Zavrieť

Porady

Zdravotné poistenie preplatok

Zdravím,
chcem poprosiť o radu. Tento rok chcem urobiť daňové priznanie známemu, ktorý má príjem aj z § 5, aj §6. Zdravotné poistenie platí len ako zamestnanec, nakoľko mu pri súbehu nevznikla povinnosť platiť ZP ako SZČO. V roku 2008 mu vznikol preplatok na poistnom, ktorý by som chcela zahrnúť do daňového priznania (príjem podľa §5), ale práve som našla, že z tohto príjmu poisťovňa zráža daň, takže v podstate by tento príjem mal byť daňovo vysporiadaný.....ale nemám o tom žiaden doklad. Na účet prišla už čistá platba, treba kontaktovať zdravotnú poisťovnu?? Nechcem mu tento príjem 2x zdaniť, keď už zdanený bol. Ako to riešiť? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    felama je offline (nepripojený) felama

    felama
    Zdravotné poisťovne posielajú prípis keď pošlú peniaze je tam pekne rozpísaná výška preplatku aká daň bola zrazená a zostatok aký zašlú na účet. Doporučujem sa spýtať klienta, nech to pohladá, ak nenájde, tak vyžiadať zo ZP. Je to potrebné dať celé do účtovníctva a aj odpočítať zrazenú daň v daňovom priznaní.

    martinius je offline (nepripojený) martinius

    martinius
    felama Pozri príspevok
    Zdravotné poisťovne posielajú prípis keď pošlú peniaze je tam pekne rozpísaná výška preplatku aká daň bola zrazená a zostatok aký zašlú na účet. Doporučujem sa spýtať klienta, nech to pohladá, ak nenájde, tak vyžiadať zo ZP. Je to potrebné dať celé do účtovníctva a aj odpočítať zrazenú daň v daňovom priznaní.
    Ok, myslela som si, že asi na niečo zabudol, dík. Ale do účta to dať nemôžem, lebo to nesúvisí s podnikaním, ale so závislou činnosťou.

    v.balogova je offline (nepripojený) v.balogova

    v.balogova
    Ak si podávam priznanie sama, typ B, na ktorý riadok daň. priznania uvediem vrátený preplatok RZZP zo ZP. Ide o preplatok na ZP zo závislej činnosti. Živnosť nemám. A ešte. Má niekto skúsenosť s Dôverou? Už som poslala 3 žiadosti a stále nemám potvrdenie o výške zrazenej dane z preplatku. Ďakujem.

    Zdravotné poistenie preplatok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.