Zavrieť

Porady

Preprava osob od 01.01.2010

prosim vas o radu preprava osob po novom roku ako to bude fungovat ktory § ??????
robime prepravu osob z SR do ČR doteraz to bolo oslobodene od DPH par. 46 ods. 2 a po novom roku treba sa registrovat v ČR alebo co treba nevie mi niekto poradit prosim
Usporiadat
alicacka alicacka

alicacka je offline (nepripojený) alicacka

kkllc Pozri príspevok
Doprava osôb v Rakúsku sa zdaňuje 10% sadzbou dane. Nie je rozdiel medzi tým, či je služba poskytovaná rakúskym alebo zahraničným dopravcom. Vo všeobecnosti, zahraničný dopravca sa registruje pre účely DPH. Pritom sa berie do úvahy zdaniteľný základ. Zahraniční dopravcovia osôb, ktorých ročný obrat v Rakúsku dosiahne sumu nižšiu ako 22.000 EUR môžu použiť odpočet paušálnej sumy dane na vstupe (t.j. 10% z dodávky služieb/daňová povinnosť by bola v rovnakej výške) – v tomto prípade nie je potrebné sa registrovať.
Akým systémom sa ten odpočet robí ? Sú na to nejaké tlačivá ? Kde, u koho, komu to treba poslať ...? Prosím poraďte.
0 0
zuzanna zuzanna

zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

alicacka Pozri príspevok
Zuzanna prosím ťa, ak môžeš ozvi sa, lebo ja mám taký istý problém. Podnikateľ uskutoční prepravu z SR do Poľska a späť. Neviem, ako to mám fakturovať. Zistila si už niečo ? Má sa registrovať v Poľsku ? Ako ? U nás je neplatiteľ.
ja som to vyfakturovala bez DPH bola to len jedna preprava busom tak som to nechala tak a ty registrovala si sa prosim
0 0
valsoraj valsoraj

valsoraj je offline (nepripojený) valsoraj

Ahojte. Vie niekto poradiť, kde a ako sa registrovať, keď idem zajtra autobusom do Franfurktu ? Názov stránky ? Som platca DPH a že vraj sa musím v Nemecku registrovať ak tam idem s cestujúcimi....
0 0
mapope mapope

mapope je offline (nepripojený) mapope

Dobrý deň, ja by som sa chcela spýtať, či sa osobná cestná doprava vykonávaná cestnými osobnými vozidlami, ktorých celková obsaditeľnosť nepresahuje deväť osôb vrátane vodiča, považuje za verejnú dopravu osôb a takýto prepravca môže vystavovať cestovný lístok v zmysle § 71 odst. 4 a) . Ak vezie do Nemecka opatrovateľky, nie je nutné im vystavovať za prepravu faktúru, kde sú uvedené aj identifikačné údaje prepravovanej osoby? Ďakujem za rýchlu odpoveď.
0 0
Ester plus Ester plus

Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

Chcem sa poradiť ohľadom prepravovania osôb do Nemecka cestným osobným motorovým vozidlom s počtom miest na sedenie 8 bez vodiča, či je nutné sa registrovať na DPH v Nemecku. Na linku na stránku drsr pre Nemecko je spomínaná len preprava osôb autobusmi. Vedel by mi niekto poradiť?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať