Zavrieť

Porady

zamestnanecká prémia

Ahojte poraďáci.
Viete mi povedať niečo bližšie o zamestnaneckej prémii, kto má na ňu nárok?
Vopred ďakujem za Vaše názory.
Usporiadat
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

barborenka Pozri príspevok
A čo daňový bonus? Mám jednu zamestnankyňu, ktorá si počas roka neuplatňovala daňový bonus, bola vyplácaná minimálnou mzdou, uplatňovala si u zamestnávateľa nezdan.časť na daňovníka, má to vyčíslené v potvrdení. Teraz si podáva sama daňové priznanie kvôli daňovému bonusu. V Krose-daň.prizn.A mi to
ZP vypočítalo v plnej výške 181,03 € a aj daň.bonus.Je to OK?

má nárok aj na ZP aj na bonus, malo by to byť správne, ak splnila všetky podmienky na vyplatenie
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

blasterik Pozri príspevok
Pracovníčka bola do 24.8.2009 na rodič. príspevku, 25.8.2009 nastúpila späť do zamestnania do 31.12.2009. Pracovala teda necelých 5 mesiacov, ale príjem mala za 5 mesiacov. Okrem toho dostala v marci príspevok zo sociálneho fondu 12 EUR - čiže je to tiež príjem. Má nárok na zamestnaneckú prémiu, ak výška príjmu je cca 2000 EUR za celý rok? Veľmi pekne ďakujem za radu ;-)
Ten príspevok zo SF bol zdaniteľným príjmom? Ak áno, potom spĺňa 6 mesiacov a podľa môjho názoru má nárok na ZP
0 0
barborenka barborenka

barborenka je offline (nepripojený) barborenka

ďakujem za rýchlu odpoveď, spomínanú osobu tým veľmi poteším...
0 0
v.balogova v.balogova

v.balogova je offline (nepripojený) v.balogova

rodina1 Pozri príspevok
Aký je jeho príjem zo závislej činnosti? Ak je v rozmedzí 1 773 - 3546 €, tak nárok na ZP má - výška 181,03 €. Ak však jeho príjem zo závislej činnosti je nižší ako 1773, nárok na ZP nemá.
Ospravedlnujem sa, jasné, že príjem bol 1802,56 , ta suma 1561,68 bol už základ dane znížený o platby do fondov.
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

v.balogova Pozri príspevok
Ospravedlnujem sa, jasné, že príjem bol 1802,56 , ta suma 1561,68 bol už základ dane znížený o platby do fondov.
v tom prípade má nárok na ZP, pretože jeho príjem bol vyšší ako 1773,0 €
0 0
vrbovnica vrbovnica

vrbovnica je offline (nepripojený) vrbovnica

a ked sme mali vyplatene z UPSVaR podla § 60 zakona č. 5/2004, vyplacaju nam to stvrtrocne, maju narok tito zamestnanci na zamestnanecku premiu?
0 0
HankaS HankaS

HankaS je offline (nepripojený) HankaS

Patrí zamestnanecká prémia zamestnancom, ktorí sú zamestaní u slovenskej firmy, dostávajú výplatu v EUR, splnili všetky podmienky, ale výkon práce majú v ČR, začo majú vyplácané diety v českých korunách.
Napr. slovenská firma pošle 2 pracovníkov na prácu do ČR. Keď je práca hotová , preplatí im vyučovanie sc-ubytovanie a diety.
0 0
zhv zhv

zhv je offline (nepripojený) zhv

Dobrý deň, len chcem potvrdiť, či má zamestnanec nárok na zam.prémiu, ak mal vyplatené cestovné diéty.Ostatné podmienky splnil .Cestovné diéty su nezdaniteľným príjmom.Ich suma nad 7000 €.
ďakujem
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Áno, má.
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

truch Pozri príspevok
Ten príspevok zo SF bol zdaniteľným príjmom? Ak áno, potom spĺňa 6 mesiacov a podľa môjho názoru má nárok na ZP
Súhlasím s truch

Doplním:
Podľa §32 a ods 1, písm a)

(1) Nárok na zamestnaneckú prémiu za príslušné zdaňovacie obdobie daňovníkovi
a) vzniká, ak
1. dosiahol zdaniteľné príjmy zo závislej činnosti uvedené v § 5 ods. 1 písm. a) a f), vykonávanej len na území Slovenskej republiky (ďalej len "posudzované príjmy"), v úhrnnej výške aspoň 6-násobku minimálnej mzdy,

pod písmenom f) sú zdaniteľné príjmy zo SF.
0 0
Aďka S Aďka S

Aďka S je offline (nepripojený) Aďka S

asimetrická personalistka, matka 2 detí ...viac
Dobrý deň,
prosím o radu. Tiež nemám veľmi jasno v tej zamestnaneckej prémii. Ak zamestnance pracoval 1-6/2009. Od 12/7/09 do 31/12/09 bol PN. Rok 2009 v jeho prípade vypadal takto:
HM - 4.394,27 €
poistné - 582,69 €
ČZD - 3.811,58 €
preddavky na daň - 328,79 €
životná poistka - 437,01 €
príjem jeho ženy - 3.019,20 €(mohol by si uplatniť 1006,50 €).
Chápem správne, že by si nemal uplatniť NČ na seba, ani na ženu, ani poistku, ale uplatní si ZP:
4025,7 - 3811,58=214,12*0,19=40,6828/12*7=23,73
a teda mu budú vrátené všetky preddavky (328,79 €) aj ZP 23,73 €?
Vopred ďakujem.
0 0
H.B. H.B.

H.B. je offline (nepripojený) H.B.

vrbovnica Pozri príspevok
a ked sme mali vyplatene z UPSVaR podla § 60 zakona č. 5/2004, vyplacaju nam to stvrtrocne, maju narok tito zamestnanci na zamestnanecku premiu?
Tiež máme takýto istý prípad aj my. Ja si myslím, že nárok na prémiu je, nakoľko to nie je príjem zamestnanca podľa § 50. Príspevok dostáva každý štvrťrok zamestnávateľ.
0 0
HankaS HankaS

HankaS je offline (nepripojený) HankaS

Píše sa tu, že ZP patrí ak dosahoval príjmy zo závislej činnosti vykonávanej len na území Slovenskej republiky. Ale keď pracujú pracovníci slovenskej firmy na území Českej republiky, hoci dostávajú len diety, memôže to DU napadnúť??
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

HankaS Pozri príspevok
Píše sa tu, že ZP patrí ak dosahoval príjmy zo závislej činnosti vykonávanej len na území Slovenskej republiky. Ale keď pracujú pracovníci slovenskej firmy na území Českej republiky, hoci dostávajú len diety, memôže to DU napadnúť??
Pozri príspevky 554 a 555!!
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Aďka S Pozri príspevok
Dobrý deň,
prosím o radu. Tiež nemám veľmi jasno v tej zamestnaneckej prémii. Ak zamestnance pracoval 1-6/2009. Od 12/7/09 do 31/12/09 bol PN. Rok 2009 v jeho prípade vypadal takto:
HM - 4.394,27 €
poistné - 582,69 €
ČZD - 3.811,58 €
preddavky na daň - 328,79 €
životná poistka - 437,01 € Životnú poistku by som neuplatnila, nakoľko mu z nej nevyjde vrátiť žiadna daň
príjem jeho ženy - 3.019,20 €(mohol by si uplatniť 1006,50 €). Mohol by si uplatniť úľavu na manželku, ale tiež mu na ňu nič nevyjde, uplatní si ZP
Chápem správne, že by si nemal uplatniť NČ na seba, ani na ženu, ani poistku, ale uplatní si ZP: správne
4025,7 - 3811,58=214,12*0,19=40,6828/12*7=23,73
a teda mu budú vrátené všetky preddavky (328,79 €) aj ZP 23,73 €? 23,74
Vopred ďakujem.
Odpovede v texte.
0 0
Dzoana Dzoana

Dzoana je offline (nepripojený) Dzoana

Dobry den.

Chcem sa opytat na takyto pripad:

Co v pripade ak zamestnanec si dodanuje zrusenu poistku.

Uhrn prijmov ma 4 330,85 /narok na zamestnanecku premiu/
poistne - 570,78
zaklad dane r.34 = 3 760,07
zvysenie zakl.dane r.35 219,08
zaklad dane r. 36 3 979,15
na danovnika r.37 - 4 025,70
r. 38 az 45 0 /kedze si uplatnuje zamest.premiu/
r.45a 3 760,07
45b 12
45c zam.premia 50,47

Bude mu vyplatena zamest.premia 50,47 + zrazene preddavky na dan.

Dufam, ze som to napisala zrozumitelne. Chcem to potvrdit, ci som to pochopila spravne a ci ma narok zamestnanec na premiu, ked dodanuje zrusenu poistku.
Zamyslela som sa nad tym hlavne preto, ze co ak by bola ta poistka vo vyssej sume a zaklad dane na r. 36 by bol vyssi ako odpocitatelna polozka a ked si chce uplatnit zamestn.premiu, tak riadky 38 az 45 maju byt nulove, ze by to uz nesedelo. Potom asi nema narok na zamestnanecku premiu, ak zaklad dane na r. 36 je vyssi ako odpocitatelna polozka. Ale ked to vypisujem cez stranku drsr , tak mi ten riadok stale svieti. Zeby opat chybny prepocet?
Prosim o nazor. Dakujem.
0 0
ingridpa ingridpa

ingridpa je offline (nepripojený) ingridpa

Veľmi pekne dakujem!!!!!!!!!!!!!!!!
0 0
Ivana 1511 Ivana 1511

Ivana 1511 je offline (nepripojený) Ivana 1511

Dorý deň, prosím o radu. Pracovníčka pracovala nás na dohodu o vykonaní práce od 1.2.2009-15.3.2009 kde mala zrážkovú daň.Od 16.3.-31.12.2009 na pracovný pomer a mala predddavkovú daň.Keď že mala základ dane 2750,48 eur má nárok aj na zamestnaneckú prémiu. Môžem jej spočítať príjmy z dohody + prac.pomer a daň zrážkovú a preddavkovú keď uplatňuje zamestnaneckú premiu? Myslím že nie, ale potrebujem si to overiť, lebo pri spočítaní daní, by mala väčší konečný preplatok. Ďakujem.
0 0
Dzoana Dzoana

Dzoana je offline (nepripojený) Dzoana

Nikto nevie poradit ????
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

môžeš je spolu spočítať daň, bude mať preplatok dane a môžeš jej uplatniť aj zamestnaneckú prémiu, nakoľko splnila pdomienku odpracovania 6 kal. mesiacov, ale uplatniš jej ZP len za mesiace riadnej pracovnej zmluvy
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať