Zavrieť

Porady

Platca DPH v SR kúpil ojazdené úžit. auto v D od platcu

Platca DPH v SR kúpil ojazdené úžitkové auto v Nemecku, na Fa je cena s DPH, DPH vyčíslená nie je. Nedalo by sa zmeniť Fa bez DPH a riadiť sa § 66 osobitné zdanenie. Ja totiž vôbez nerozumiem dovozu a DPH pri dovoze. Ja myslím, že pri ojazdených autách by na fa mala byť cena s DPH a v tom prípade nerobí podnikateľ v SR nič, lebo daň zaplatil v Nemecku, alebo sa mýlim vyveďte ma prosím z omylu. Vďaka.
Naposledy upravil Januš : 28.09.05 at 04:18
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

    DušanČ
    Ak je fa vystavená s DPH, je správna. Vzniká Ti nárok na jej vrátenie z Nemecka na
    základe žiadosti podľa nemeckého zákona o DPH. Predtým sa treba oboznámiť s týmto
    zákonom, lebo platia aj určité limity, od akej čiastky DPH vracajú.
    Tieto prípady sa od 01.05.2004 nepovažujú sa dovoz, ale nákup tovaru z iného
    členského štátu EÚ.
    Naposledy upravil DušanČ : 28.09.05 at 05:09 Dôvod: Doplnok

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Januš
    Platca DPH v SR kúpil ojazdené úžitkové auto v Nemecku, na Fa je cena s DPH, DPH vyčíslená nie je. Nedalo by sa zmeniť Fa bez DPH a riadiť sa § 66 osobitné zdanenie. Ja totiž vôbez nerozumiem dovozu a DPH pri dovoze. Ja myslím, že pri ojazdených autách by na fa mala byť cena s DPH a v tom prípade nerobí podnikateľ v SR nič, lebo daň zaplatil v Nemecku, alebo sa mýlim vyveďte ma prosím z omylu. Vďaka.
    Vložím link na riešenie témy:
    http://www.porada.sk/showthread.php?...bstaranie+auta

    Pokračovať v téme by bolo dobré v už založenej. Je tam riešená obdobná problematika.
    Naposledy upravil Jana Acsová : 28.09.05 at 05:59

    Platca DPH v SR kúpil ojazdené úžit. auto v D od platcu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.