Zavrieť

Porady

Žiadosť o predĺženie lehoty

jued jued

jued je offline (nepripojený) jued

Prosím Vás má niekto z Vás nejaký vzor žiadosti o predĺženie lehoty na podanie daňového priznania, z dôvodu , že daňovník mal príjmy zo zahraničia a zatiaľ neobdržal potvrdenie o zdaniteľnej mzde? Ďakujem
Usporiadat
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Zdá sa mi, že tu niečo bolo, ale ťažko sa to hľadá....stačí ti to napísať jednou vetou. že nakoľko menovaný mal príjem v zahraničí, žiada o predĺženie lehoty podania DP. Takto to píšem vždy pre kamarátkinho manžela a DÚ to vždy akceptuje.
0 0
jued jued

jued je offline (nepripojený) jued

Ďakujem Ti pekne. A stretla si sa už aj s prípadom, že by Daňový úrad v takomto prípade nevyhovel žiadosti?
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Len doplním...citáciu z Draka :

Žiadosť o predĺženie lehoty na podanie daňového priznania je potrebné podať písomne najneskôr 15 (kalendárnych) dní pred uplynutím lehoty na podanie daňového priznania. Pre daňové priznanie za rok 2006 to znamená, že žiadosť je potrebné podať do 19.3.2007. Na podanie takejto žiadosti neexistuje žiadne odporúčané tlačivo.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
jued Pozri príspevok
Ďakujem Ti pekne. A stretla si sa už aj s prípadom, že by Daňový úrad v takomto prípade nevyhovel žiadosti?
Nepočula som, že by niekomu nevyhoveli.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
prikladám link, kde sme to rozoberali: (http://www.porada.sk/showthread.php?t=47351)
0 0
Lydka R Lydka R

Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac
DanielaSĽ Pozri príspevok
Zdá sa mi, že tu niečo bolo, ale ťažko sa to hľadá....stačí ti to napísať jednou vetou. že nakoľko menovaný mal príjem v zahraničí, žiada o predĺženie lehoty podania DP. Takto to píšem vždy pre kamarátkinho manžela a DÚ to vždy akceptuje.
Na žiadosť o predĺženie lehoty na podanie DP z titulu príjmov zo zahraničia píšete aj dátum, dokedy žiadate predĺžiť? Píšem to prvýkrát, tak neviem
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Správca dane môže lehotu predĺžiť až o 6 mesiacov - presný dátum, dokedy chceš predĺžiť lehotu treba uviesť do žiadosti .
0 0
Lydka R Lydka R

Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac
Prosím vás o radu pri určení šesťmesačnej lehoty na ukončenie daňovej kontroly. Daňová kontrola začala 26.07.2007. 30.1.2008 bolo písané na DÚ upovedomenie o tom, že sa kontrola v stanovenej 6 mes. lehote nestihne ukončiť. Neviem presne, kedy to bolo odoslané z DÚ, nemám obálku. Ale najskôr 30.1.2008.

Ako rozumiete tomu?:
§13 Zákon o správe dani a poplatkov
...
(3) Lehoty určené podľa týždňov, mesiacov alebo rokov sa končia uplynutím toho dňa, ktorý sa svojím označením zhoduje s dňom, keď došlo k skutočnosti určujúcej začiatok lehoty. Ak nie je taký deň v mesiaci, končí lehota posledným dňom mesiaca.

Kedy teda končila lehota v našom prípade? 28.1. (lebo 26.1. bola sobota), alebo 31.1.?

Ak by to bolo 28.1.2008, je to v poriadku, ak správca dane 30.1.2008 ešte len písal upovedomenie o tom, že sa nestihne kontrola ukončiť?
§ 15

...
(17) Správca dane ukončí daňovú kontrolu do šiestich mesiacov odo dňa jej začatia. Orgán najbližšie nadriadený správcovi dane môže lehotu uvedenú v prvej vete v zložitých prípadoch pred jej uplynutím primerane predĺžiť, najviac však o šesť mesiacov, a ak ide o daňovú kontrolu zahraničných závislých osôb, ktoré vyčísľujú rozdiel základu dane podľa osobitného zákona, 6eg) najviac o 12 mesiacov. Ak vykonáva daňovú kontrolu orgán podľa odseku 15, príslušným orgánom na predĺženie lehoty je ministerstvo.

(18) Ak správca dane alebo orgán podľa odseku 15 nemôže daňovú kontrolu ukončiť do šiestich mesiacov odo dňa jej začatia, a ak bola lehota predĺžená podľa odseku 17, je povinný o tom s uvedením dôvodov písomne upovedomiť kontrolovaný daňový subjekt.
0 0
stanusa stanusa

stanusa je offline (nepripojený) stanusa

Dobrý deň,
ja by som sa chcela opýtať, či v žiadosti o predlženie lehoty na podanie daňového priznania, nie je treba uviesť nejaký zákon. A tiež sa chcem opýtať či si môžem uviesť dátum odkladu napr. do 31.7.2008. Moja sestra pracuje v zahraničí a príde domov až 16.7.2008.

Ďakujem za odpoveď.
0 0
AdelaS AdelaS

AdelaS je offline (nepripojený) AdelaS

Ahoj JUED,
lehota na podanie daňového priznania do 31. marca sa dá v niektorých prípadoch predĺžiť. Výnimočne tak môže daňový úrad urobiť na žiadosť alebo i z vlastného podnetu, a to najviac o tri mesiace. Ak sú „v hre“ i príjmy zo zahraničia, je to možné až do 30. septembra. Ak daňové priznanie vypracúva daňový poradca, predlžuje sa lehota automaticky do 30. júna.
Aspoň to tak býva. Ja som sa stretla s prípadom, kedy som vypracovala žiadosť o predĺženie lehoty pre jednu pani, ktorá na to mala oprávnený dôvod, ale zaobchádzali s ňou na DÚ ako s negramotnou a po takmer dvoch hodinách, čo na ňu kričali, zavolali riaditeľa, ktorý jej milostivo udelil lehotu jedného týždňa. Takže, aby som to upresnila: všetko záleží od toho, akých máš ľudí na daňovom úrade. Veľa šťastia.
0 0
lea77777 lea77777

lea77777 je offline (nepripojený) lea77777

prosim, stale je to obdobie o poziadanie odkladu do 15 dni pred terminom na poodanie?
0 0
betyna8 betyna8

betyna8 je offline (nepripojený) betyna8

Ahojte poradaci, prosim o radu. Ziadost o predlzenie doby na podanie DP musi zaniest zivnostnik osobne na dan.urad k spravcovi, na podatelni alebo to staci poslat postou.Moj sef je prevazne mimo SR.Dakujem
0 0
mmj mmj

mmj je offline (nepripojený) mmj

ja som ziadosti vzdy poslala postou. konatel podpisal. vyhoveli nam vzdy. predlzenie bolo o mesiac. musis vsak uviest dovod.
0 0
emarosl emarosl

emarosl je offline (nepripojený) emarosl

betyna8 Pozri príspevok
Ahojte poradaci, prosim o radu. Ziadost o predlzenie doby na podanie DP musi zaniest zivnostnik osobne na dan.urad k spravcovi, na podatelni alebo to staci poslat postou.Moj sef je prevazne mimo SR.Dakujem
Rovnako sme to posielali poštou.
0 0
emarosl emarosl

emarosl je offline (nepripojený) emarosl

lea77777 Pozri príspevok
prosim, stale je to obdobie o poziadanie odkladu do 15 dni pred terminom na poodanie?
Stále. Tu to presne DR SR píše:

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...fo2008_209.pdf
0 0
vlastiki vlastiki

vlastiki je offline (nepripojený) vlastiki

Ahojte,

v tehto súvislosti myslím, že mám vážny problém a neviem si s ním rady. Mám externú účtovníčku, ktorá mi 3 účtovné obdobia po sebe viedla relatívne spoľahlivo účtovníctvo a robila uzávierky + DP. Tento rok, ako zvyčajne som jej odovzdal v prvej dekáde januára všetky potrebné podklady s tým, že potrebujem mať DP do konca februára. V tej dobe však začala chodiť po lekároch, obmedzila komunikáciu /v podlený týždeň už absolútne/ a napriek výzvam do dnešného rána nemám potuchy, či DP načas odovzdá. Viem, že je to s krížikom po funuse, ale aké mám legálne východisko? Len spomeniem, nie som jediná firma, ktorú rieši a mám info, že viacerí jej klienti nemali DP do včera večera.
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Ide o FO alebo o PO ?

FO - žiadosť už nemôžeš podať, je po termíne .
PO - podaš oznámenie.

http://www.porada.sk/1359666-post730.html
0 0
vlastiki vlastiki

vlastiki je offline (nepripojený) vlastiki

Ide o PO.
Aké oznámenie?
A čo znamená vlastné DP? Veď všetky dokumenty mám od januára u účtovníčky. Jedine mám od nej predbežné sumy, čo by som mal platiť
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

vlastiki Pozri príspevok
Ide o PO.
Aké oznámenie?
A čo znamená vlastné DP? Veď všetky dokumenty mám od januára u účtovníčky. Jedine mám od nej predbežné sumy, čo by som mal platiť
..to je link, na ktorý klikneš a nájdeš tam odpoveď.

Ale radšej ju prilepim aj tu:


Pôvodca textu príspevku: Tinika
ja som tak tahala včera do rana do 6, lebo prisiel opozdilec s FO a s.r.o. ale dnes uz končim
a s tym odkladom s.r.o. to je ako? treba do nejakeho terminu, či len do konca marca oznamit? vdaka


Do konca marca oznámiš. (už len dnes)
§ 49
(3) Daňovníkovi, ktorý je povinný podať daňové priznanie po uplynutí zdaňovacieho obdobia v lehote podľa odseku 2, sa na základe
a) oznámenia podaného príslušnému správcovi dane128) do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania podľa odseku 2, predlžuje táto lehota najviac o tri celé kalendárne mesiace s výnimkou daňovníka v konkurze alebo v likvidácii; daňovník v oznámení uvedie novú lehotu, ktorou je koniec kalendárneho mesiaca, v ktorej podá daňové priznanie, a v tejto novej lehote je aj daň splatná,
b) oznámenia podaného príslušnému správcovi dane128) do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania podľa odseku 2, predlžuje táto lehota najviac o šesť celých kalendárnych mesiacov, ak súčasťou jeho príjmov sú príjmy plynúce zo zdrojov v zahraničí s výnimkou daňovníka v konkurze alebo v likvidácii; daňovník v oznámení uvedie túto skutočnosť a novú lehotu, ktorou je koniec kalendárneho mesiaca, v ktorej podá daňové priznanie a v tejto novej lehote je aj daň splatná, pričom ak v podanom daňovom priznaní daňovník neuvedie príjmy plynúce zo zdrojov v zahraničí, správca dane uplatní postup podľa osobitného predpisu, 146a)
....


Napiš jednoduchý list na DÚ, v ktorom oznamuješ , že podľa § 49 zákona o dani z príjmov sa predlžuje lehota na podanie DP k dani z príjmov PO do 30.6.2010.
4 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať