Zavrieť

Porady

registracia DPH - a ci vobec? v statoch EU

HELP HELP HELP !!!!

mozem aj tu poziadat o pomoc???, nakolko podla zakona 222/2004 o DPH § 15 ods. 4, mam nasledovny problem:
Spociva v tom, ze prevadzkujeme jazykovu skolu a organizujeme i zahranicne kurzy. V pripade ze kurz objednala Slovenska firma pre svojich zamestnancov - aj ho zaplati, ale kurz sa kona sa v state EU, mimo Slovenska, sme povinny sa registrovat v tom ktorom state EU a tam odviest DPH? Pricom na Slovensku budeme fakturovat bez DPH?, alebo mozeme fakturovat tuzemskej firme s DPH a odviest ju na Slovensku.
V pripade ze sa musime registrovat v tom ktorom state a tam odviest DPH, nakolko plnenie sa uskutocnilo v nom, nevedia mi nikde poradit ako tento proces ma prebehnut, ako zistit kde sa registrovat, akym sposobom DPH odviest v prislusnom state, ake tlaciva pouzit a ci fakturovat tutemskemu odberatelovi na Slovensku v SK bez DPH, alebo v cudzej mene priamo z toho ktoreho prislusneho statu s prislusnou DPH toho statu- to musim nastudovat vsetk zakony o DPH prislusnych statov???
Dovolim si len poziadat o urgentnost, nakolko sa mi uctovne pripady uskutocnili uz v 5/2004 a musim to okamzite riesit.
Ak by ste mi vedeli pomoct, alebo dat kontakt na niekoho kto by sa tejto problematike venoval, budem velmi vdacne cakat na mail na: detatrnava@orangemail.sk

VDAKA iva
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    aods
    Ahojte, mám odkaz pre pána Jozefa Mihála a samozrejme pre tých, kt. s tým pomôžem. Je preložená šiesta smernica EU na webovej stránke daňového riaditeľstva do češtiny - predsa lepšie ako v angličtine, no nie? :-)))
    mozes prosim poslat adresu tej stranky? diki

    accad je offline (nepripojený) accad

    accad
    Na stránke www.drsr.sk preklad VI.smernice nikde nevidím. Kto má presnejšie informácie ako to niekde nájsť nech to pridá do PORADY. Vopred ďakujem. S pozdravom Edita

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    prosim ete raz posli aj adresu diki

    andrea je offline (nepripojený) andrea

    trapiaci sa zivnostnik-ekonom ...viac andrea
    Prosím niekoho, kto má skúsenosť s tým, že sa musel registrovať v Českej republike, ako postupoval a ako odviedol DPH?...Som asi pohodlná, ale nemôžem to akosi nikde najsť. Potrebujem to súrne vedieť a rýchla odpoveď mi veľmi pomôže.Hľadala som to v príspevkoch o podnikani,ale ani tam som to nenašla.Potrebujem sa zaregistrovať a odviesť daň čím skôr. ĎAKUJEM za každú odpoveď.
    Naposledy upravil andrea : 22.07.04 at 02:59

    McMarti je offline (nepripojený) McMarti

    McMarti
    Naša spoločnosť je registrovana v ČR, ja som postupovala podla stránky ministerstva financii a finačného úradu Praha I. Urobia ti to na počkanie ked prídeš so všetkými dokladmi. Prihlašku k registraci si stiahneš z netu www.mfcr.cz

    betty je offline (nepripojený) betty

    betty
    Môžete mi prosím pomôcť s nasledovnou situáciou?

    Som povinná sa registrovať v ČR, ak:
    - sme slovenská firma registovaná v SR
    - zaoberáme sa produkciou audio a video záznamov
    - k výrobe videozáznamu sme si objednali kameramanov, osvetľovačov, ... (čechov aj slovákov)
    - natáčanie sa uskutoční v ČR
    - tento videozáznam si u nás objednala slovenská firma registrovaná v SR

    Veľmi pekne ďakujem a prajem úspešný den.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.