Zavrieť

Porady

prerusena zivnost - odvody

Zdravim vospolok,

na konci roka 2004 som pozastavil zivnost, ktoru som si otoril v aprili 2004, cize som podnikal 8 mesiacov. Za toto obdobie bol moj prijem necelych 30 tisic korun. Chcem sa spytat ci sa mam ist zahlasit do soc. poistovne aj ked som mal taky nizky prijem a aj ked mam pozastavenu zivnost? Inac popri zivnosti som bol este zamestany ako riadny zamestnanec a zamestnavatel platil vsetky odvody za mna...
Pri zakladani zivnosti, som sa zahlasil iba na zdrav. poistovni a danovom urade, pracovnicke soc. poistovne mi povedala, ze ak za mna plati zamestnavatel odvody tak sa do soc. poistovne nemusim hlasit. Len ako to je teraz? Vsade sa spomina nejaky termin 1.7 a ja neviem co to z mojho pohladu pre mna znamena???

Za odpoved dakujem

ICQ 321098731
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ala je offline (nepripojený) Ala

    Ala
    Ak je preušerná živnosť nie je potrebne ísť na SP. Až po ukončení prerušenia živnosti je potrebné navštivíť všetky inštitúcie /ZP, SP, DU/.

    prerusena zivnost - odvody

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.