Zavrieť

Porady

konateľ-odvody-účtovanie

ANNA ANNA

ANNA je offline (nepripojený) ANNA

Milí poráďáci, chcem si utvrdiť jednu vec:

konateľ - nie je zamestnanec a nie je ani živnostník. Podľa platného zákona si bude platiť odvody do zdravotnej poisťovne ( do sociálnej nie ) v min. výške 910,- Sk. Tento môj konateľ to vyriešil nasledovne: Z sro banky dal trvalý príkaz na túto úhradu každý mesiac. Ale čo s účtovaním? Bude celá čiastka daňovo uznaná?
Nie som si tým istá. Aký máte na to názor?
Usporiadat
Téry Téry

Téry je offline (nepripojený) Téry

Lienočka
Konateľ poberá mesačne odmenu na základe mandátnej zmluvy. Zistila som, že bývalá účtovníčka odvádzala z jeho odmeny príspevok na úrazové poistenie. Je to správne ?
Nie je to správne, zákon o sociálnom poistení hovorí len o odvode na úrazové poistenie pri zamestnancoch na pracovnú zmluvu atď. a prácach na dohody.
0 0
Hjana Hjana

Hjana je offline (nepripojený) Hjana

Konatel spolocnosi ktory je zaroven spolocnikom aj statutarom a nema so spolocnostou uzatvoreny pracovno-pravny vztah, vyplati si odmenu za vykon funcie,bude platit preddavky na ZP?Podotykam ze je zaroven aj SZCO.
Este by ma zaujimalo ako je to s vyplatenim podielu na zisku? Budu sa z tohto podielu platit preddavky na ZP? Ja si myslim ze nie ale uz som si nie je nicim ista.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Od 1.9.2005 bude konateľ, ktorý poberá odmeny za výkon funkcie, považovaný za zamestnanca a ako každý iný zamestnaec bude platiť z odmien preddavky. Súčasne bude platiť preddavky ako SZČO (predpokladám, že je živnostník a pod.).
Podiely na zisku vyplatené spoločníkovi nepodliehajú odvodom na ZP.
0 0
LubenaK LubenaK

LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

Môžem sa prosím opýtať takúto vec? Konateľ v s.r.o. je zahraničný občan, nepoberá žiadnu odmenu ani nemá pracovný pomer. Musí sa prihlasiť na platenie odvodov do sociálnej poisťovne ako SZČO? So zdravotným poistením už som to vyriešila, ale sociálku som nikde nenašla.
0 0
Stina Stina

Stina je offline (nepripojený) Stina

Sociálna poisťovňa konateľa ako SZČO nepozná. Buď je zamestnanec alebo SZČO.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Výsledok je že konateľ sa do SP neprihlasuje
0 0
LubenaK LubenaK

LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

Ďakujem. A teraz, keď som ho prihlásila, a zaplatil si odvody za dva mesiace, odhlásim ho, a peniaze mi vrátia? Môžem potom čakať kontrolu, že som taká neznalá.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať