Zavrieť

Porady

nadmerný odpočet DPH

Prosím niekoho o radu.
MAnžel je štvrťročným platcom DPH, podniká v stavebníctve a prevažnú časť stavebných prác vykonáva v ČR. Fakturuje preto bez DPH. Za minulý rok 2004 mu vznikol 2x za sebou nadmerný odpočet a v tomto roku za 1.štvrťrok 2005 mu vzniká zas nadmerný odpočet. Takže nemám možnosť vzniknutý nadmerný odpočet započítať. Môžem v takomto prípade požiadať daňový úrad o vrátenie nadmerného odpočtu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Podľa § 79 zákona o DPH ak nemôže platiteľ dane odpočítať nadmerný odpočet od daňňovej povinnosti v nasledujúcom zd. období DÚ mu vráti neodpočítaný nad. odpočet do 30 dní od podania daňového priznania za zd. obdobie nasledujúce po zd. období, kedy nadmerný odpočet vznikol. Záver: Ak manželovi vznikol nadmerný odpočet napr. za III. Q. 2004 ,mal ho DÚ vrátiť automaticky /netreba žiadosť/ 30 dní od dátumu, kedy ste podali DP za IV. Q. 2004

    porubcanska je offline (nepripojený) porubcanska

    porubcanska
    evina
    Podľa § 79 zákona o DPH ak nemôže platiteľ dane odpočítať nadmerný odpočet od daňňovej povinnosti v nasledujúcom zd. období DÚ mu vráti neodpočítaný nad. odpočet do 30 dní od podania daňového priznania za zd. obdobie nasledujúce po zd. období, kedy nadmerný odpočet vznikol. Záver: Ak manželovi vznikol nadmerný odpočet napr. za III. Q. 2004 ,mal ho DÚ vrátiť automaticky /netreba žiadosť/ 30 dní od dátumu, kedy ste podali DP za IV. Q. 2004
    Ďakujem za radu. Ale nakoľko nám daňový úrad vzniknutý nadmerný odpočet nevrátil, mala by som napísať žiadosť?

    Ala je offline (nepripojený) Ala

    Ala
    Teraz, keď podáte DP za I/Q/05 treba ísť za správcom a spytajte sa ho, čo je s vaším nadmreným odpočtom. Mohlo sa stáť, že máte nejaké podĺžnosti voči DU a tento nadmerný odpočet bol tam preúčtovaný.

    TatianaM je offline (nepripojený) TatianaM

    TatianaM
    Ja by som navstivila DU osobne a zistila kde sa stala chyba. Postou to bude dlhsie trvat.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Za 1.Q 05 je daň.povinnosť r. 29 :24.366,-
    Za 4.Q 04 bol odpočet r.31:28.792,-

    V DP mám na r. 32 (vlastná daň.povinnosť na úhradu) sumu: - 4.426,-.

    Takto s mínusom na záver je to správne vyplnené? Ďakujem za info

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Preklepla som sa veru, odpočet bol na r. 30. Teraz, keď do r.31 zapíšem odpočet zo 4.Q 04, automaticky mi vypočíta do r.32 ten rozdiel (r.29 /24.366/ mínus r.31 /28.792/). Ďakujem za radu, že v ňom nemá byť žiadna suma, teda ani tá mínusová.

    nadmerný odpočet DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.