Zavrieť

Porady

SPOLOCENSTVO-FAKTURACIA

Mame dost dolezity problem, sme spolocenstvo a byva u nas jeden podnajomnik ktory je advokat. Pisal sa dodatok k zmluve o spoocenstve a on sa ponukol ze ho spravi, ale nebolo nam povedane ze si to vyfakturuje. Zrazu nam dosla na spolocenstvo fa od neho za 12.000,- Sk . Co robit? Objednavka nanho nebola, vopred neoznamil ze to bude fakturovat. Pocula som ze zsvb uctuje za zmluvy neclenom okolo 1200,- Sk Vie niekto poradit?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    Nakoľko sa tento pan s Vami ako spoločenstvom nedohodol vopred a teraz Vám fakturuje taku nehoráznu čiastu je to od neho prinajmenšom chrapunstvo. Ja osobne by som mu to nezaplatila, nič mu nepodpisuj a skus apelovat na jeho charakter. To že urobil niečo pre spoločenstvo urobil aj pre seba, vsak tam byva. Nemá žiadnu objednávku tak nemá podklad k fakturácií, oznam to zhromaždeniu vlastníkov, aby o tom vedeli a porad sa s členmi rady a osobne si to s ním vysvetlite. Fuuj ešte tak toto riešit, to ti nezavidím.pa

    DANUS je offline (nepripojený) DANUS

    komunikatívna DANUS
    Ved to ide ma porazit s neho, a este je taky drzy ze urguje preplatenie fa. Povedala som mu ze je to nad 10.000 a ty padom o tom musia rozhodnut vlastnici a toho sa on boji.

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    intermont
    Ved to ide ma porazit s neho, a este je taky drzy ze urguje preplatenie fa. Povedala som mu ze je to nad 10.000 a ty padom o tom musia rozhodnut vlastnici a toho sa on boji.
    nech ho" zmlátia " chrapúň jeden- nemá hrbtovú kosť,to sú ale PÁNI čo?????????????

    a keby to nebolo nad 10.000 tisíc- ajtak mu patrí fig............
    veď tam býva--------- to akože "aj" za seba naučtuje preseba??????????,
    nemám tomu fakt čo dodať

    GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

    GabiZ
    Podľa mňa uspieť nemôže, musel by Vám dokázať, že ste ho oficiálne požiadali o vypracovanie dodatku k zmluve a museli by byť niekde na papieri vopred dohodnuté podmienky. Ak nič takéto v ruke nemá (musíte vedieť, či ste niečo spisovali), tak si nemá čo nárokovať. Ako bolo spomenuté, objednávku ste nerobili, o tom, že si bude faktúrovať a v takejto sume nikto nevedel, postupovala by som tak, ako spomenula Slavica. A to, že sa bojí toho, že nad 10.000 by mu to museli schváliť ľudia, svedčí o tom, že jeho konanie nie je čisté a snaží sa vás dotlačiť k niečomu, čo nie je právne podchytené. Nedaj sa, nič nevyplácaj, nepodpisuj a zvolaj schôdzu.

    DANUS je offline (nepripojený) DANUS

    komunikatívna DANUS
    dakujem velmi pekne ja mu ukazem. Ide mi len o to nie je problem nech fakturuje ale nech vopred oznami a dohodne mi niektori vlastnici pomahame bezplatne ako sa len da aby sa spolocenstvo rozbehlo a takyto...nam to kazi. Este raz dakujem
    ebenova@zoznam.sk
    Ten pán čo zmluvu vypracoval si ju môže strčiť!!!
    Nebola uzavreta zmluva ani dohoda o uzavreti zmluvy. Ústna dohoda neznemena nič. Ak on povedal, že vypracuje zmluvu mal si dohodnuť podmienky ved je právnik načo študoval...
    Ak chcem niečo vypracovať dám si urobiť rozpočet a ten dám na scháledie rade ako predseda´, alebo ak ide podľa zákona 182/1993 Z.z. v znení noviel o schvalenie že musia hlasovať vlastníci bytov.

    DANUS je offline (nepripojený) DANUS

    komunikatívna DANUS
    Mozem sa na porade opriet o ten zakon 182/1993 Z.z.?
    Je mozne mi ho sem pripnut, alebo kde by som ho stiahla, budem povdacna.

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    Ja si práve myslím, že je právnik a vie veľmi dobre, čo robí. To, že nemá konkrétnu dohodu alebo objednávku, nemusí nič znamenať. Rovnako dobre môže tvrdiť, že ste sa dohodli ústne. To je predsa rovnako platné, ako dané na papier. Asi ako konkludentný čin. Veď predsa navrhol, že vypracuje dodatok. Nedohodnutie konkrétnych podmienok je chybou oboch strán. (V tomto prípade škodujete vy a spoločenstvo) Podľa mňa jednou cestou ako riešiť tento problém je zvolať schôdzu a tam sa ho snažiť presvedčiť, ďalšou je súdiť sa s ním. Ale nepredpokladám, že do takýchto záležitostí sa vám chce. Rovnako však neverím, že bude dvakrát ochotný spustiť z danej sumy... Držím palce

    Peterf je offline (nepripojený) Peterf

    Peterf
    Neznasam takychto vyj........ aj mi mame taketo individua v spolocenstve a momentalne sa s nimi musim ako zastupca spolocenstva sudit..
    Naposledy upravil Peterf : 16.01.06 at 23:24

    DANUS je offline (nepripojený) DANUS

    komunikatívna DANUS
    To mu nedarujem urcite a urcite donutim ludi aby sme s nim isli na sud, alebo aspon ked uz bol taky h..... a vyfakturoval nech stiahne cenu. A my blbci robme pre dom a pomahajme zadarmo.

    Heni je offline (nepripojený) Heni

    Heni
    intermont
    Mozem sa na porade opriet o ten zakon 182/1993 Z.z.?
    Je mozne mi ho sem pripnut, alebo kde by som ho stiahla, budem povdacna.
    tu je ten zákon o vlastníctve bytov a nebytových priestorov:

    DANUS je offline (nepripojený) DANUS

    komunikatívna DANUS
    dakujem pouzijem, dam vediet ako sme dopadli porada je zvolana na 5 februara.

    cervena je offline (nepripojený) cervena

    cervena
    Nepríjemný problém. V každom prípade pán nemá žiaden doklad na to, že ste u neho niečo objednávali. Asi by som si zistila koľko stojí bežne u advokáta vypracovanie dodatku k zmluve. Je ťažké posúdiť nakoľko je tá cena prehnaná, ale pán "sused" určite nejedná férovo a vy určite nič nepreplaťte bez súhlasu nadpolovičnej väčšiny nájomníkov. Nakoniec, nech si pán advokát obehá susedov a pozbiera ich písomný súhlas s cenou za jeho služby .
    S pozdravom a želaním pevných nervov Alena Červená

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.