Zavrieť

Porady

Zápočet rokov

BRK BRK

BRK je offline (nepripojený) BRK

Dobrý den, poprosim vas o radu. Sme s.r.o. a zamestnankyna dala k 30.4. vypoved a idem jej vyplnit potvrdenie o zapocte rokov. Mam k dispozicii jej predchadzjuci zapocet k 15.7.2003, od tohto datumu do 22.9.2003 bola nezamestnana a evidovana na Urade prace. Mozem jej dni od 15.7.-22.9.2003 zapocitavat do zapoctu rokov? Podla mojho nazoru nie.
Od 22.9.2003 pracovala u nas vo firme.
Viete mi poradit? Dakujem pekne.
Katarina
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

BRK
Dobrý den, poprosim vas o radu. Sme s.r.o. a zamestnankyna dala k 30.4. vypoved a idem jej vyplnit potvrdenie o zapocte rokov. Mam k dispozicii jej predchadzjuci zapocet k 15.7.2003, od tohto datumu do 22.9.2003 bola nezamestnana a evidovana na Urade prace. Mozem jej dni od 15.7.-22.9.2003 zapocitavat do zapoctu rokov? Podla mojho nazoru nie.
Od 22.9.2003 pracovala u nas vo firme.
Viete mi poradit? Dakujem pekne.
Katarina
Ale áno, do odpracovaných rokov sa počíta aj obdobie, kedy bol poistenec evidovaný na úrade práce.

Ešte doplním, že je to v súlade s § 103 ods. 5 ZP:

(5) Do času trvania pracovného pomeru sa započítava, ak spadá do doby po 18. roku veku, čas
...
i) po ktorý bol zamestnanec vedený v evidencii nezamestnaných ako evidovaný nezamestnaný alebo poberal invalidný dôchodok,
Naposledy upravil Chobot : 20.04.06 at 09:07
0 0
BRK BRK

BRK je offline (nepripojený) BRK

Vdaka za rychlu odpoved a za vsetky info.
Naposledy upravil BRK : 20.04.06 at 09:50
0 0
Eva Farkasová Eva Farkasová

Eva Farkasová je offline (nepripojený) Eva Farkasová

Rozvedená, matka dvoch detí
Nie som si istá, preto prosím o radu.
Započítava sa do odpracovaných rokov štúdium na VŠ? Teda je to automaticky po 18 r. alebo až po skončení VŠ? Ďakujem.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Eva Farkasová
Nie som si istá, preto prosím o radu.
Započítava sa do odpracovaných rokov štúdium na VŠ? Teda je to automaticky po 18 r. alebo až po skončení VŠ? Ďakujem.
Ja uznávam, teda započítavam roky štúdia na VŠ priebežne, ak mám doklad o návšteve školy.
-------------------------------------------
Doplnené dodatočne:
Neberte si zo mňa príklad, nie je to správny postup, štúdium musí byť ukončené - viď zákonník práce. Vďaka za upozornenie.
Naposledy upravil liba2 : 23.05.06 at 02:50
0 0
Ingrid G. Ingrid G.

Ingrid G. je offline (nepripojený) Ingrid G.

Eva Farkasová
Nie som si istá, preto prosím o radu.
Započítava sa do odpracovaných rokov štúdium na VŠ? Teda je to automaticky po 18 r. alebo až po skončení VŠ? Ďakujem.
Do zápočtu sa započítava každé ukončené štúdium po 18-tom roku veku.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Ingrid G.
Do zápočtu sa započítava každé ukončené štúdium po 18-tom roku veku.
Doplním, že je to v ZP § 103 ods. 5:

<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 rules=none width="90%" border=0><TBODY><TR><TD><DT>
(5) Do času trvania pracovného pomeru sa započítava, ak spadá do doby po 18. roku veku, čas

a) ...
c) úspešne skončeného štúdia,
d) ...</DT><DT>h) prípravy na povolanie vykonávanej podľa osobitných predpisov, </DT><DT> </DT><DT>Osobitnými predpismi sa myslí napr. zákon o službách zamestnanosti č. 5/2004.
</DT></TD></TR></TBODY></TABLE>
0 0
Eva Farkasová Eva Farkasová

Eva Farkasová je offline (nepripojený) Eva Farkasová

Rozvedená, matka dvoch detí
Ďakujem Vám všetkým a prajem krásny zbytok dňa.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Ja tiež ďakujem za upozornenie na nesprávny postup. Už som opravila aj svoj príspevok.
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

ahojte, chcela by som poradit, nie som si ista, ci som postupovala spravne.
zamestnankyna nastupila 01,06,2006 ale skoncila pp 2306 2006, kedze bola sikovna tak od 22,06, bola na PN, ja som jej poslala zapoctovy list ze odpracovala 23 dni, s tym, ze pnku som jej oznacila od 22 -23, prave mi volala, ze to nie je spravne, lebo jej koncila pn-ka 03,07, a ze na zapoctovom liste ma byt uvedene pn-ka od 22,06- 03,07 - je to spravne, ked skoncila PP 23,06, a podpisala to 21,06,? dakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

korduľa
ahojte, chcela by som poradit, nie som si ista, ci som postupovala spravne.
zamestnankyna nastupila 01,06,2006 ale skoncila pp 2306 2006, kedze bola sikovna tak od 22,06, bola na PN, ja som jej poslala zapoctovy list ze odpracovala 23 dni, s tym, ze pnku som jej oznacila od 22 -23, prave mi volala, ze to nie je spravne, lebo jej koncila pn-ka 03,07, a ze na zapoctovom liste ma byt uvedene pn-ka od 22,06- 03,07 - je to spravne, ked skoncila PP 23,06, a podpisala to 21,06,? dakujem
Urobila si to správne, pretože od 24.6 už nebola zamestnankyňou firmy . U vás skončila PP a zároveň ajPN 23.6.06.
0 0
Ela222 Ela222

Ela222 je offline (nepripojený) Ela222

Mám tiež taký problém. Zamestnanec je pn, dnes mu končí zmluva do dobu určitú. Do zápočtu mu dám, že bol pn od 15.06.2006 do dnes 14.07.2006, aj keď on vlastne ďalej PN? Správne som to pochopila?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Ela222
Mám tiež taký problém. Zamestnanec je pn, dnes mu končí zmluva do dobu určitú. Do zápočtu mu dám, že bol pn od 15.06.2006 do dnes 14.07.2006, aj keď on vlastne ďalej PN? Správne som to pochopila?
Správne, správne.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Ela222
Mám tiež taký problém. Zamestnanec je pn, dnes mu končí zmluva do dobu určitú. Do zápočtu mu dám, že bol pn od 15.06.2006 do dnes 14.07.2006, aj keď on vlastne ďalej PN? Správne som to pochopila?
Áno, pochopila si to správne.
Keďže u Vás 14.7.2006 končí pracovný pomer nemôžeš mu predsa započítať dni, kedy už nebude vašim zamestnancom.
0 0
Ela222 Ela222

Ela222 je offline (nepripojený) Ela222

Ďakujem, som ešte len začiatočník.
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

je to take zavadzajuce- ja som volala na socialku koli tej nasej babe a ta pani tiez nevedela s urcitostou povedat ako to ma byt, lebo vraj teoreticky uz zamestnanec nie je, ale zase , ze pn-ka sa nema delit. tak neviem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

korduľa
je to take zavadzajuce- ja som volala na socialku koli tej nasej babe a ta pani tiez nevedela s urcitostou povedat ako to ma byt, lebo vraj teoreticky uz zamestnanec nie je, ale zase , ze pn-ka sa nema delit. tak neviem
Ale faktom je, že už nie je zamestnancom spoločnosti, ktorá vypracováva ten zápočet.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Myslím, že sa úplne zbytočne trápiš. Vašim zamestnancom bola jednoznačne do 23. 6. a v zápočtovom liste sa píše:
... spadajúcich do obdobia jedného roku pred skončením zamestnania.
Naposledy upravil abel : 14.07.06 at 19:19
0 0
ucetni_fantozzi ucetni_fantozzi

ucetni_fantozzi je offline (nepripojený) ucetni_fantozzi

ahoj, chcel by som k tejto teme pridat este jednu otazku: vela zamestnancov, pracujucich v nasej firme ma problem dolozit mi kompletny zapocet (t.j. zahrnajuci vsetky obdobia od zaciatku ich pracovnej cinnosti), preto sa nemozem spolahnut, ze na tom poslednom predlozenom je zapocitana celkova doba jeho zamestnania - a ak by som k tomuto udaju pridal este udaj o odpracovanom case u nas, asi by vznikol zbytocny chaos.

otazka: mozem vyhotovovat zapocet, v ktorom uvediem, ze potvrdenie o odpracovanych rokoch sa vydava len za nasu spolocnost a pripadne doby zamestnania u inych zamestnavatelov nezohladnujem? dany clovek nech so potom da vsetky zapocty dokopy a tak preukaze celkovu dobu zamestnania.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

ucetni_fantozzi
ahoj, chcel by som k tejto teme pridat este jednu otazku: vela zamestnancov, pracujucich v nasej firme ma problem dolozit mi kompletny zapocet (t.j. zahrnajuci vsetky obdobia od zaciatku ich pracovnej cinnosti), preto sa nemozem spolahnut, ze na tom poslednom predlozenom je zapocitana celkova doba jeho zamestnania - a ak by som k tomuto udaju pridal este udaj o odpracovanom case u nas, asi by vznikol zbytocny chaos.

otazka: mozem vyhotovovat zapocet, v ktorom uvediem, ze potvrdenie o odpracovanych rokoch sa vydava len za nasu spolocnost a pripadne doby zamestnania u inych zamestnavatelov nezohladnujem? dany clovek nech so potom da vsetky zapocty dokopy a tak preukaze celkovu dobu zamestnania.
Samozrejme, robí sa to tak bežne. Sem tam sa stane, že zamestnanec nie je schopný doniesť zápočet od predchádzajúceho zamestnávateľa, tak mu urobím len za obdobie, kedy bol zamestnaný u nás a ostatné je na ňom, ty máš svoju povinnosť splnenú.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

jankasm
Samozrejme, robí sa to tak bežne. Sem tam sa stane, že zamestnanec nie je schopný doniesť zápočet od predchádzajúceho zamestnávateľa, tak mu urobím len za obdobie, kedy bol zamestnaný u nás a ostatné je na ňom, ty máš svoju povinnosť splnenú.
Súhlasím a dopĺňam: Takto beriem zodpovednosť iba za "svojho" zamestnávateľa. Kde mám istotu, že predchádzajúci zamestnávatelia vystavili zápočet správne, resp. pravdivo?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať