Zavrieť

Porady

Aby sme nezabudli

truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

V januári je toho veľa, aby sme na niečo nezabudli, pripíšte čo ešte všetko je potrebné urobiť
1/ zapísať pracovníkom zmenu zdravotnej poisťovne
2/ urobiť hlásenia o preddavkoch za 4 kvartál
3/ priznanie k dani z motorových vozidiel
4/ nahlásiť fyzické osoby
5/ nový súhrnný výkaz DPH
6/ dať podpísať vyhlásenia zamestnancom
7/ žiadosti o ročné zúčtovanie dane a vydanie potvrdení / je to síce
až do 15.2., ale ja to našim zamestnancom robím už v januári
8/ inventarzácia/všetko/
9/ oznámenie daň.úradu o zmene mesač. plátcu /viď príspevok grammatika/
10/ poplatok za služby poskytované STV a SRo /viď príspevok grammatika/
11/Do 31.01.2010 ja ešte podávam Hlásenie o vzniku odpadu a nakladaním s ním /viď member/
12/k 31.1.2010 spracovať daňové priznanie dane z nehnuteľností ( ak sa takí nájdu,
čo si ešte nepodávali alebo mali ku 1.1.2010 zmenu a nenahlásili ju správcovi dane)/viď promot maja/
13/štatistické výkazy... u nás do 8.1.2010 a 12.1.2010 .. ale tých je strašne veľa/promont maja/.
14/Urobiť zamestnancom s minimálnou mzdou Dohodu o zmene pracovnej zmluvy s novou minimálnou mzdou platnou od 1.1.2010, teda hodinová mzda 1,768 EUR (namiesto 1,698) a mesačná mzda 307,70 EUR (namiesto 295,50)./viď Laguna13/
15/ do 15.1.treba bankám oznámiť, či má alebo nemá mať firma overenú závierku auditorom-ochrana vkladov/od JM1968/
16/ak ak bola prijatá nejaká minimálna pomoc v 4Q/2009 tak treba do 31.1.2010 poslať oznámenie na MFSR o prijatí takejto minimálnej pomoci /Dana1/
17/ do 15.1.2010 zaslať na DÚ oznámenie o zrážkovej dani podľa § 43 ( mám na mysli napr. ods. 3 g) - príjem za prenájom nebytových priestorov u SVB a pod...) a takisto do 15.1.2010 túto daň odviesť./od Heni/
18/rezervy na dovolenky (okrem iného) od Gabi 03

Čo ešte?
Naposledy upravil truch : 09.01.10 at 15:22
Usporiadat
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
8) potvrdenia k RZZP (ale aj tie až vo februári, ale keď tu uvádzaš SV, tak aj toto by som uviedla)
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Zabudla som inventúru, aj mzdy kvartálne aj ročnú
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
-urobiť prehľady na DÚ za 4.Q.2009
-do 25.1.2010 - DPH za 4.Q.2009 a 12/2009
Naposledy upravil otázka : 06.01.10 at 15:37
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

v prípade, že je zdaniteľná osoba dobrovoľným mesačným platcom DPH a dosiahol obrat nižší ako 331 939, 19 eura a chce byť naďalej mesačným platcom DPH, treba to oznámiť DÚ.
Napr.takto:

Oznamujeme Vám, že za zdaňovacie obdobie roku 2009 sme dosiahli obrat nižší ako 331939,19 eura. Vzhľadom na uvedenú skutočnosť je podľa § 77 ods. 2 zákona č. 222/2004 Z.z. o dani z pridanej hodnoty v znení neskorších predpisov našim zdaňovacím obdobím k dani z pridanej hodnoty od 1.1.2010 kalendárny štvrťrok a prvé daňové priznanie k dani z pridanej hodnoty za rok 2010 podáme v termíne do 25.4.2010.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
truch, kvoli prehľadnosti by si mohla dopisovať všetko do Tvojho príspevku



pekný prehľad povinností už pricapil Ivan - ekopo

http://www.porada.sk/t127295-suhrn-2009-a.html
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

Ak zamestnávateľ má min.3 zamestnancov a platí ročne poplatok za služby poskytované STV a SRo- www.rtvs.sk tak ho treba zaplatiť do konca januára.
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Rozalka Pozri príspevok
snáď 12/2009 ...
alebo je niekto taký šikovný, že 25.1. už vie DPH za 01/2010
Jajajáj, to som sa v tej rýchlosti riadne sekla , samozrejme za 12/2009.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Rozalka Pozri príspevok
OK, oprav a ja sa potom vymažem

Niéééééééééé Rozalka- navymazávaj sa nám.
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

U mňa je ešte potrebné ku 31.1.2010 spracovať daňové priznanie dane z nehnuteľností ( ak sa takí nájdu, čo si ešte nepodávali alebo mali ku 1.1.2010 zmenu a nenahlásili ju správcovi dane) a ešte dať podpísať dohody o vykonaní práce platné od nového roka.
0 0
books books

books je offline (nepripojený) books

truch Pozri príspevok
V januári je toho veľa, aby sme na niečo nezabudli, pripíšte čo ešte všetko je potrebné urobiť
1/ zapísať pracovníkom zmenu zdravotnej poisťovne
2/ urobiť hlásenia o preddavkoch za 4 kvartál
3/ priznanie k dani z motorových vozidiel
4/ nahlásiť fyzické osoby
5/ nový súhrnný výkaz DPH
6/ dať podpísať vyhlásenia zamestnancom
7/ žiadosti o ročné zúčtovanie dane a vydanie potvrdení / je to síce
až do 15.2., ale ja to našim zamestnancom robím už v januári
8/ inventúra
9/ oznámenie daň.úradu o zmene mesač. plátcu /viď príspevok grammatika/
10/ poplatok za služby poskytované STV a SRo /viď príspevok grammatika/

Čo ešte?
Do 31.01.2010 ja ešte podávam Hlásenie o vzniku odpadu a nakladaním s ním.
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

promont maja Pozri príspevok
U mňa je ešte potrebné ku 31.1.2010 spracovať daňové priznanie dane z nehnuteľností ( ak sa takí nájdu, čo si ešte nepodávali alebo mali ku 1.1.2010 zmenu a nenahlásili ju správcovi dane) a ešte dať podpísať dohody o vykonaní práce platné od nového roka.
Ešte že si to napísala, určite by som na to zabudla a kúpili sme pozemok, takže díky moc
0 0
rommy rommy

rommy je offline (nepripojený) rommy

A daň z mototových vozidiel za rok 2009 do 31.1.2010
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Inventarizácia pohľadávok a záväzkov.
0 0
kaja211 kaja211

kaja211 je offline (nepripojený) kaja211

Som SZČO a robím v jednoduchom účtovníctve a nemám zamestnancov treba robiť:2/ urobiť hlásenia o preddavkoch za 4 kvartál
Som štvrťročný platca DPH.
P.S.začiatočník
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

kaja211 Pozri príspevok
Som SZČO a robím v jednoduchom účtovníctve a nemám zamestnancov treba robiť:2/ urobiť hlásenia o preddavkoch za 4 kvartál
Som štvrťročný platca DPH.
P.S.začiatočník
Hlásenie o preddavkoch sa týka miezd. Ak si nemala zamestnancov počas celého roka 2009, tak si nerobila ani Prehľady a teda nemáš dôvod robiť ani Hlásenie o preddavkoch...
0 0
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Bonzacky paragraf
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

A ešte miestne dane, napr. daňové priznanie dane za užívanie verejného priestranstva ( reklamný pútač na chodníku pred firmou), daň za strážneho psa = do 31.1.2010.

Ešte v jednej firme platíme poplatok Slovenskému ochrannému zväzu autorskému pre práva k hudobným dielam - v súvislosti s púšťaním hudby v predajni - ten tiež do 31.1.2010.

... ale presne neviem ako sú na tom ostatné miestne dane: napr. daň za predajné automaty, daň za nevýherné hracie prístroje, daň za vjazd a zotrvanie motorového vozidla v historickej časti mesta, daň za jadrové zariadenie, miestny poplatok za komunálne odpady a drobné stavebné odpady.
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

Túto povinnosť ( daň z motorových vozidiel) máš už uvedenú v príspevku č. 1, čiže máme duplicitne bod 3 a bod 13 ( na začiatku témy) ... ale nevadí, lepšie dvakrát ako nič.
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

Anja111 Pozri príspevok
Hlásenie o preddavkoch sa týka miezd. Ak si nemala zamestnancov počas celého roka 2009, tak si nerobila ani Prehľady a teda nemáš dôvod robiť ani Hlásenie o preddavkoch...
Toto ale nie je celkom tak... aj v prípade, ak nemá zamestnancov po celé zdaňovacie obdobie a svoju registráciu platcu dane zo závislej činnosti nezrušila, tak potom má povinnosť spracovať a následne odovzdať predmetné prehľady a hlásenie ( samozrejme s nulami).
0 0
Laguna13 Laguna13

Laguna13 je offline (nepripojený) Laguna13

Milované Božie dieťa
Urobiť zamestnancom s minimálnou mzdou Dohodu o zmene pracovnej zmluvy s novou minimálnou mzdou platnou od 1.1.2010, teda hodinová mzda 1,768 EUR (namiesto 1,698) a mesačná mzda 307,70 EUR (namiesto 295,50).
0 0
Načítať ďalšie