Zavrieť

Porady

zaplatiť, alebo skončiť!

mada mada

mada je offline (nepripojený) mada

Vážení, milí priatelia. Ani neviem, či to sem patrí, ale som taká znechutená a zdrvená, že by mi pomohlo prečítať si Váš názor a radu. Len čo som otvorila, už môžem zatvoriť! Vlastním internetovú čitáreň a dnes mi povedali na mestskom úrade, že musím zaplatiť daň za každý počítač, to zn. 30 000 sk a doteraz som zarobila
3 000 Sk. Firma sa rozbieha, otvorila som 22.11.04, zariadenie som zakúpila z financií, ktoré som získala z Európskeho sociálneho fondu (príspevok, úver ).
A v našom meste mi na mestskom úrade poradili, že keď na to nemám, aby som vyrubenú daň zaplatila, nech vrátim živnosť. Že určite nejaká internetová kaviareň v meste zostane. A vôbec nemám hry, moja firma sa neorientuje na hry! Cítim sa ako sfúknutá sviečka - koľko práce mám za sebou a takto sa všetko končí!
Mada
Usporiadat
Beata Beata

Beata je offline (nepripojený) Beata

Milá Mada, môj príspevok síce nebude obsahovať radu, nakoľko v tejto oblasti sa zatiaľ nepohybujem, no zaujíma ma to a veľmi rozčuľuje. Chcem len vyjadriť, že cítim s Tebou. Úplne som sa rozčúlila, keď som Tvoj príspevok prečítala. Veď je to na smiech. A to vraj malé a stredné podnikanie bude vzrastať, bude podporované a bla bla bla... tak toto je podpora a pomoc. Najprv Ti poskytnú príspevky a potom Ťa zoderú z kože! Sila. Nepoviem nič, ak vyberie štát daň z výherných automatov, ktoré ničia ľudí, ba dokonca celé rodiny. Ale za internetovú čitáreň? Tak nie že by štát pomohol takýmto aktivitám, veď už nás celý svet predbehol a môže sa nám len smiať aký počítačový analfabetizmus je na Slovensku. Konečne vznikajú internetové kaviarničky a čitárne, kde si ľudia, ktorí bohužiaľ stále nemajú financie na zakúpenie vlastného PC, o internete ani nehovorím, môžu vyhľadať čo potrebujú, čo ich zaujíma a hneď to štát zdaní poriadnou daňou?!
Je to smutné...
0 0
accad accad

accad je offline (nepripojený) accad

Je mi to veľmi ľúto, tento problém v médiach sledujem už dlhší čas. Je to prejav ťažkej arogancie zo strany štátnej správy. K tomu čo dedina, mesto iný poplatok. Takto zodrať z kože každého bez rozlíšenia, či prevádzkuje herňu alebo iba internet je zo strany správy to najjednoduchšie ako po uvolnení reťaze zo strany štátu prísť oficiálne k peniazom. Rada bude veľmi vzácna. Verím, že sa situácia vyrieši a nájdeš riešenie, aby si to nemusela vzdať a neprišla o svoje ilúzie.
Dnes som sa rozprávala z dievčinou čo prišla z Kanady a je zhrozená z ceny za internet na Slovensku. Nechápe to. Takže rozum zostáva stáť.
Naposledy upravil accad : 03.01.05 at 15:36
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

Nuz, mame to intelektualov na uradoch... Ani podpora internetu, dalsiemu stupnu gramotnosti ani podnikaniu. Krcmy a zabavne podniky s poplatkami problem nemaju...
Dufam, ze uz Vam na dverach citarne visi velka cedula s protestom proti likvidacnym poplatkom.

K veci:
Vie niekto presne znenie VZN, ktorym to nariadili ? Akym sposobom je definovana oblast, ktora spada pod dany poplatok ?

Ake su terminy, dokedy sa treba rozhodnut - bud zaplatit alebo zrusit ?
Pomoze do vyriesenia problemu pozastavenie zivnosti ?
Najvacsia skoda bude, ak premeskate nejaky termin, zaplatit budete musiet a potom to aj tak zavriete.
Naposledy upravil bodliak : 03.01.05 at 16:00
0 0
accad accad

accad je offline (nepripojený) accad

Problém tu môže byť aj s prijatým úverom a príspevkom pri skončení alebo pozastavení podnikateľskej činnosti.
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

Mada, ja poradiť neviem, ale je mi z toho čo si napísala riadne zle.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Skús sa poradiť v RPIC-regionálne poradensko-informačné stredisko.Je to agentúra na podporu a rozvoj malého a stredného podnikania,majú tam aj právnikov.
0 0
stefan stefan

stefan je offline (nepripojený) stefan

Je to nasmiech co sa deje v tejto republike ja som chcel tiez otvorit int. kaviaren ale ako som sa dopocul o tomto tak ma to preslo aka je dan za 1PC.

Inak drzim vam palce.
Naposledy upravil stefan : 03.01.05 at 18:44
0 0
mada mada

mada je offline (nepripojený) mada

Srdečná vďaka za Vašu podporu, skúsim sa obrátiť na RPIC.
Našla som znenie zákona NR SR č. 582/2004 z 1. 11. 2004, ktorý hovorí, že mesto môže daňovníka od dane za nevýherné elektronické prístroje oslobodiť. Ešte jedna perlička. Nemôžem sa spojiť s internetovými kaviarňami v tomto meste v boji za oslobodenie od dane, pretože si nesplnili oznamovaciu povinnosť, že prevádzkujú nevýherné elektronické prístroje, teda mesto o nich nevie.
Prajem pekný neskorý večer a držte mi palce, moji zákazníci mi držia a nechcú, aby som to vzdala. Mada
Naposledy upravil mada : 07.09.05 at 13:59
0 0
Luckasari Luckasari

Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

mada, takisto žiaľ neviem poradiť, ale bola som poriadne pobúrená, keď som to v TV novinách počula, že sa to chystajú zaviesť, podľa mňa je to čistá likvidácia i-net kaviarní
ja som z KE, aj tu hrozilo, že budeme platiť, ale nakoniec mesto od tejto dane upustilo, tak možno budú aj ďalšie mestá nasledovať tento naozaj chvályhodný príklad:

http://www.kosice.sk/gov/mmk/2004/16122004.htm

podľa môjho názoru je internetizácia SK veľmi dôležitá, veď len nedávno vyšli štatistiky, koľko málo domácností má pripojenie na internet, a teraz chcú zaviesť TOTO?!?!?!?!?!
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

mada, pozri prosím sem:

http://www.porada.sk/showpost.php?p=28710&postcount=2

a ešte som našla v PP 4/2005 komentár k tomu zákonu 582/2004, kde sa píše, že :
"... Vymedzujú sa typy týchto hracích zábavných prístrojov, ktorými sú elektronické prístroje na počítačové hry, mechanické prístroje, elektronické prístroje (tzv. puschery, elektronický biliard a pod.), automaty a iné zariadenia na zábavné hry. V podstate sú to prístroje, ktoré nie sú výhernými hracími prístrojmi ustanovenými podľa § 20 ods.1 zákona č. 194/1990. Základnou podmienkou je, že takýto prístroj nesmie vydávať peňažnú výhru a tiež, že sa tieto prístroje spúšťajú po zaplatení požadovanej sumy (napr. priamym vhadzovaním Sk alebo cudzej meny do prístroja alebo sa prevádzkujú po zablatení tejto sumy priamo prevádzkovateľovi, ktorý zabezpečuje spustenie hry napr. prostredníctvom žetónov)."

toľko citát z komentáru. hm, neviem, toto mi celkom na internetovú kaviareň alebo čitáreň nepasuje, tam sa nespúšťa priamo za odplatu, ale platí sa za presurfovaný čas, nie?
Naposledy upravil Heni : 04.01.05 at 11:11 Dôvod: oprava
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

mada, tebe sa nedá poslať súkromná správa, pozri, či to máš v profile "odfajknuté"
ozvi sa mi
Naposledy upravil Heni : 09.09.05 at 16:41
0 0
jovanni jovanni

jovanni je offline (nepripojený) jovanni

normalny zenaty mlady chlap so zavazkami ...viac
ja by som tiez chcel vyjadrit nazor. asi bude rovnaky ako od predchadzajucich citatelov. akurat si myslim, ze s tou samospravou to niektore obce, ci mesta zobrali v pravom slova zmysle a neraz sa stane, ze sa dozviete o novej dani, z ktorej sa vam len usta otvaraju.
ale mozno svoju ulohu zohrava aj lobbing napr. telekomunikac. firmy, ktora zrejme smeruje k 99% zavedeniu internetu do domacnosti. Internet café su zrejme skryta konkurencia...

Len tak mimochodom (mozno to sem nepatri):napr. mesto Topolcany zrejme zavedie novu dan pre osoby, ktore sa zdrzuju v centre mesta viac ako 1 hod.!! Mestskí policajti budu monitorovat osoby a v pripade porusenia vyrubia myslim 200 Sk pokutu.
Samozrejme obcania romskeho povodu su od tohto nariadenia oslobodeni (ktori sa tam zdrzuju najcastejsie).
tolko k legislativnym novinkam
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

Vyssie uvedena 528 je vyhlaska ministerstva zdravotnictva, spravne je 582/2004.

Nevzdavat sa, u nas miestny urad tiez vymeriaval poplatky "od buka - do buka", ale kto sa ozval vyhral. Argumenty - na zaklade coho vymerali poplatok mali chabe alebo ziadne.

"(2) Nevýherné hracie prístroje sú:
a) elektronické prístroje na počítačové hry,
b) mechanické prístroje, elektronické prístroje, automaty a iné zariadenia na zábavné hry."

Asi by som sa zameral na to, ze sa v oboch pripadoch spominaju hry. Ak hry neprevadzkujete:
- bud to nejaky pravnik obhaji, ze pod odstavec 2) tym padom nepatrite
- budete na zaklade uvedeneho ziadat oslobodenie.

Podla tohoto by mali platit aj za infoscreen na kazdej stanici. Vsetko je dnes uz na baze PC.
Naposledy upravil bodliak : 04.01.05 at 10:58
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

bodliak
Nevzdavat sa, u nas miestny urad tiez vymeriaval poplatky "od buka - do buka", ale kto sa ozval vyhral. Argumenty - na zaklade coho vymerali poplatok mali chabe alebo ziadne.
veď to, že už to nie sú poplatky, ale dane , ale základ je rovnaký - platiť, platiť a platiť...
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

Uz samotna formulacia:
"hracie prístroje" a definicia:
"elektronické prístroje na počítačové hry"
"mechanické prístroje, elektronické prístroje, automaty a iné zariadenia na zábavné hry"

Spominaju "pocitacove hru", ale nie v suvislosti s pocitacom ale elektronickym pristrojom. Zjavne im islo o zahrnutie Playstation, Sega, atd.

Je teda pocitac bez hier naozaj "hraci pristroj" podla odst. 2) ?


Jedina podobna vec, co ma napada je lieh.
Tiez je podstatny rozdiel, ci ho predavate ako chlast alebo pouzivate v technologickom procese.
Naposledy upravil bodliak : 04.01.05 at 11:16
0 0
Beata Beata

Beata je offline (nepripojený) Beata

Heni, a ako je to vo Vašom meste? Aj Vám vyrubili daň?
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

áno, aj my pod to teoreticky spadáme, preto teoreticky, lebo (už som to niekde tu na Porade písala), že u nás sa to nespúšťa za odplatu, ale platí sa za čas, presedený pri PC alebo skôr za "užívanie PC", ak sa to tak dá nazvať... a rozmýšľam o tom, že či tým našim "štamgastom" alebo i zriedkavým návštevníkom nedám nejakú kartičku či niečo ako preukaz, a tým by som mala aj bod "prevádzkuje sa v priestoroch prístupných verejnosti" vyriešený, lebo to už teoreticky nie je prístupné verejnosti, len tým, čo majú kartičky... neviem, či by tento argument obstál, lebo hry tam sú...
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

Heni - "prevadzkovat za odplatu" je aj za presedeny cas.

Inak:

To potom budu platit aj
- supermarkety za kazdeho hupacieho kona pred kasou ?
- mestske kniznice, kde objednavanie titulov je cez PC ?
- banky za bankomaty (vo vnutri je to tiez len pocitac, a vydana hotovost ci zostatok na ucte mnohych "pobavi") ?
Naposledy upravil bodliak : 04.01.05 at 11:26
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

bodliak
Heni - "prevadzkovat za odplatu" je aj za presedeny cas.

Inak:

To potom budu platit aj
- supermarkety za kazdeho hupacieho kona pred kasou ?
- mestske kniznice, kde objednavanie titulov je cez PC ?
- banky za bankomaty (vo vnutri je to tiez len pocitac) ?
áno áno, patrí tam aj húpací kôň v supermarkete, je to v komentári k zákonu, že aj toto bude zdanené... myslím, že niektoré veci sú už na hranici absurdnosti...
pritom čo napr. PC na školách? tam sú predsa tiež hry...
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

Pocitacova ucebna v skole asi nie je verejne pristupne miesto,
a skola mozno nema pravnu subjektivitu.

Tak ked absurdnosti, tak absurdnosti.
Dajte tam regal s knihami z vypredaja v antikvariate,
premenujte to na "Citaren" a prenajimajte stolicku.
Ten pocitac tam bude len ako dekoracia.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať