Zavrieť

Porady

Penalizačne faktury

Chcem Vás poprosit doteraz sa pealizačna faktura vysvaovala bez DPH podla noveho zakona by mala byť s DPH alebo bez.Stale este plati pre zákon z dane príjmu ze ak mi ju dlznik nezaplati tak ju len evidujem a az po zaplateni ju davam do danoveho priznania.Dakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    porfin je offline (nepripojený) porfin

    porfin
    Poradí niekto?
    Mňa to tiež zaujíma a v zákone i DPH som to nenašla a hladala som aj v Poradcovi 10/2004 - kde bol komentár , ale ohľadne tohto problému tam nič nebolo. Písala som aj na DÚ, ale "klasicky" sa mi neozvali.

    anina je offline (nepripojený) anina

    anina
    Citat zo skolenia / Jablonkova/ 8.6.: "plnenia typu sankcii, pokut a penalov sa nezdanuju".

    Lenka je offline (nepripojený) Lenka

    som "blazniva" baba, milujuca zivot a svoju rodinku:))))) ...viac Lenka
    penale nie su zdanitelnym plnenim, preto bez DPH (nezaratavaju sa ani do obratu pre povinnu registraciu)

    McMarti je offline (nepripojený) McMarti

    McMarti
    Lenka
    penale nie su zdanitelnym plnenim, preto bez DPH (nezaratavaju sa ani do obratu pre povinnu registraciu)
    Lenka podla akého paragrafu to vieš?Dik za odpoved

    Lenka je offline (nepripojený) Lenka

    som "blazniva" baba, milujuca zivot a svoju rodinku:))))) ...viac Lenka
    hmmm, neviem, ci by sme to v nejakom § nasli......ked si precitam v zakone predmet dane § 2, nic o penale sa tam nepise.......a tak isto to bolo povedane na skoleni ....
    dufam, ze sa ja a ani nasa skolitelka nemylime..

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Penále sú častou témou i u nás vo firme, máme informácie "zvonka" z rôznych školení, SEPI a pod., že penále nie sú predmetom dane. Ale nech to hľadám v zákone ako len chcem, nikde nič také nevidím. A od tých, čo tvrdia, že penále nie sú predmetom dane, som ešte nepočul seriózne zdôvodnenie prečo.

    McMarti je offline (nepripojený) McMarti

    McMarti
    Pán Mihal, prave preto by mala byt nastolenaá tato otazka aj na kompetentne organy ktoré tvorili zákon o DPH, lebo v minulosti to tam bolo zharnuté,ale v tomto poslednom zákopne o DPH nie a nie to najst.. žeby škriatok zaúradoval?

    Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

    Zuzka
    Na školení DPH som sa na penalizačné faktúry a úroky z BU pýtala školiteľky z DR SR B. Bystrica a odpovedala mi, že keď to nie je uvedené v zákone o DPH, tak sa to proste nezdaňuje, tak asi naozaj zaúradovali "škriatkovia".

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Na tom je ale dobré to, že zákon o DPH je postavený v podstate tak, že v § 8 sa definuje čo je tovar a § 9 definuje, že dodanie služby je KAŽDÉ plnenie, ktoré nie je dodaním tovaru, s výnimkou podľa § 10. Čiže zdaňuje sa v podstate všetko. Ak niekto niečo nezdaní a odvolá sa pred daňovou kontrolou, že "zaúradovali škriatkovia", tak to kontrolór určite bude považovať za správne zdôvodnenie

    plavčík je offline (nepripojený) plavčík

    človek s dušou plavčík
    Viete mi presne definovať KEDY môžeme vystaviť penalizačnú faktúru???

    Je to až po neskorom zaplatení alebo aj po termíne splatnosti???


    ĎAKUJEM

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.