Zavrieť

Porady

nový monitor

PC mame zaradeny v majetku odpisujeme ho rovnomerne odpis konci v roku 2006,ale monitor uz bol nekvalitny,lebo to boli kupovane starsie pocitace,kupili mi novy monitor, preto by som chcela poprosit o radu ci je to technicke zhodnotenie?alebo ho hned dam do nakladov ked je jeho suma 10000,-skk? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    ja by som to dala ako technické zhodnotenie, navýšila cenu počítača a odpisovala.

    apsgroup je offline (nepripojený) apsgroup

    apsgroup
    Ja by som to dala priamo do nakladov,nakolko to neprevysi v roku sumu 30000,-sk a teda to nie je technicke zhodnotenie. Okrem toho,je to zrejme len vymena monitora, t.j.oprava.

    Palino je offline (nepripojený) Palino

    Palino
    Môj názor je, že je to to isté, ako výmena náhradného dielu, tak by som to dal do nákladov.
    Iné by bolo, keby bol počítač s monitorom zaradený ako súbor hnuteľných vecí, kde by bola zvlášť uvedná suma za monitor. Tam by sa mohol monitor vyradiť a zaradiť nový. Tak by to podľa mňa mohlo byť technické zhodnotenie. Ale keď PC spolu s monitorom bol zaradený v jednej sume, tak pri výmene monitora ide o náklad.

    kvet je offline (nepripojený) kvet

    kvet
    Jednoznačne treba vychádzať z ustanovenia § 29 zákona o dani z príjmu. V prvom rade treba posúdiť otázku, či ja jedná vôbec o technické zhodnotenie a tiež cenu.

    K technickému zhodnoteniu: ak nový monitor má za následok kvalitatívnu zmenu, resp. zmenu technických parametrov (je väčší, menší, s plochou obrazovkou ...) v tomto prípade ide o technické zhodnotenie.

    K cene: vo všeobecnosti sa za techické zhodnotenie považujú výdavky na technické zhodnotenie prevyšujúce 30000 Sk v úhrne za zdaňovacie obdobie. Ale, podľa ods. 2 citovaného ustanovenia sa môže účtovná jednotka rozhodnúť, že za techické zhodnotenie bude považovať aj výdavky na technické zhodnotenie neprevyšujúce 30000 Sk v úhrne za zdaňovacie obdobie, tzn., že takéto rozhodnutie musí mať účtovná jednotka v smernici.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    § 29 ods.1 Zákona o dani z príjmu - TZ sú výdavky na .... prevyšujúce pri jednotlivom hmotnom a nehmotnom majetku 30 tis. Sk v úhrne za zdaňovacie obdobie. Z toho vyplýva, že aj keby sa výmena monitora posúdila ako TZ počítača, môžeš dať celú sumu do nákladov.

    boitana je offline (nepripojený) boitana

    boitana
    je vacsi s plochou obrazovkou,lenze nemozeme za to ze vyvoj ide do predu,hadam si uz nekupim stary typ,mam to osetrene v inernej smernici ze do 30 tis to budem davat do nakladov ,ale nejako som zapochybovala ked som sa na ten pekny monitor pozrela a hlavne dobre videla-dakujem ,dam to hned do nakladov a na koci roka sa rozhodnem to pripadne opravit podla toho ako bude firma na tom

    boitana je offline (nepripojený) boitana

    boitana
    este raz vsetkym pekne dakujem,je dobre poznat viacej nazorov aspon sa viacej naucim,prajem Vám krasny vikend vsetkym

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Johanka
    Z toho vyplýva, že aj keby sa výmena monitora posúdila ako TZ počítača, môžeš dať celú sumu do nákladov.
    Toto tvrdenie je dosť diskutabilné, ak ho spojíme s účtovným riešením.
    Načítať ďalšie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.