Zavrieť

Porady

Registratúra firmy (archív)

Naša firma sa začala pripravovať na certifikát podľa normy ISO 9001 a som nútená nejako usporiadať evidenciu a archiváciu dokumentov. Ak máte niekto skúsenosti s vedením registratúry poraďte prosím. Najmä nemám predstavu ako v praxi vyzerá registratúrny poriadok a plán a podobné dokumenty. Vopred vďaka za dobré rady.
Zuzana
Usporiadat
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

Na registratúru vyšiel zákon úplne nový v minulom roku. K smernici podla normy ISO budeš musieť mať túto schválenú štátnym archívom. Bude lepšie keď najprv navštíviš štátny archív, ktorý sídli v každom okresnom meste, ak tam bude sedieť taká milá pani ako u nás, určite nebudeš mať problém s registraturou.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
MirkaV MirkaV

MirkaV je offline (nepripojený) MirkaV

asi je to zla otazka, ale co je to registratura?
0 0
Zuzana210 Zuzana210

Zuzana210 je offline (nepripojený) Zuzana210

To je akože podnikový archív. Lebo "archív" podľa zákona je len to, kde sa uchovávajú dokumenty s trvalou hodnotou.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

My ako firma máme zriadený archív. Doklady máme uložené v archivačných krabiciach a na každej takejto krabici je uvedené poradové číslo a rok, ktorého sa to týka a čo konkrétne je uložené v krabici. K tomu máme aj archívnu knihu, v ktorej je rozpísané čo sa v ktorej krabici nachádza. Každý rok nám to robí jeden pán na dohodu. A najlepšie bolo, že keď prišla kontrola z DÚ a videli ako to máme uložené, tak nechápali. Že sa ešte s takýmto nikdy nestretli, lebo firmy zvyknú nechávať doklady len v šanonoch a nič s tým ďalej nerobia.
0 0
MIma MIma

MIma je offline (nepripojený) MIma

Mňa by ešte zaujímalo, či musí mať každá firma vypracovaný a schválený registratúrny poriadok? Dočítala som sa, že registratúrny poriadok nadobúda platnosť a záväznosť dňom schválenia MV SR. Je to pokutované, ak ho nemám vypracovný a schválený?
Sme malá firma, ktorá vykonáva služby, nestačí ak mám vnútropodnikovú smernicu kde mám ustanovené základné pravidlá uchovávania dokladov?
0 0
axel axel

axel je offline (nepripojený) axel

poradia ti štátnom archíve , inak existuje zárok o archívoch a registratúrach .)
0 0
Mirka2906 Mirka2906

Mirka2906 je offline (nepripojený) Mirka2906

Ahoj!

Potrebovala by som poradit s jednou zalezitostou: dopocula som sa o registraturnom poriadku a registraturnom plane - co to vlastne znamena a koho sa to tyka / vsetkych sukr. firiem na SR alebo ... / ?

Vopred dakujem za radu.

Mirka2906
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
http://www.porada.sk/showthread.php?...egistrat%EDvny
tu je to registratúra preberaná... pozrite si to tu.. je tam odpoveď na Vaše otázky
0 0
duniaz duniaz

duniaz je offline (nepripojený) duniaz

Na slovensku existuje firma, ktora vypracuva registraturne poriadky a tiez zabezpecuje organizaciu a uschovu dokumentov. Nazov firmy uvadzat radsej nebudem, nie som ich zamestnanec (je to nas klient). Ak by mal niekto zaujem tak vymyslim nejaky rozumny sposob ako ich nazov zverejnit. Pokial by bol suhlas admina tejto konfery, tak ho mozem zverejnit aj tu.

Jano
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
TO DUNIAZ:
problém je v tom, že na to väčšina živnostíkov a malých firmičiek nemá dostatok finančných prostiedkov...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať