Zavrieť

Porady

pripojenie na internet

brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
keďže sa v priebehu pol roka mám sťahovať do nového bytu, hľadám riešenie na pripojenie k internetu...teraz mám mikrovlnu, s ktorou som maximálne spokojná...existuje aj individuálne mikrovlnné spojenie? alebo mám porozmýšľať o mobilovom pripojení?/mám ORANGE/...teraz platím mesačne 590,-za nostop na 2 pc...a nerada by som platila viac....chello je pre mňa nehorázne drahé...pomooooc...čas sa kráti...
Usporiadat
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

1karkulka1
keďže sa v priebehu pol roka mám sťahovať do nového bytu, hľadám riešenie na pripojenie k internetu...teraz mám mikrovlnu, s ktorou som maximálne spokojná...existuje aj individuálne mikrovlnné spojenie? alebo mám porozmýšľať o mobilovom pripojení?/mám ORANGE/...teraz platím mesačne 590,-za nostop na 2 pc...a nerada by som platila viac....chello je pre mňa nehorázne drahé...pomooooc...čas sa kráti...
Priznávam, že počujem prvýkrát o spojení mikrovlnou, nevie čo je to. Ale ja mám internet cez Robur a som maxim.spokojná a platím 475 Sk mesačne.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Tých 475,-sk platiš za nonstop,ak áno popíš to bližšie,lebo cez ROBUR to nepoznám,mikrovlnku áno.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

ilona
Tých 475,-sk platiš za nonstop,ak áno popíš to bližšie,lebo cez ROBUR to nepoznám,mikrovlnku áno.
nonstop. Za zavedenie sa platí jednorazovo asi 3800 Sk.Je to spojenie po "káblovej televízii". Je to v Bratislave, ale sú aj v iných mestách.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
1karkulka1
...alebo mám porozmýšľať o mobilovom pripojení?/mám ORANGE/...
Ahoj Katarína,
ORANGE EDGE internet používam doma už skoro týždeň a je to pomalé. Na mikrovlne mi hlavnú stránku porady načíta povedzme za 1 sekundu, cez EDGE asi za 10-20 sekúnd. Ak nevyužiješ tú výhodu, že je to mobilné pripojenie (a si na webe všade, na chalupe, pri vode, v krčme atď.) tak o tom radšej neuvažuj. Ale ak chceš byť mobilná, tak ber EDGE.
0 0
montina montina

montina je offline (nepripojený) montina

veselá kopa
koľko to vyjde na mesiac?
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
jozífku, mne ide o to, že v novom byte potrebujem pripojenie na internet...a neviem či na trnávke frčí mikrovlna a či sa v baráku nájde niekto, kto by nahuckal aspoň 7 nájomníkov aby sa mohla mikrovlna naištalovať...ešte ani nevieme, či tam bude káblovka a či si ju budeme vybavovať sami...pátram zatiaľ po možnostiach...čo ťa výjde pripojenie cez mobil? teraz mám paušál 60 platím dajme tomu 700-.mesačne za mobil...a nemám chuť na predražené chello
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

liba2
Priznávam, že počujem prvýkrát o spojení mikrovlnou, nevie čo je to. Ale ja mám internet cez Robur a som maxim.spokojná a platím 475 Sk mesačne.
Rubur ide tiež cez mikrovlnu, takže teraz už vieš!? To sú tie "káble", čo sú naťahované hore na panelákoch. Káblovka je UPC.
Ja ho mám tiež a som spokojná. Ale práve to je ten problém, že oni majú sieť len v niektorých miestach. Treba sa pozrieť na net www.robur.sk a www.roburnet.sk
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
bea
Rubur ide tiež cez mikrovlnu, takže teraz už vieš!? To sú tie "káble", čo sú naťahované hore na panelákoch. Káblovka je UPC.
Ja ho mám tiež a som spokojná. Ale práve to je ten problém, že oni majú sieť len v niektorých miestach. Treba sa pozrieť na net www.robur.sk a www.roburnet.sk
a čo to koštuje?
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

To je práve to, čo písla Liba2, len za zavedenie cca 3800,-- Sk a mesačne 475,-- Sk aj s DPH. Pripojenie je 24 hod. Inak oni sa stále rozširujú a my sme ich vlastne získali tak, že sme tam zavolali a keďže mali neďaleko nás "uzol" (veľmi tomu nerozumiem, vybavoval to syn), tak priviedli sieť aj do nášho domu a zatiaľ čo viem, z nášho vchodu je pripojený len náš byt.
0 0
AntekaK AntekaK

AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

Milí poraďáci, poradíte aj mne, prosím. Doma zatiaľ nemám interntet, mám aj pevnú linku aj mobil. Existuje voľaká rozumná možnosť - no myslím tým, aby som nemusela striehnuť koľko som už pripojená, ale aby to nebolo ani veľmi drahé. Tak cca 500,- mesačne aj s DPH. To chcem asi veľa, že?
0 0
Majopa Majopa

Majopa je offline (nepripojený) Majopa

Ťažko je radiť ak nenapíšete odkiaľ ste a aké sú u Vás možnosti pripojenia na internet.
Neviem Vám len tak na ďiaľku poradiť ak Vy ste zo západu a ja z východu.
Musíte si zistiť od susedov, známych, alebo predajcov počítačov možnosti pripojenia na internet vo Vašej lokalite. Potom predostrite ponuky, čo ste dostali
a skúsime to porovnať a niečo vybrať.
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

AntekaK
Milí poraďáci, poradíte aj mne, prosím. Doma zatiaľ nemám interntet, mám aj pevnú linku aj mobil. Existuje voľaká rozumná možnosť - no myslím tým, aby som nemusela striehnuť koľko som už pripojená, ale aby to nebolo ani veľmi drahé. Tak cca 500,- mesačne aj s DPH. To chcem asi veľa, že?
Ak si v Bratislave napr. v Petržalke, na Dolných Honoch, a asi aj v Karlovej Vsi, tak sa dá ten Robur, čo som tu už spomínala. Ja som spokojná a že sa dá pripojiť stále (no možno občas aj s malými výpadkami) je vynikajúca vec. Syn ten visí na nete stále do noci a sťahuje všetko možné, filmy, hudbu, hry. Je to veľmi rýchle a myslím si, že po vstupnej investícii mesačne cenovo prijateľné.
0 0
AntekaK AntekaK

AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

Máme tu možnosť DSL,to som si zisťovala minulý rok. Kde mám ešte zisťovať možnosti - u predajcov počítačov, na telekome?
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
AntekaK
Milí poraďáci, poradíte aj mne, prosím. Doma zatiaľ nemám interntet, mám aj pevnú linku aj mobil. Existuje voľaká rozumná možnosť - no myslím tým, aby som nemusela striehnuť koľko som už pripojená, ale aby to nebolo ani veľmi drahé. Tak cca 500,- mesačne aj s DPH. To chcem asi veľa, že?
ja teraz bývam v pétržke, a frčím na mikrovlnu od Bananatelu...smiešny názov ale nonstop 24 hodín 2 PC ma vyjde na 590,-mesačne...
0 0
Majopa Majopa

Majopa je offline (nepripojený) Majopa

Pozrel som na Bananatel. Je tam málo tech. informácii. Rýchlosť 256 kbit je pekná, na bežnú prácu úplne postačujúca. Chýba mi tam informácia o agregácii - zdieľaní linky počtom užívateľov ( zjednodušene povedané ).
Internet s garantovanovou rýchlosťou je veľmí drahý.
Príklad : Pripojenie č.1 :rýchlosť 128 + agregácia 1:5
Pripojenie č.2 : rýchlosť 256 + agregácia 1:10

V prvom prípade sa o rýchlosť 128 delia piati užívatelia, v druhom o rýchlosť 256 sa delia 10 užívatelia.
Problém nastáva vtedy ak napríklad dvaja-traja užívatelia začnú sťahovať naraz nejaký film albo hru, môže Vám rýchlosť internetu klesnúť pod znesiteľnú úroveň.
V prípade neobmedzeného ST DSL Flat je agregácia až 1:50. O pásmo sa delí 50 ľudí.
Z vlastnej skúsenosti možem tvrdiť, že rýchlosť neklesá na 1/50 rýchlosti.
V prípade DSL od ST mi kolíše rýchlosť medzi 70-110 % zaplatenej rýchlosti, čo je slušná hodnota.
Platí pravidlo, čím väčší poskytovateľ internetu, tým kvalitnejšia služba. Veľký poskytovatelia sú pripojený do internetu kvalitným pripojením a nemalo by u nich dochádzať k výkyvom rýchlosti pre užívateľov, resp. preťažením internetového spojenia.
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
čo viem, tak v baráku nás je asi osem...z toho traja účtovníci...a môj synáčik, ktorý si furt sťahuje muziku a noty a akordy a vírusy...denne frčí asi desať počítačov, ale len ja som cez deň doma...takže pohoda...a večer na trkotanie na šuťáku mi to stačí...
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Takže ešte ten EDGE od Orange.

Neobmedzené pripojenie 24 hod denne stojí 600 + DPH. Ale varujem, pomalé to je.

...a keďže Trnávka nie je ďaleko od nášho bydla a čím viac EDGE-ovcov v lokalite, tým je to pomalšie asi je jasné, prečo neodporúčam :-)
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Ja mám tiež mikrovlnu, správca ju prihlásil v Telecome - DSL, ide rýchlo, až na to, že minulý týždeň počas veľkej búrky udrel správcovi blesk do zariadenia, skrinky rozmetané po byte a omaľované načierno! Tak sme boli 5 dní bez netu, on mal škodu 35 tis.Sk len na súčiastkach, vybuchol mu aj PC a poistený má len dom, nie zariadenia a prístroje! Ja som mala počiatočnú investíciu 5600,- Sk, platím mesačne 400,-Sk správcovi a máme doma 3 PC - syn, vnuci a ja nonstop na nete.
Takže som spokojná maximálne.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
ondrejvla
a máme doma 3 PC - syn, vnuci a ja nonstop na nete.
...a máme doma v internet-café 3 PC...
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

1karkulka1
jozífku, mne ide o to, že v novom byte potrebujem pripojenie na internet...a neviem či na trnávke frčí mikrovlna a či sa v baráku nájde niekto, kto by nahuckal aspoň 7 nájomníkov aby sa mohla mikrovlna naištalovať...ešte ani nevieme, či tam bude káblovka a či si ju budeme vybavovať sami...pátram zatiaľ po možnostiach...čo ťa výjde pripojenie cez mobil? teraz mám paušál 60 platím dajme tomu 700-.mesačne za mobil...a nemám chuť na predražené chello
Karkulka,

s tou mikrovlnou na Trnávke v Bratislave by podľa môjho názoru nemal byť problém. Keď som sa pozeral po strechách domov v tejto lokalite, tak mikrovlnné antény som tam videl. Nepovedala si síce, o ktorú časť Trnávky ide, ale podľa obsahu Tvojho príspevku sa domnievam, že ide o novostavby v blízkosti Ivánskej cesty.

Najlepšie je asi obrátiť sa na poskytovateľa pripojenia (možno aj toho Tvojho súčasného, ktorý by Ti určite poradil). Nechcem tu robiť reklamu žiadnemu z nich a preto o konkrétnych firmách nebudem hovoriť.
Ja frčím v práci na mikrovlnách zo Zlatých pieskov a je to vcelku O.K.
Avšak máme vo firme tie drahšie mikrovlny, keďže naše nároky na kvalitu pripojenia sú pochopiteľne vyššie.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať