Zavrieť

Porady

Novela zákona o ZP od 1.7.2005

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Nebudete tomu veriť, ale máme šancu niečo zmeniť.

K 1.7.2005 sa chystá novela zákona o zdravotnom poistení.
Vážení Poradcovia, ak máte námety a pripomienky k zákonu, sem s nimi.

Prosím, nezneužívať túto tému na subjektívne sťažovanie sa a samozrejme ani na otázky k zákonu. Prosím k veci - teda sem sa s dobrými nápadmi na zmenu zákona.

Pridám ešte odkaz na zaujímavú tému

http://www.porada.sk/showthread.php?...B9ancu+nie%E8o
Usporiadat
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Daska
Aj z dohody???
Daska, pýtame sa celou vetou. WTF "Aj z dohody?"
0 0
Jankaaa Jankaaa

Jankaaa je offline (nepripojený) Jankaaa

Čiže, ak tomu správne rozumiem.
1. ak mám so študentom uzatvorenú DoVP, tak ak má príjem 3000,-/v hrubom/, tak aj tak musím za neho odviesť do ZP a musím mu urobiť aj ročné zúčtovanie a vtedy sa mi ten preddavok vráti?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Jankaaa
Čiže, ak tomu správne rozumiem.
1. ak mám so študentom uzatvorenú DoVP, tak ak má príjem 3000,-/v hrubom/, tak aj tak musím za neho odviesť do ZP a musím mu urobiť aj ročné zúčtovanie a vtedy sa mi ten preddavok vráti?
Janka, ak máte so študentom uzatvorenú DoVP, nie je zamestnancom a preto ako zamestnanec preddavok platiť nemôže (a samozrejme ani zamestnávateľ). Dostáva svojich 3000, preddavok sa neplatí. Ak jeho príjem z DoVP za september až december 2005 prevýši 13000 Sk, musí podať ročné zúčtovanie a sám zaplatiť poistné vo výške 14% z príjmu.
0 0
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
To som sa pytala, ze ci aj z dohody sa zraza do ZP, bo jankaaa pise:

Čiže ak aj mám dôchodcu,študenta na skr.prac.úväzok/alebo na dohodu/ a ten zarába 3000,-/v hrubom/, tak za neho musím odviesť preddavok, tak ako doteraz a ZP mi ho na základe ročného zúčtovania vráti?

A vy ste povedal: Ano
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Daska
To som sa pytala, ze ci aj z dohody sa zraza do ZP, bo jankaaa pise:

Čiže ak aj mám dôchodcu,študenta na skr.prac.úväzok/alebo na dohodu/ a ten zarába 3000,-/v hrubom/, tak za neho musím odviesť preddavok, tak ako doteraz a ZP mi ho na základe ročného zúčtovania vráti?

A vy ste povedal: Ano
Daska, ospravedlňujem sa, tú zátvorku v otázke od Janky som prehliadol. Takže vyššie uvedené moja odpoveď je už opravená.
0 0
Jano11 Jano11

Jano11 je offline (nepripojený) Jano11

Takže p.Mihal , ak dôchodca ma za mesiace september až december 2005 príjem
na dohodu trebars 14 000.- Sk ,tak platí ZP 14% zo sumy 14 000 - 13 000´= 1000 Sk.
Teda 140.- Sk. Dúfam ,že tak to je správne a nie z celej sumy 14 000.- Sk .
0 0
apsgroup apsgroup

apsgroup je offline (nepripojený) apsgroup

Vcera vecer som niekde videla vlozeny nejaky subor od pana Mihala, kde boli otazky
a odpovede k zakonu od 1.9. Dnes to neviem najst.Neviete mi poradit.
0 0
Jankaaa Jankaaa

Jankaaa je offline (nepripojený) Jankaaa

p.Mihál, ešte sa chcem spýtať ako je to s ročným zúčtovaním v prípade, ak zamestnanec nepožiada o ročné zúčtovanie, ako mi potom ZP vráti tých 10%, ktoré som za neho odviedla? Ročné zúčtovanie si urobí sám, čiže jemu ZP vráti tie 4%, ale ako sa vrátia mne?
0 0
Téry Téry

Téry je offline (nepripojený) Téry

Jano11
Takže p.Mihal , ak dôchodca ma za mesiace september až december 2005 príjem
na dohodu trebars 14 000.- Sk ,tak platí ZP 14% zo sumy 14 000 - 13 000´= 1000 Sk.
Teda 140.- Sk. Dúfam ,že tak to je správne a nie z celej sumy 14 000.- Sk .
Nie je to správne. V danom prípade dôchodca zaplatí poistné z celých 14tis.
0 0
Téry Téry

Téry je offline (nepripojený) Téry

apsgroup
Vcera vecer som niekde videla vlozeny nejaky subor od pana Mihala, kde boli otazky
a odpovede k zakonu od 1.9. Dnes to neviem najst.Neviete mi poradit.
Pan MIhal obcas robi tzv. HH - Happy Hour. Znamena to, ze na Poradu zavesi ako prilohu nejake zaujimave citanie z jeho dielne, v poslednom case ide hlavne o prispevky k zdravotnemu poisteniu. Vola to Happy Hour, lebo to trva asi hodinu a po tej hodine to vymaze.

Takze verni Poradaci, ktorí su na Porade zaveseni 24 hodin denne, o nic nepridu. Ostatni maju smolu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať