Zavrieť

Porady

Krbové kachle

Dobrý večer, chcela by som sa spýtať niekoho, kto má skúsenosti s krbovými kachlami. Máme rodinný dom a vykurovanie tam nie je možné inak ako z drevom. Máme samozrejme kotol na vykurovanie, čo je fajn, no chcela by som sa spýtať niekoho ,kto má kachle, ako mu vykúri miestnosti. Je mi jasné, že miestnosť v ktorej sa kachle nachádzajú by bola extra teplá, no dostalo by sa teplo do viacerých izieb v okolí? Vlastne miestnosť v ktorých by boli kachle je chodba a dookola sú ešte 4 miestnosti a kúpelka. Vykúrilo by to dom, ak by sa kúrilo celý deň, možno i noc? Dom nie je malý, ale ani veľký. Okná a dvere sú nové, teplo nemá kade unikať. Poraďte, ak máte také niečo doma a máte skúsenosti, budem veľmi rada, pretože neviem, či si to mám dať do domácnosti. Nechcem to robiť zbytočne, pretože, ak by som ich tam dala, musím spojazdniť, teda zhodiť starý a postaviť nový komín. Ďakujem za Vaše rady.
Usporiadat
profitechnik1 profitechnik1

profitechnik1 je offline (nepripojený) profitechnik1

Mám krbové kachle s výkonom asi 9 kw. Chcel by som nejakým spôsobom / Hadica a pod. / potiahnuť prieduch do Ďalšej izby, cca 4 metre, ale spodkom okolo steny. Pravdepodobne bude k tomu treba nejaký ventilátor. Kto má s týmto skúsenosti? Ako napojiť začiatok prieduchu na kachle. Hlavne sa mi jedná o to, aby som ťahal prieduch spodkom okolo steny, lebo vrchom sa mi to nedá.Krbové kachle by som chcel vymeniť za také, kde sa dá prieduch namontovať, ak má niekto typ, poprosím
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

profitechnik1 Pozri príspevok
Mám krbové kachle s výkonom asi 9 kw. Chcel by som nejakým spôsobom / Hadica a pod. / potiahnuť prieduch do Ďalšej izby, cca 4 metre, ale spodkom okolo steny. Pravdepodobne bude k tomu treba nejaký ventilátor. Kto má s týmto skúsenosti? Ako napojiť začiatok prieduchu na kachle. Hlavne sa mi jedná o to, aby som ťahal prieduch spodkom okolo steny, lebo vrchom sa mi to nedá.Krbové kachle by som chcel vymeniť za také, kde sa dá prieduch namontovať, ak má niekto typ, poprosím
Na kachle sa nedaju urobit prieduchy... Kde ich chces napojit? S kadial by nasavali teplo?

Ak chces prieduchy, musis mat krb.vlozku a obstavbu...
1 0
pemas1 pemas1

pemas1 je offline (nepripojený) pemas1

yľš
ľ-§
áé á*-
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

pemas1 Pozri príspevok
yľš
ľ-§
áé á*-
...svetla sviti, stirace stiraji...

klavesnica ti tiez uz funguje,mozes pokracovat aj niecim zmysluplnym...
0 0
Polly404 Polly404

Polly404 je offline (nepripojený) Polly404

Dobrý deň, rozhodujem sa medzi krbovými kachľami Jotul, Dovre alebo Saye. Poradí mi niekto, ktoré si mám vybrať?
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Jotul aj Dovre su vyborne,overene znacky.
So Saye nemam skusenost.
1 0
janka104 janka104

janka104 je offline (nepripojený) janka104

dobrý deň, aký máte priemer dymovodu pri krbových kachliach? ak majú priemer dymovodu 15, môžem dať komín s priemerom 20 ???
Naposledy upravil janka104 : 31.07.12 at 12:40
0 0
marchelo marchelo

marchelo je offline (nepripojený) marchelo

ako tie kachle vyzeraju z prieduchmi lebo ja som tiez uvazoval ze by som nad kachliami uzavrel priestor a potiahol prieduchy do inich izieb nikto mi nevie povedat ci to bude takto fungovat
0 0
marchelo marchelo

marchelo je offline (nepripojený) marchelo

greco Pozri príspevok
Ja ti musím odpísať ešte raz čo sa týka cien za krb alebo krbové kachle. Na tvoj dom ti bohato bude stačiť 12KW krbová vložka t.j. cca 300€ a obmurovka do 200€ t.j. 500€.Krbové kachle 7 KW stoja vyše 500€ a nevykúriš s nimi skoro nič. Myslím že je o čom rozmýšľať.
ako je to mozne ze to iba tolko stoji ja som zistoval ze kolko by ma stal krb tak mi povedal ze okolo1600e neje to nejako vela???
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

marchelo Pozri príspevok
ako tie kachle vyzeraju z prieduchmi lebo ja som tiez uvazoval ze by som nad kachliami uzavrel priestor a potiahol prieduchy do inich izieb nikto mi nevie povedat ci to bude takto fungovat
Kachle nie su prisposobovane na vykurovanie prieduchmi.
Ak chces tahat prieduchy, tak musim stavat krb /samozrejme s krb.vlozkou/ !
0 0
marchelo marchelo

marchelo je offline (nepripojený) marchelo

220870 Pozri príspevok
Krbové kachle mám.Na 100% sa to teplo nerozdelí medzi všetky miestnosti rovnomerne..Ja s tým vykúrim dom ,do cca -3 ,-4°C,nepotrebujem vôbec používať ústredné kúrenie .Ale urobil som aj teplovzdušné rozvody do kúpelne.Je ďaleko od kachlí.+Musia byť otvorené všetky dvere.
ako ste potiahli tie rozvody
0 0
janka104 janka104

janka104 je offline (nepripojený) janka104

lepšie je nedávať prieduchy som čítala...radšej kachle ako krbove kachle, je tam rozdiel že krbove kachle sú z vložkou a kachle sú obyčajné bez vložky krbovej, tie sú vraj vhodne aj pre alergikou a vykúria viac, ale s´ú veľmi drahé, takže kto na to nemá, tomu stačia krbove kachle, čiže len krbova vložka a kachličkami obmurované...
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

janka104 Pozri príspevok
lepšie je nedávať prieduchy som čítala...radšej kachle ako krbove kachle, je tam rozdiel že krbove kachle sú z vložkou a kachle sú obyčajné bez vložky krbovej, tie sú vraj vhodne aj pre alergikou a vykúria viac, ale s´ú veľmi drahé, takže kto na to nemá, tomu stačia krbove kachle, čiže len krbova vložka a kachličkami obmurované...
....no comment
0 0
matej.b matej.b

matej.b je offline (nepripojený) matej.b

Poprosim o radu niekoho skuseneho. Chcem kupit krbove kachle. Priemer dymovodu v komine mam 130 (bohuzial 150 sa nevoslo kvoli zalomeniu komina). Viem, ze pomocou redukcie by som vedel napojit aj kachle s priemerom 150 ale zaujimalo by ma aky by to malo vplyv na vykon. Predpokladam, ze ludia z fachu by to vedeli nejako vypocitat.

A ak sa niekomu chce mohol by mi rovno aj poradit aky vykon kachli potrebujem Umiestnenie v strede bytu v obyvacke hned vedla dveri do spalne a blizko sirokeho prechodu do kuchyne. Celkova plocha bytu vratane kupelne a chodby (do tychto priestorov ale nepredpokladam velky presun tepla z kachli) je 58m2, vyska miestnosti 2,45m. Byt je v nezateplenom tehlovom byte, hrubka muru cca 50cm, plastove okna. Pod bytom byt, nad bytom sedlova strecha - prazdna povala, napravo aj nalavo od bytu su byty. Vyska komina je cca 6 metrov, ako pisem vyssie priemer 130. Po napojeni kachli bude na dymovode 2 x 90° uhol, 1 x 45° uhol. Dakujem!
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

matej.b Pozri príspevok
...Po napojeni kachli bude na dymovode 2 x 90° uhol, 1 x 45° uhol. Dakujem!
Napojit dymovod na redukciu zo 130 na 150 nie je az taky velky problem, robi sa to bezne.

Skor ma zarazaju ti "cikcaky" 2x90 + 1x45 st uhly.

To tak planujes sam,alebo ti to schvalil nejaky odbornik?
Podla mojho nazoru tie kachle v takomto prevedeni dymovodu budu mat velmi zly tah, budu dymit a sadzit.
1 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Bude to dymiť a zanášať komín.Aj 150mm je málo nieto ešte 130.
0 0
matej.b matej.b

matej.b je offline (nepripojený) matej.b

Bohuzial to vytacanie neovplyvnim, ono to tak uz bolo, je to stary byt. Komin je v spalni, kachle by som chcel v obyvacke. Takze z kachli priamo hore, potom 90 do priecky, cez nu do spalne, hned za prieckou 90 do komina a toto druhe 90 koleno ide pod 45 hore do komina... Je to az taka zufala situacia?
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

matej.b Pozri príspevok
Bohuzial to vytacanie neovplyvnim, ono to tak uz bolo, je to stary byt. Komin je v spalni, kachle by som chcel v obyvacke. Takze z kachli priamo hore, potom 90 do priecky, cez nu do spalne, hned za prieckou 90 do komina a toto druhe 90 koleno ide pod 45 hore do komina... Je to az taka zufala situacia?
Ja mám kachle presne ako ty, vedené z obývačky do komína v spálni, uhly 2x90.. vedia aj zadymiť, ale mám kachle Marína, ktoré vedia dymiť aj pri rovnom vedení do komína, čiže záleží asi aj na výbere samotných kachlí.. treba sa len naučiť s nimi kúriť, potom to ide v pohode.. prečítaj si :
http://hrochot.hanusovci.sk/index.ph...-abx-vs-thorma
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať