Zavrieť

Porady

ZP-Elektronické výkazy od 1.10.2009

Toto ste čítali?
Upozornenie pre zamestnávateľov:
zmena v predkladaní Výkazu preddavkov a výkazu Oznámenia zamestnávateľa o poistencoch


Dátum: 21.08.2009
Dňom 1.10.2009 nastáva zmena v predkladaní Výkazu preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie a výkazu Oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene platiteľa poistného na verejné zdravotné poistenie. Na základe Metodických usmernení Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou č.3/1/2008 a č.3/1/2009 je povinné predkladanie výkazov v elektronickej forme pre zamestnávateľov, ktorí majú 5 vrátane a viac poistencov poistených vo VšZP.
Bližšie informácie – výkaz preddavkov a oznámenie zamestnávateľa.
Elektronicky je možné podávať výkaz aj cez elektronickú podateľňu VšZP, pokiaľ si užívatelia zriadia elektronické služby
Usporiadat
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

kačer Pozri príspevok
podla mna nie, v každej poistovni sa treba registrovať zlvášť, ja som zatial začala využivať len vszp, v ostatných poisťovniach máme menej ako 5 zamestnanccov
aj my máme v ostatných menej, ale som si povedala, že keď posielam do jednej, môžem aj do ostatných. Ešte máme Spoločnú - tam išla registrácia úplne jednoducho, a ešte máme Apollo - tam je to trošku zložitejšie.
Ale idem sa s tým popasovať.
0 0
margaretka71 margaretka71

margaretka71 je offline (nepripojený) margaretka71

Keď chcem odhlásiť zamestnanca zo soc. poisťovne, ktorého som prihlásila papierovo a teraz už robím v elektronickej podobe, mám ho odhlásiť ako bol aj prihlásený t. j. papierovo? Na stránke soc. poisťovne to takto píše iba o mesačných výkazoch. Predpokladám , že je to aj pri RL? Akou formou bol prihlásený takou formou ho aj odhlásiť, alebo sa mýlim? Potvrďte mi to prosím.
0 0
margaretka71 margaretka71

margaretka71 je offline (nepripojený) margaretka71

margaretka71 Pozri príspevok
Keď chcem odhlásiť zamestnanca zo soc. poisťovne, ktorého som prihlásila papierovo a teraz už robím v elektronickej podobe, mám ho odhlásiť ako bol aj prihlásený t. j. papierovo? Na stránke soc. poisťovne to takto píše iba o mesačných výkazoch. Predpokladám , že je to aj pri RL? Akou formou bol prihlásený takou formou ho aj odhlásiť, alebo sa mýlim? Potvrďte mi to prosím.
Potvrdí mi to niekto, potrebujem urobiť odhlášku, prosím
0 0
Peterika Peterika

Peterika je offline (nepripojený) Peterika

margaretka71 Pozri príspevok
Keď chcem odhlásiť zamestnanca zo soc. poisťovne, ktorého som prihlásila papierovo a teraz už robím v elektronickej podobe, mám ho odhlásiť ako bol aj prihlásený t. j. papierovo? Na stránke soc. poisťovne to takto píše iba o mesačných výkazoch. Predpokladám , že je to aj pri RL? Akou formou bol prihlásený takou formou ho aj odhlásiť, alebo sa mýlim? Potvrďte mi to prosím.
- zamestnanca odhlásiš elektronicky. Registračné listy, i mesačné výkazy od dňa podpísania dohody o elektr. komunikácii robíš len elektronicky, aj v prípade, že zamestnanec bol prihlasovaný na SP ešte fyzicky - " papierovo " Už nemusíš chodiť na SP, len s ELDP


Otázka bola zle zaradená - si v téme zdravotné poisťovne elekt. výkazy
0 0
margaretka71 margaretka71

margaretka71 je offline (nepripojený) margaretka71

Ospravedlňujem sa, na budúce dám pozor a zároveň ďakujem za odpoveď.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

takže úspešne som zvládla všetky EZU - SP, VšZP, Apollo a Spol.ZP. Už len urobiť výplaty a prvé odosielanie, dúfam, že všetko pôjde OK.
0 0
Peterika Peterika

Peterika je offline (nepripojený) Peterika

Money program
pri elektronickom podávaní výkazov do VšZP
- variabilný symbol je IĆO + 00
- pri exporte musíte mať začiarknutú len jednu zdrav. poisťovňu
- formulár typ: MzUcZdp.frm
- v nastavenia pre export - v karte vyúčtovania zdravotného poistenia je potrebné zmazať z poľa rodné číslo a číslo pov. pobytu 0, aby tam boli prázdne políčka a vygenerujte výkaz




Hádam to niekomu pomôže hlavne pri určení toho správneho formulára pri exporte dokumentu
0 0
strana strana

strana je offline (nepripojený) strana

Ahojte, mam jednu otazocku. Nasa uctovnicka firma sidli v KE, nasa spolocnost je v TT, mozem ako asistentka urobit registrciu na zasielanie elektronickych vykazov do VsZP u nas vo firme na moje meno (prva žiadosť) a podpisat Zmluvu na pobocke v TT, a potom zaslat vsetky potrebne dokumenty a certifikat do KE a oni budu zasielat vykazy alebo musi registraciu urobit uctovnicka?

Ďakujem za odpoveď
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

janaGT Pozri príspevok
takže úspešne som zvládla všetky EZU - SP, VšZP, Apollo a Spol.ZP. Už len urobiť výplaty a prvé odosielanie, dúfam, že všetko pôjde OK.
no, prvé EZU mám za sebou, neišloto až tak super. SP na jednotku, VšZP tiež v pohode, horšie to bolo s apollom a SZP. Apollo - potom mi poradil ich IT, takže to šlo. Najhoršie na tom bola SZP - tam mi vyhodilo, že zlé rodné číslo zamestnanca. Tak som volala na pobočku, a tam mi oznámili, že pri cudzincovi - konkrétne u nás zc z ČR, sa nedávala klasické rodné číslo ale číslo z preukazu poistenca. Od roku 2005 som do výkazov dávala klasické rodné číslo a nikomu to neprekázalo, žiadne upozornenie ani nič. Potom som r.č. prepísala a išlo to tiež dobre.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Nutricia Pozri príspevok
už máš ten certifikát nainštalovaný?
ak áno tak sa prihlásiš na stránku VšZP
elektronické služby
prihlásenie
login
heslo
podacie miesto
podanie
cesta k dokumentu prilepíš ten vygenerovaný súbor z Krosu
vložit (ak bude súbor v poriadku tak ti napíše že nie je podpísaný)
podpísat(ked budeš podpisovat tak sa ti zobrazí ten tvoj súbor s podpisom a dáš len áno)
podat
dokončit
vytlačíš si podací lístok a zakrátku aj potvrdenku o prijatí
v útorok 6.10. som posielala do všzp elektronicky výkaz, ale teraz neviem nájsť, že kde si mám vytlačiť ten podací lístok a potvrdenku
Keď som na hlavnej stránke, mám tam Podacie miesto - počet správ na prevzatie : 1, počet potvrdených podaní: 1, len sa neviem k tomu dostať.
Poradíte mi, prosím?
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

janaGT Pozri príspevok
v útorok 6.10. som posielala do všzp elektronicky výkaz, ale teraz neviem nájsť, že kde si mám vytlačiť ten podací lístok a potvrdenku
Keď som na hlavnej stránke, mám tam Podacie miesto - počet správ na prevzatie : 1, počet potvrdených podaní: 1, len sa neviem k tomu dostať.
Poradíte mi, prosím?
takže už som to našla, volala som na call centrum, tam mi poradili.
Robila som chybu, že som tam stále dávala dátum a má to byť bez dátumu.
Ale nejde mi to stále vytláčať, z ich IP mi nejde nič vytláčať
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

janaGT Pozri príspevok
v útorok 6.10. som posielala do všzp elektronicky výkaz, ale teraz neviem nájsť, že kde si mám vytlačiť ten podací lístok a potvrdenku
Keď som na hlavnej stránke, mám tam Podacie miesto - počet správ na prevzatie : 1, počet potvrdených podaní: 1, len sa neviem k tomu dostať.
Poradíte mi, prosím?
No do SP podávam elektronicky už tretí rok. Aj keď ma väčšinou táto inštitúcia naštve musím ju teraz vyzdvihnúť. Prihlásenie - registrácia a posielanie výkazov /u mňa napríklad rovno z programu, len 4x kliknem myšou a je to/, ako aj rôzne úpravy storná a pod. sú podľa mňa bez problémov prehľadne.
Spadla som po povinné posielanie výkazov do Všzp a podľa mňa už zložitejšie a neprehľadnejšie to spraviť nemohli vrátane zdĺhavej registrácie/porovnám prvý kontakt medzi SP a Vsžp/. Možno si zvyknem, ale človek tam musí všetko hľadať ako strážny pes....

napríklad by som potrebovala stornovať pred chvíľou odoslaný výkaz, lebo som sa pomýlila a neviem ako to mám opraviť, resp. urobiť. Čumím, čumím a nič
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Nutricia Pozri príspevok
to ti príde do mailu po registrácii a ten podpis resp.certifikát si musíš nainštalovat na svoj PC odkial sa budú posielat výkazy elektronicky.
Treba si tie podpisy zálohovat keby náhodou niečo.
U VšZP platí ten podpis len dva roky potom treba požiadat o predlženie.
Už teraz sa teším lebo za dva roky to asi budeme vybavovať štyria
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Ako mám stornovať už podaný nesprávny výkaz?
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Stornovať nesprávny výkaz som sa nepokúšala, takže neviem. Podávala som opravný výkaz. Čo sa týka elektronických dávok na zdravotné poisťovne, najjednoduchšie to má Dôvera. Apollo je trochu komplikovanejšie, ale najhoršie je podávanie na Union ZP a VšZP. Aby som zistila, či je výkaz v poriadku, aby som sa na ich stránku vracala aj dva dni No hrôza!
0 0
Maja2 Maja2

Maja2 je offline (nepripojený) Maja2

Nutricia Pozri príspevok
Dôvera ZP má super ešte to že má v el.podatelni zoznam zamestnancov prihlásených do pistovne u konkr.zamestnávatela.
Prosim Ta, poradis mi, ako to zistim. Neviem, kde hladat ten zoznam zamestnancov. Dakujem.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Maja2 Pozri príspevok
Prosim Ta, poradis mi, ako to zistim. Neviem, kde hladat ten zoznam zamestnancov. Dakujem.
Ak máš elektronický prístup, tak vľavo klikneš na prehľady a potom na aktuálne nahlásení zamestnanci.
0 0
milanr milanr

milanr je offline (nepripojený) milanr

Má zamestnávateľ, ktorý má viac ako 5 zamestnancov odosielať elektronicky aj dávky 541 a 542 (t.j. RZ ZP a Oznámenie ZĽ) alebo v zmysle Metodického pokynu sa táto povinnosť vzťahuje iba na MV a Oznámenie o zmene platiteľa. Zasielanie dávok 541 a 542 je dobrovoľné a môžem tak urobiť aj v papierovej forme, alebo, keď máme uzavretú Dohodu som ZP tak potom musíme odosielať všetko v elektronickej podobe?!
0 0
Nutricia Nutricia

Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

janaGT Pozri príspevok
takže už som to našla, volala som na call centrum, tam mi poradili.
Robila som chybu, že som tam stále dávala dátum a má to byť bez dátumu.
Ale nejde mi to stále vytláčať, z ich IP mi nejde nič vytláčať
skús či máš dobre nainštalovaný explorer,prípadne v najhoršom si to skopíruj do Wordu a vytlač.
0 0
milanr milanr

milanr je offline (nepripojený) milanr

milanr Pozri príspevok
Má zamestnávateľ, ktorý má viac ako 5 zamestnancov odosielať elektronicky aj dávky 541 a 542 (t.j. RZ ZP a Oznámenie ZĽ) alebo v zmysle Metodického pokynu sa táto povinnosť vzťahuje iba na MV a Oznámenie o zmene platiteľa. Zasielanie dávok 541 a 542 je dobrovoľné a môžem tak urobiť aj v papierovej forme, alebo, keď máme uzavretú Dohodu som ZP tak potom musíme odosielať všetko v elektronickej podobe?!
Nikto neporadí ? Ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať