Zavrieť

Porady

Splnomocnenie na uzatvaranie zmluv

Kedže mam viacerych ludi ktory pre mna budu robit zmluvy potreboval by som vediet ako ich mam splnomocniť tak aby mohli za mna tieto zmluvy uzatvarat resp. za moju firmu? Stačí im dať iba osvedčnie alebo nejake splnomocnenie? Ako mam zabezpečiť aby tito ludia boli opravneny uzatvarat pre mna zmluvy?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Nedá sa zodpovedne odpovedať, lebo z otázky nie je zrejme o čo ide a či uzatvárajú zmluvy svojim alebo Tvojim menom. Len veľmi obecne: zmluva platí, ak je podpísaná oprávnenou osobou (konateľ, majiteľ, osoba na základe plnej moci).

    yurii je offline (nepripojený) yurii

    yurii
    Zmluvy uzatvaraju mojim menom. Asi som to zle podal. Skusim to napravit. Ja som konatel (napr. tak ako Poistovna) oni su moji zamestnanci (napr. tak ako Poistovaci agenti). Ako mam ja zabezpecit aby moji zamestnanci mali pravomoc uzatvorit zmluvu z mojim zakaznikom? Ale samozrejme aby nemohli podpisat nic ine napr. taky prevod mojich penazi na vlastny ucet )

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    yurii
    Zmluvy uzatvaraju mojim menom. Asi som to zle podal. Skusim to napravit. Ja som konatel (napr. tak ako Poistovna) oni su moji zamestnanci (napr. tak ako Poistovaci agenti). Ako mam ja zabezpecit aby moji zamestnanci mali pravomoc uzatvorit zmluvu z mojim zakaznikom? Ale samozrejme aby nemohli podpisat nic ine napr. taky prevod mojich penazi na vlastny ucet )
    Ak sú zamestnancami (môžu to byť ale napr. aj zmluvní partneri na živnosť) riešil by som to uzatvorením dohody o plnej moci. V dohode by si uviedol čo je právomocou zamestnanca (čo v Tvojom mene smie podpísať), ale aj to napr. ako zodpovedá za škodu ním spôsobenú a čo prípadne menovite nesmie. Takáto dohoda o plnej moci by mala byť formulovaná tak, aby ju mohol (a možno mal) vidieť aj zákazník, klient. Text, vzor, nájdeš na porade.
    Iná možnosť je aj napr. taká, že zmluvu zamestnanec (agent, spolupracovník, partner) len pripraví na podpis konateľovi ako návrh zmluvy. To by som u činnosti typu "poisťovňa" skôr očakával. Zamestnanec u klienta "zozbiera dáta" a zabezpečí jeho podpis (jeho záväzok, že uzatvára zmluvu), ale nemusí vedieť, či ozaj zmluvu treba podpísať, lebo povedzme nemá ďalšie informácie.

    Splnomocnenie na uzatvaranie zmluv

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.