrí stravné aj za soboty a nedele (aj keď počas víkendov nepracuje), teda za všetky dni, ktoré strávi na pracovnej ceste.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Alenaa
Lida, ďakujem,
ešte pre upresnenie:
keď si dá náhradu do nákladov, stačí raz do mesiaca vypísať ten cesťák? Ak nebude mať cesty do zahraničia, nemusí byť kniha jázd?

Napr. napíše si raz do mesiaca cesťák s tým, že pre firmu najazdil 300 km - na nábor, obhliadku nehnuteľností mesto + ide o maklérku nehnuteľností/ má priložiť k cesťáku aj uzavreté dohody atď. - zápis o jednaní....
prepáč, nevšimla som si tuto doplnujucu otazku.
Podľa mna stačí raz za mesiac cestak alebo podobná evidencia jázd, tak ako píšeš.
0 0
Alenaa Alenaa

Alenaa je offline (nepripojený) Alenaa

Lida,
Ďakujem.
Alena
0 0
McMarti McMarti

McMarti je offline (nepripojený) McMarti

Lida
ODPOVEDE SOM VSUNULA DO TEXTU.
nesúhlasím s odpovedou ktoré si Liduš doplnila pozri si túto stránku je tam aj usmernenie Finančného spravodaja
http://www.porada.sk/showthread.php?...%FDch+vozidiel
0 0
McMarti McMarti

McMarti je offline (nepripojený) McMarti

Náhodu nemá niekto úplne ynenie zákona o cestovných náhradach aj s poslendými novelizáciami? Prosím ak áno priložte to do http://www.porada.sk/downloads.php?

Ďakujem
0 0
Palino Palino

Palino je offline (nepripojený) Palino

Ja vložím úplné znenie zákona č. 283/2002 po novelizáciách do Dokumentov, (Zákony , účtovníctvo), ale to môže trvať dosť dlho, kým s to tam objaví. Skopíroval som to z JASPI.
Naposledy upravil Palino : 04.10.05 at 08:29
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať