Zavrieť

Porady

Koľko nás je-veľa či málo...?

som len človek
Ahojte všetci poraďáci, skúšam zaviesť novú tému, v ktorej chcem zistiť koľko je tu východniarov. Ja som tiež z vychodu-originál, tak pre zaujímavosť, koľko ľudí sa tu ozve. Budem rada, ak prispejete aj nejakým východniarskym nárečím-nejaké zaujímavé frázy,slová z vášho kraja. Pripájam zopár slov: garadiče-schody,šifoner-skriňa,biglajz-žehlička, špajza-komora, graty-riady, pomytok-handra na riad, renda-handra.....
Prosím nepovažujte to za porovnávanie, koho je viac-menej, berte to ako pohodičku na spestrenie a rozšírenie si nášho slovníka."koľko rečí vieš, toľkokrát si človekom"-aj ked momentalne fičia zahraničné jazyky, spoznajte aj reč-nárečie vychodneho slovenska.
Naposledy upravil katarina.j : 09.12.09 at 21:47
Usporiadat
malacan57 malacan57

malacan57 je offline (nepripojený) malacan57

katarina.j Pozri príspevok
no tak toto tiez moc nepoznam, aj rusnaci /Medzilaborce,Humenne,Stropkov/ maju svoj dialekt, ale ten je podobny ruštine-žiaľ tiez toho moc nerozumiem, ale ak chces tak rukami nohami sa dorozumies.a neboj nedavam kazdeho do laty,neni som generalka, len mne to skôr pripomenulo zahorakov-oni tiez pouzivaju dzievka, tak sorry.daj este nieco z goral.narecia, paci sa mi to
som Zahorak.. takze nie dzievka, ale dzífča, alebo dzífče ;-)
ale inak vychodniarcina sa mi paci- pre svoju osobitost a jedinecnost(a najma humor). koniec koncov to maju asi Zahoraci a Vychodniari spolocne :-)
0 0
malacan57 malacan57

malacan57 je offline (nepripojený) malacan57

kukučka Pozri príspevok
nechceš radšej ten príspevok zmazať?!
to keby môj muž napísal do mojej témy, jak ty svojej žene, tak ho....

dakus rozmyšľaj, chlopče

...nechajte chlapca. aspon sa co-to poducim :-))

a mohli by ste aj pisat odkial presne ste, ked uvadzate ukazky narecia. bo je uplne nieco ine Zemplin, Goral a Rusnak ;-) kedze som Zahorak, tak mi to robi trosku problem, bo mi potom vznika v hlave taky vseslovnik
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať