Zavrieť

Porady

Ako vypočítava DÚ penále? - súrne

prosím viete niekto z "fleku" - ako vypočítava DÚ penále? - idem medzitým hľadať, len či náhodou....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Sankčný úrok = (dlžná suma x základná úroková sadzba NBS x 4 x počet dní omeškania)/ počet dní v roku
    Zákl.úroková sadzba je 4 %

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    moc dííík,

    ale ja stále hľadám, auditorka mi povedala, že už to zmenili !!!! , že môže byť maximálne do výšky 3 násobku min. mzdy...? - vraj sa už neráta na dni - neviete o tom nik???? - idem hľadať nejaké pokyny....

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Zuzka11
    skús na www.drsr.sk, je tam kalkulačka na sankčné úroky.
    moc moc vďaka je to super!!! - už som si to vyrátala, díííííííííííííííííík

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Keď som si tam dala cvične niečo prerátať, zdá sa mi , že sa nič nezmenilo. Mám pravdu?

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Ide o to, za ake obdobie. Tusim v poslednej novele parlament v prechodnych ustanoveniach neurcil pravidla sankcii za minule obdobia. Preto napriklad z dane z prijmov za rok 2000 danovaci penale vymerat nemozu.
    Vseobecne plati, ak danovy nedoplatok priznate sami este pred oznamenim o danovej kontrole, sankcia je polovicna.

    tonkat je offline (nepripojený) tonkat

    tonkat
    Pomôže mi niekto vypočítať úrok z dodatočného DP DPH? Skúšala som na DRSR, ale tam im to vychádza ináč. Takže povinnosť dodatočná zaplatiť DPH je 300 000,- SKK. Je to dodat. za 12/2006, zaplatím to 14. 02. 07. Základná úrok. sadzba NBS je 4,75 %.
    Môj výpočet: 3x4,75% = 0,1425 x 300 000/365 x 20 dní = 2342 SKK
    Ak podám sama DP bude to len polovica z toho, teda 1172 Sk.

    Na DRSR to vychádza 3123 - ako by to mali ešte po starom 4 x 4,75 ?????

    Mám to dobre vypočítané? Ďakujem Vám

    Janka P je offline (nepripojený) Janka P

    žena - čo viac si želať ? Janka P
    Pozri zákon o správe daní a poplatkov č. 511/1992 Zb. v znení nesk. predpisov, § 35 ods.1 a ods.3. ( Pôvodný príspevok som opravila použila som nesprávny §, postupuješ podľa § 35 nie 35b ).

    Pokuta je trojnásobok zákl. úr. sadzby NBS, ak sa priznáš sama platíš polovicu. Počítala si správne.
    Naposledy upravil Janka P : 09.02.07 at 14:15

    tonkat je offline (nepripojený) tonkat

    tonkat
    Ďakujem Janka, ja som si neprečítala zákon, iba príspevky na porade:
    http://www.porada.sk/t14121-pokuty-d...okov%E1+sadzba príspevok 13

    http://www.porada.sk/t14265-pokuza-d...okov%E1+sadzba prísp. 4
    a to ma pomýlilo. Ďakujem pekne za ochotu. Pekný víkend.
    slnecnicalenka
    musim vas sklamat, aj ja mam problem s pokutou, aj sme sa odvolali,,, lebo danovy urad nepostupoval k vypoctu na zaklade pomerneho uroku = nebral v uvahu pocet dni z omeskania /365 dni,, a PREDSTAVTE SI DANOVE RIADITELSTVO BB TO POTVRDILO,,, TAK BY SOM RADA VEDELA NA CO VLASTNE JE KALKULACKA NA STRANKE DR SR. SK
    Naposledy upravil slnecnicalenka : 12.02.07 at 16:37

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.