Zavrieť

Porady

Prechod z JU do PU v Pohode

Dobrý deň, chcel by som sa obratiť na vas s jednym problemom. Potrebujem pomoct s prechodom z JU do PU. uctovna jednotka meni pravnu subjektivitu a stym ajpovinnost viest účtovníctvo. V programe som hľadal podobnú funkciu ale nič som nenašiel. Preto prosím, kto to už robil, či mi nepomôže.dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Luci je offline (nepripojený) Luci

    Luci
    Ak si zalozis novu uctovnu jednotku - podvojne uctovnictvo, ponukne ti v druhom kroku zakladania moznost Prechod z JU na PU.

    Daska je offline (nepripojený) Daska

    RAK Daska
    ale ak prechadza zo zivnosti na sro, nemoze prejst z JU do PU, uzavrie JU a otvori PU uplne od zaciatku, ci sa mylim??? su to 2 rozdielne veci, ten prechod je tam ak trebars FO prechadza na prelome obdobia z JU do PU....

    Hanah je offline (nepripojený) Hanah

    Hanah
    To, že živnostník nemôže prejsť z JU do PU, to je úplne jasné, pretože sa počas roka nemôže meniť spôsob účtovania, ale ... aby "jessko" nemusel všetky doklady, ktoré nadefinoval v JU prepisovať do databázy PU, tak jednoducho použije funkciu, o ktorej píše Luci. Predtým ešte odporúčam databázu JU v agende "Účtovné jednotky" skopírovať. Tým budeš mať jednu databázu JU, v ktorej účtovníctvo uzavrieš ako JU a druhú skopírovanú databázu JU pretransformuješ na PU a upravíš, príp. vymažeš to, čo v PU nie je potrebné ...

    Prechod z JU do PU v Pohode

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.