Zavrieť

Porady

Chorvátsko ešte raz

eko eko

eko je offline (nepripojený) eko

27.8. ideme na dovolenku vlastným autom do Chorvátska - Istria Pula cez Maďarsko z Michaloviec . Má niekto skúsenosti s diaľnicami v Maďarsku a Chorvátsku?
Ako sa dostať cez Budapešť - tá nás máta najviac.
Usporiadat
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Naši známi sa teraz odtiaľ vrátili a cestovali z BA vraj 20 hodín, že boli hrozné zápchy.
Naposledy upravil pyton : 03.08.05 at 12:11
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Nemám skúsenosti s Maďarskom, ja chodím cez Rakúsko. Dialnica v Chorvátsku ide už až do Splitu a je krásna. Nesmie sa ísť však v noci z piatka na sobotu a naspäť na Slovensko v sobotu cez deň. V týchto dňoch sú práve tie problematické zácpy a odkloňovania z diaľnice na starú cestu.

Teraz po napísaní som si všimla, že idete na Istriu, tak dopĺňam, ale ten problem je identický. Tam môže byť práve v týchto dňoch problematická aj časť cesty, ktorá sa ide dole už prakticky popri pobreží.
Naposledy upravil evina : 03.08.05 at 11:47
0 0
eko eko

eko je offline (nepripojený) eko

A čo cesta s deťmi?
My máme 8-ročného a 1,5 ročnú dcéru. Chceli by sme ísť v noci (práve z piatka na sobotu 26.-27.08) aby deti spali, ale nemáme istou najmä u malej. Je vhodné jej dať napr.kinedril alebo dithiaden?
Má niekto skúsený zoznam liekov, ktoré by sme tam mohli zobrať?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

eko
A čo cesta s deťmi?
My máme 8-ročného a 1,5 ročnú dcéru. Chceli by sme ísť v noci (práve z piatka na sobotu 26.-27.08) aby deti spali, ale nemáme istou najmä u malej. Je vhodné jej dať napr.kinedril alebo dithiaden?
Má niekto skúsený zoznam liekov, ktoré by sme tam mohli zobrať?
priznám sa s tak malým dieťaťom /1,5 ročným/ by som určite nešla na noc z piatka na sobotu. Tá noc sa práve kvôli tým zácpam môže predĺžiť na doobedie a tie teplá k tomu hmm... Aj keď v tomto dátume je to riziko podstatne nižšie.
Ja som sa nikdy neprikláňala k takýmto liekom na cestu. najmä ak neviete dopredu a nemáte ešte skúsenosti ako na ne reaguje.
K bežným liekom proti bolesti, teplote a pod. by som si pribalila nejaký sirup proti kašlu a pod. Určite mám vždy poistenie liečebných nákladov a radšej sa tam s tak malým bábom treba obrátiť na lekára, ak by náhodou ochorelo
Naposledy upravil evina : 04.08.05 at 09:51
0 0
Bubika Bubika

Bubika je offline (nepripojený) Bubika

Ako je to s detskymi sedackami? Viem, ze musi byt, ale neviem, ako je to ohranicene vekom a kilami. Moj drobec ma 5 rokov a 22 kil, ale sedacka, ktoru sme pouzivali doteraz je do 20 kil a hlavne v tom neobsedi ..... ake mate skusenosti?
0 0
Jankaaa Jankaaa

Jankaaa je offline (nepripojený) Jankaaa

Nemá niekto kontakt na ubytovanie v apartmáne 2+1/4 rokov/ v Pagu?
0 0
Bubika Bubika

Bubika je offline (nepripojený) Bubika

Jankaaa
Nemá niekto kontakt na ubytovanie v apartmáne 2+1/4 rokov/ v Pagu?
mas na mysli ostrov Pag? Kontakt sice nemam,ale bola som tam pred 2 rokmi a viackrat isto nepojdem
0 0
Jankaaa Jankaaa

Jankaaa je offline (nepripojený) Jankaaa

Bubika
mas na mysli ostrov Pag? Kontakt sice nemam,ale bola som tam pred 2 rokmi a viackrat isto nepojdem
Prečo? Môj syn má ekzémy a veľmi mi to doporučoval lekár?
0 0
Bubika Bubika

Bubika je offline (nepripojený) Bubika

Jankaaa
Prečo? Môj syn má ekzémy a veľmi mi to doporučoval lekár?
takze ostrov Pag mojimi ocami : moja mama ma psoriazu .... momentalne sa uz aj mne vyhodila ... a preto sme volili tento doporucovany ostrov. Je pravda, ze voda je ovela slansia ako na inych miestach. Ubytovanie sa dalo vydrzat, ale .... je to sama skala, skoro ziadna zelen (len sporadicky, velmi, velmi malo). More nie je otvorene ale uzatvorene medzi skalami ..... pri hoteli sme mali kusok kamenistej plaze z ktorej vychadzal odpad rovno do mora (skoda, ze trcal) .... akoby bohom zabudnuta krajina .... nie je velmi kde ist....boli sme s mamou na prechadzke, ale ako som pisala len skala, skala, skala a sem tam figovnik ci nejaky zivy plot. A ak Vam doporucil to preslavene bahno, ktore by sa tam malo nachadzat, tak jedno dievcatko z nasho turnusu sa v nom "vybahnilo" (tiez trpelo exemom) a bohuzial muselo odcestovat skorej, pretoze sa jej to neuveritelne zhorsilo. Kym nasa SK delegatka toto bahno hlboko doporucovala, CZ delegatka zakazovala. A pravdou je, ze sme sa v tom chceli tiez vybahnit, ale ked sme k tej bacorine (bez uvodzoviek) prisli, tak okrem samych ziab a trciacich topanok z toho trcali i suciastky z rozbitych aut. Skor humus ako zdravie.... Ale to je len moja skusenost 2 roky dozadu...mozno sa tu najde i niekto, kto ma lepsie zazitky. Inak zmrzlina je tam vynikajuca....ale plaz je skor strkova, vo vode velke kamene a tiahla sa dost popri ceste. Cesta a hned more .... plaz velmi uzka a dost spinava (boli sme na prelome auguta a septembra) ... uz za dva dni som nemala ist co skumat...mala "dedinka".... Ak ta zaujima este nieco, co som nespomenula, tak napis...rada odpoviem.

mozno sa Vam tam bude pacit
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Bubika
Ako je to s detskymi sedackami? Viem, ze musi byt, ale neviem, ako je to ohranicene vekom a kilami. Moj drobec ma 5 rokov a 22 kil, ale sedacka, ktoru sme pouzivali doteraz je do 20 kil a hlavne v tom neobsedi ..... ake mate skusenosti?
5-ročný ju určite napr. cez Rakúsko musí mať, ale ja si myslím, že tu nejde o "neobsedenie" ale o bezpečnosť dieťaťa.
0 0
Bubika Bubika

Bubika je offline (nepripojený) Bubika

evina
5-ročný ju určite napr. cez Rakúsko musí mať, ale ja si myslím, že tu nejde o "neobsedenie" ale o bezpečnosť dieťaťa.
Je mi jasne, ze musi, len neviem, ci musi byt taka aj s operadlom alebo uz staci aj taka podlozka pod prdelku. Viem, ze ide o bezpecnost a preto to zistujem ... a to neobsedenie s tym uzko suvisi, pretoze zbytocne budem mat sedacku, ked z nej dieta lahko zlezie alebo sa vyvliecie z bezpecnostnych oprat ... a pokuta je na svete (ak si to vcas nevsimnete .... a obcas si veru nevsimnete, ze sa z oprat vyvliekol, i ked v sedacke nadalej sedi)
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Jankaaa
Prečo? Môj syn má ekzémy a veľmi mi to doporučoval lekár?
Celá časť strednej Dalmácie a a dolu Makarská riviéra je vhodná na liečenie ekzémov, pomáha to, mám to vyskúšané
na dcére. a krajina je tu neporovnateľne krajšia ako napr. Pag /môj pohľad/.
0 0
Jankaaa Jankaaa

Jankaaa je offline (nepripojený) Jankaaa

Bubika, mi sme pôvodne uvažovali nad ostrovom Čiovo-Trogir ale keďže nám ide o zdravie syna, tak sme sa rozhodli, že radšej pôjdeme na ostrov Pag, ale po tom, čo si napísala to ešte poriadne zvážim. Bola by som rada, ak by sa ozval ešte niekto či má podobné skúsenosti. Prísť domov ešte z horším ekzémom sa mi teda nechce.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Jankaaa
Bubika, mi sme pôvodne uvažovali nad ostrovom Čiovo-Trogir ale keďže nám ide o zdravie syna, tak sme sa rozhodli, že radšej pôjdeme na ostrov Pag, ale po tom, čo si napísala to ešte poriadne zvážim. Bola by som rada, ak by sa ozval ešte niekto či má podobné skúsenosti. Prísť domov ešte z horším ekzémom sa mi teda nechce.
Aj Čiovo-Trogir pomáha pri liečení ekzému. Ovšem každý by mal vedieť, že ekzém sa prvé dni pri mori zhorší skoro každému. Tá morská voda/resp., minerály v nej/ hovorí sa,že najprv vytiahnu to zlé čo je pod kožou, potom začnú liečiť a stabilizovať a na záver doliečijú. Preto ideálny pobyt pre exém sú tri týždne, čo je samozrejme ťažko zrealizovateľné, ale dobré výsledky sa dostavia aj po dvoch. 7 dní nestačí, a preto sa môže niekomu zdať, že exém sa zhoršil, ale to je z dôvodu, ktorý píšem vyššie.
0 0
eko eko

eko je offline (nepripojený) eko

Bol už niekto v Pule na Istrii?
Vraj je to krásne historické mesto. My ideme do hotela Park.
0 0
eko eko

eko je offline (nepripojený) eko

Jankaaa
Nemá niekto kontakt na ubytovanie v apartmáne 2+1/4 rokov/ v Pagu?
Skús linky:
www.ceres.sk, www.ariatec.sk,
www.ubytovanivchorvatsku.cz-to je asi najlepšie, priamo na chorváta
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

eko
Bol už niekto v Pule na Istrii?
Vraj je to krásne historické mesto. My ideme do hotela Park.
My sme boli v Pule pre 6 rokmi, hotel Pula. Ubytovanie, strava, pláž v pohode, aj v meste je kde chodiť, len počasie tam býva nestále, viacej prší ako v Strednej a Južnej Dalmácii. To platí pre celú Istriu. My sme z dvoch týždňov asi 3-4 dni mali upršané v kuse, takže sme spoznávali krásy okolia.
0 0
Bubika Bubika

Bubika je offline (nepripojený) Bubika

Jankaaa
Bubika, mi sme pôvodne uvažovali nad ostrovom Čiovo-Trogir ale keďže nám ide o zdravie syna, tak sme sa rozhodli, že radšej pôjdeme na ostrov Pag, ale po tom, čo si napísala to ešte poriadne zvážim. Bola by som rada, ak by sa ozval ešte niekto či má podobné skúsenosti. Prísť domov ešte z horším ekzémom sa mi teda nechce.
tento ostrov nepoznam, ale ten Pag sa mi jednoducho na prvy pohlad nepacil. Uz ked sme prichadzali autobusom, tak ozaj len sama skala, co sa nezhoduje s mojou predstavou krasnej dovolenky. Mozno ma niekto fajn skusenost, ale ako pise evina, tak na Makarskej je ovela, ovela krajsie a prijemnejsie.....

PS: ten lekar uz na Pagu bol alebo len o tom pocul? Viem, ze tam byvaju detske ozdravovacie pobyty,ale .......... ???? Moja skusenost je popravde taka ako som napisala.
0 0
Bubika Bubika

Bubika je offline (nepripojený) Bubika

evina
.... Ovšem každý by mal vedieť, že ekzém sa prvé dni pri mori zhorší skoro každému. Tá morská voda/resp., minerály v nej/ hovorí sa,že najprv vytiahnu to zlé čo je pod kožou, potom začnú liečiť a stabilizovať a na záver doliečijú. Preto ideálny pobyt pre exém sú tri týždne, čo je samozrejme ťažko zrealizovateľné, ale dobré výsledky sa dostavia aj po dvoch.
....tomu dievcatku, o ktorom som pisala, sa to nezhorsilo prve dni pobytom pri mori ale az treti ci stvrty den, ked sa vybahnila ..... ani lekar si nevedel rady ... poslali ju rychlo domov... ako to dopadlo neviem...
0 0
eko eko

eko je offline (nepripojený) eko

Vrátil sa niekto teraz z Istrie?
Aké sú cesty?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať