Zavrieť

Porady

Pokuta z DU

Ahojte,


prosim o radu: Z daňoveho uradu mi prislo vycislenie sankcneho uroku za oneskorenu uhradu DPH za zdanovacie obdobie 1999.
Podla mojho nazoru, toto ustanovenie o sankcnom uroku za oneskorenu uhradu DPH je platne az v tomto roku. Poradi mi niekto?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jankake je offline (nepripojený) Jankake

    Jankake
    Moj nazor je ze ano, patri do tohto roku,kedze datum vyrubenia je teraz. patri to do zmluvnych resp. zakonnych pokut a penale, do nakladov. ale to nie som si ista uplne.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Jankake
    Moj nazor je ze ano, patri do tohto roku,kedze datum vyrubenia je teraz. patri to do zmluvnych resp. zakonnych pokut a penale, do nakladov. ale to nie som si ista uplne.
    Určite pokuta patrí do roku v ktorom je vyrubená, ale zásadne nepatrí do daňových nákladov-je pripočitateľná k zisku

    4326 je offline (nepripojený) 4326

    4326
    Neslo mi o zauctovanie pokuty, ze je to nedanovy naklad viem. Ide mi o to, ci je to opravnene vyrobeny sankcny urok, kedze zakon o sprave dani a poplatkov bol novelizovany a do novelizacie neboli pokuty za oneskorenu uhrradu dane.

    Teda ide o opravnenost.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    4326
    Neslo mi o zauctovanie pokuty, ze je to nedanovy naklad viem. Ide mi o to, ci je to opravnene vyrobeny sankcny urok, kedze zakon o sprave dani a poplatkov bol novelizovany a do novelizacie neboli pokuty za oneskorenu uhrradu dane.

    Teda ide o opravnenost.
    To sa mi celkom nezdá že by daniari dobrovoľne prišli o možnosti príjmov!?

    Jarino je offline (nepripojený) Jarino

    Jarino
    V súčasnosti môže daňový úrad vyrubiť na DPH len sankčný úrok (už nie penále), o sankcionovaní hovorí len 511/1992, a to aj na predchádzajúce roky. Ak hovoríš, že ti vyrubili sankčný úrok na rok 1999, tak to môžu len na zdaňovacie obdobie IV.Q 1999 a 12/1999, lebo tieto boli splatné v roku 2000 (takže to sa v tomto roku ešte môže sankcionovať). Ale predchádzajúce zdaňovacie obdobia ti už nemôžu sankcionovať, ak tak urobili, odvolaj sa.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.