Zavrieť

Porady

PD bez faktúry, bez bločika

som kto som
Pri príprave dokladov na kontrolu DPH som našla (po kolegyni) v pokladni zaúčtovaný nasledovný doklad. Náš príjmový pokladničný doklad za poskytnuté služby - letecké (máme ich normálne v podnikateľskej činnosti) K tomu len výdavkový pokladničný doklad od odberateľa. Žiadna faktúra, žiaden bločik z registračnej pokladne. Kontrola v pondelok a môj výraz nad týmto
STE MOJA POSLEDNÁ NÁDEJ, mne fakt nič nenapadá, čo s tým? Zrejme mala byť vystavená faktúrka, alebo stačí len zmluva alebo dodací list???
Má niekto skúsenosť. Ďakujem za váš čas
Usporiadat
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
ekopo Pozri príspevok
Ale hrušky aj jablká , to je stále ovocie, nie?
No a ja mám rada jablká s mrkvou. A to už je úplný mrník
0 0
ZDENIELA ZDENIELA

ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

som kto som
Tak vám všetkým krásne ďakujem
Dokladík PPD som doplnila o všetky náležitosti faktúrky (no je bez názvu faktúra )
Ale ja som maximálne spokojná sama so sebou a hlavne s Vami
V takýchto situáciách je hlavné, aby človek mal dôveru k svojej vlastnej práci. A keď nemá, vie kde ju získať - na porade.
Určite budem informovať čo na to povedala múdra teta.
Ale keďže mám Vás, viem ako sa hájiť a možno ju aj presvedčím vo vlastný prospech.
Posielam prianie krásneho nastávajúceho víkendu
Asi som to s tými smajlíkmi kapečku prešvihla, dúfam, že mi to Richard nenafakturuje
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Tento problém sme tu riešili už x-krát z každého uhla. Súhlasím so všetkými príspevkami od Emgeton a Johanka /preceňovanie pojmu faktúra/ a pripojený link, ktorý hovorí za všetko. Nechcem síce kaziť piatkové popoludnie, iba začínam mám pocit, že x-krásne rozpracovaných otázok k DPH číta asi 5 ľudí.

PPD obsahujúci všetky náležitosti podľa § 71 zákona o DPH /názov faktúra nie je predpísaný/ spĺňa všetko čo má pre účely odvodu aj uplatnenia si práva na odpočet


Prečítajte si prosím link od. J. Acsovej

http://www.porada.sk/t19325-je-kupna...a-faktura.html

Oblasť DPH téma : Vypracované otázky k DPH. Je tam toho veľa zhrnutého, čo tu opakujeme dokolečka dokola

Too J. Acsová: Jani , nech Ťa hreje pocit z dobre vykonanej práce - ja ich už poznám naspamäť
Naposledy upravil evina : 09.11.07 at 13:43
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať