Zavrieť

Porady

Aby sme nezabudli

truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

V januári je toho veľa, aby sme na niečo nezabudli, pripíšte čo ešte všetko je potrebné urobiť
1/ zapísať pracovníkom zmenu zdravotnej poisťovne
2/ urobiť hlásenia o preddavkoch za 4 kvartál
3/ priznanie k dani z motorových vozidiel
4/ nahlásiť fyzické osoby
5/ nový súhrnný výkaz DPH
6/ dať podpísať vyhlásenia zamestnancom
7/ žiadosti o ročné zúčtovanie dane a vydanie potvrdení / je to síce
až do 15.2., ale ja to našim zamestnancom robím už v januári
8/ inventarzácia/všetko/
9/ oznámenie daň.úradu o zmene mesač. plátcu /viď príspevok grammatika/
10/ poplatok za služby poskytované STV a SRo /viď príspevok grammatika/
11/Do 31.01.2010 ja ešte podávam Hlásenie o vzniku odpadu a nakladaním s ním /viď member/
12/k 31.1.2010 spracovať daňové priznanie dane z nehnuteľností ( ak sa takí nájdu,
čo si ešte nepodávali alebo mali ku 1.1.2010 zmenu a nenahlásili ju správcovi dane)/viď promot maja/
13/štatistické výkazy... u nás do 8.1.2010 a 12.1.2010 .. ale tých je strašne veľa/promont maja/.
14/Urobiť zamestnancom s minimálnou mzdou Dohodu o zmene pracovnej zmluvy s novou minimálnou mzdou platnou od 1.1.2010, teda hodinová mzda 1,768 EUR (namiesto 1,698) a mesačná mzda 307,70 EUR (namiesto 295,50)./viď Laguna13/
15/ do 15.1.treba bankám oznámiť, či má alebo nemá mať firma overenú závierku auditorom-ochrana vkladov/od JM1968/
16/ak ak bola prijatá nejaká minimálna pomoc v 4Q/2009 tak treba do 31.1.2010 poslať oznámenie na MFSR o prijatí takejto minimálnej pomoci /Dana1/
17/ do 15.1.2010 zaslať na DÚ oznámenie o zrážkovej dani podľa § 43 ( mám na mysli napr. ods. 3 g) - príjem za prenájom nebytových priestorov u SVB a pod...) a takisto do 15.1.2010 túto daň odviesť./od Heni/
18/rezervy na dovolenky (okrem iného) od Gabi 03

Čo ešte?
Naposledy upravil truch : 09.01.10 at 15:22
Usporiadat
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

1 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
ja som z toho kráááásny jeleň, teda jelenica :-D v slsp som právnickou osobou s chráneným vkladom (sro bez povinnosti overiť závierku audítorom)?
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

ZuzanaP Pozri príspevok
ja som z toho kráááásny jeleň, teda jelenica :-D v slsp som právnickou osobou s chráneným vkladom (sro bez povinnosti overiť závierku audítorom)?
Áno.
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

je chyba ak nepoužijem konkrétne tlačivo banky, ale ak zašlem list, kde to oznamujem požadovaným spôsobom?
ďakujem
0 0
mizu24 mizu24

mizu24 je offline (nepripojený) mizu24

a prečo to banky posielajú spolu s výpisom z účtu aj klasickým živnostníkom? Veď oni nemajú povinnosť to banke oznámiť nie?
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

KatarinaNR Pozri príspevok
je chyba ak nepoužijem konkrétne tlačivo banky, ale ak zašlem list, kde to oznamujem požadovaným spôsobom?
ďakujem
Niektoré banky to akceptujú. Mne vlani povedali vo Volksbank, že je potrebné dať ich vlastné tlačivo.
1 0