Zavrieť

Porady

PPD a odvod DPH

ahojte,

Notár pri overení odpisov mi vystavil PPD ,vyčíslil na ňom DPH 19%.

Môžem si z takéhoto dokladu odpočítať 19% daň, nemal mi vystaviť doklad z registračnej pokladne,keď je platca DPH ?
ďakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Alivia Pozri príspevok
    ahojte,

    Notár pri overení odpisov mi vystavil PPD ,vyčíslil na ňom DPH 19%.

    Môžem si z takéhoto dokladu odpočítať 19% daň, nemal mi vystaviť doklad z registračnej pokladne,keď je platca DPH ?
    ďakujem za odpovede
    Doklad musí obsahovať všetky náležitosti podľa §71 zákona o DPH, potom je možné z neho nárokovať odpoečt DPH.

    Alivia je offline (nepripojený) Alivia

    Alivia
    takže asi nemôžem. DPH pôjde na nedaňový náklad, alebo dám celú sumu s DPH do daňových nákladov.?

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    A neobsahuje doklad všetky náležitosti ? - tak ako Ti písala Evina . Ak nič na doklade nechýba, čo tam ma byť , tak si to môžeš uplatniť.

    Ak doklad neobsahuje všetky náležitostimás dve možnosti.
    - vyžiadať si správny doklad, alebo
    - Dph, ktorá je vyčíslena na nedôslednom doklade nebude uplatnená a bude nedaňovým výdavkom.

    Alivia je offline (nepripojený) Alivia

    Alivia
    razitko, na ktorom je aj IČDPH,podpis a cena bez DPH,DPH a celková suma s DPH.
    Ja si myslím, že mi mal vystaviť doklad z ERP.Je postačujúci len doklad z pokladne??V zákone sa uvádza doklad z ERP a faktúra,..

    jeso je offline (nepripojený) jeso

    jeso
    nam notarka tiež dava len PPD , ale nie je to klasický doklad aký kúpiš v obchode, je to PPD robený v exceli, obsahuje všetky náležitosti faktúry / čiže ju prakticky nahrádza /- ja si DPh automaticky uplatnujem

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Alivia Pozri príspevok
    ahojte,

    Notár pri overení odpisov mi vystavil PPD ,vyčíslil na ňom DPH 19%.

    Môžem si z takéhoto dokladu odpočítať 19% daň, nemal mi vystaviť doklad z registračnej pokladne,keď je platca DPH ?
    ďakujem za odpovede
    Alivia Pozri príspevok
    razitko, na ktorom je aj IČDPH,podpis a cena bez DPH,DPH a celková suma s DPH.
    Ja si myslím, že mi mal vystaviť doklad z ERP.Je postačujúci len doklad z pokladne??V zákone sa uvádza doklad z ERP a faktúra,..
    Notári nie sú povinní používať ERP.

    Ak PPD spĺňa náležitosti fa v zmysle §71 zák. 222/2004 Zz, považuje sa za fa na účely tohoto zákona. V takomto prípade si môžete uplatniť právo na odpočet dane.

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Alivia,
    a vedela, že si "zdaniteľná osoba"??
    P.S.
    (1) Pri každom dodaní tovaru a dodaní služby v tuzemsku pre zdaniteľnú osobu a pre právnickú osobu, ktorá nie je zdaniteľnou osobou, je platiteľ povinný vyhotoviť faktúru.
    Naposledy upravil Muška : 11.06.09 at 12:37 Dôvod: Doplnenie P.S.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Alivia Pozri príspevok
    razitko, na ktorom je aj IČDPH,podpis a cena bez DPH,DPH a celková suma s DPH.
    Ja si myslím, že mi mal vystaviť doklad z ERP.Je postačujúci len doklad z pokladne??V zákone sa uvádza doklad z ERP a faktúra,..
    Doklad z ERP je povinnosťou pre tých, ktorí sú presne určení v príslušnej vyhláške 55/1994 a zákone o ERP 289/2008 a notári takúto povinnosť nemajú. Takže môžu vyhotoviť PPD s náležitosťami § 71zákona o DPH a vtedy je takýto PPD považovaný za faktúru. V § 71 nie je predpísaná povinnosť, aby doklad obsahoval názov "faktúra", ale je určená obsahová náplň dokladu...

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Alivia Pozri príspevok
    sú notári, ktorý nám vystavujú doklad aj z ERP.
    Nič im nebráni, aby používali ERP, ale nemajú povinnosť. Tí, ktorí Vám to tak vystavujú sa tak jednoducho rozhodli

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.