Zavrieť

Porady

Hlásenie o vyúčtovaní dane....

žena
Milí poraďáci, týmto by som Vás chcela porosiť o radu ohľadom vyplňovania Hlásenia o vyučtovaní dane a o úhrne príjmov zo závislej činnosti. Dopredu upozorňujem, že nie som mzdárka, tak ak niečo napíšem zle, dopredu sa ospravedlňujem. Hlásenie pomáham vyplniť kamarátke, ktorej prišlo z DÚ, že uvedené hlásenie neodovzdala. Takže konečne otázka: Do hlásenia sa uvádzajú len zamestnanci (pracovná zmluva) alebo aj dohodári (o vykonaní práce)? Veľmi pekne ďakujem.

janka
Usporiadat
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
janina028
Milí poraďáci, týmto by som Vás chcela porosiť o radu ohľadom vyplňovania Hlásenia o vyučtovaní dane a o úhrne príjmov zo závislej činnosti. Dopredu upozorňujem, že nie som mzdárka, tak ak niečo napíšem zle, dopredu sa ospravedlňujem. Hlásenie pomáham vyplniť kamarátke, ktorej prišlo z DÚ, že uvedené hlásenie neodovzdala. Takže konečne otázka: Do hlásenia sa uvádzajú len zamestnanci (pracovná zmluva) alebo aj dohodári (o vykonaní práce)? Veľmi pekne ďakujem.

janka
Aj dohodári, lebo aj za nich sa platí daň.
0 0
valeriam valeriam

valeriam je offline (nepripojený) valeriam

Hlásenie podávajú všetci, ktorí zamestnávajú zamestnancov, alebo dohodárov, a to aj v tom prípade, ak daň nebola odvedená (mzda nižšia ako odpočitateľná položka) každý štvrťrok.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
janina028
Milí poraďáci, týmto by som Vás chcela porosiť o radu ohľadom vyplňovania Hlásenia o vyučtovaní dane a o úhrne príjmov zo závislej činnosti. Dopredu upozorňujem, že nie som mzdárka, tak ak niečo napíšem zle, dopredu sa ospravedlňujem. Hlásenie pomáham vyplniť kamarátke, ktorej prišlo z DÚ, že uvedené hlásenie neodovzdala. Takže konečne otázka: Do hlásenia sa uvádzajú len zamestnanci (pracovná zmluva) alebo aj dohodári (o vykonaní práce)? Veľmi pekne ďakujem.

janka
do hlásenia sa uvádzajú aj dohodári, lebo ich príjem sa považuje za príjem zo závislej činnosti a podlieha dani z príjmov rovnako ako príjem zamestnancov
0 0
janina028 janina028

janina028 je offline (nepripojený) janina028

žena
Ďakujem Janka, myslela som si to, som rada, že sem-tam mi to zapína :-))))

Janka
0 0
janina028 janina028

janina028 je offline (nepripojený) janina028

žena
Ďakujem všetkým!!!!!!!!!!!!!
Ja som vedela, že Vy mi poradíte.

Janka
0 0
valeriam valeriam

valeriam je offline (nepripojený) valeriam

Inak- asi ťa sklamem, ale za nepodanie Hlásenia bude pokuta- 2000 Sk.
0 0
janina028 janina028

janina028 je offline (nepripojený) janina028

žena
valeriam
Inak- asi ťa sklamem, ale za nepodanie Hlásenia bude pokuta- 2000 Sk.
Vyzerá to, že ešte nie, že kamoške dali ešte možnosť doniesť to do 15 dní a teraz citujem z výzvy, ktorá jej prišla: "...že za nesplnenie uvedenej skutočnosti Vám môže byť uložená pokuta...". Tak uvidíme, ale ďakujem aj za to, aspoň viem, čo môžeme čakať.

Janka
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

valeriam
Hlásenie podávajú všetci, ktorí zamestnávajú zamestnancov, alebo dohodárov, a to aj v tom prípade, ak daň nebola odvedená (mzda nižšia ako odpočitateľná položka) každý štvrťrok.
valeriam, pre upresnenie, hlásenie len raz za rok, každý štvrťrok sa podáva prehľad...
0 0
AdaG AdaG

AdaG je offline (nepripojený) AdaG

janina028
Vyzerá to, že ešte nie, že kamoške dali ešte možnosť doniesť to do 15 dní a teraz citujem z výzvy, ktorá jej prišla: "...že za nesplnenie uvedenej skutočnosti Vám môže byť uložená pokuta...". Tak uvidíme, ale ďakujem aj za to, aspoň viem, čo môžeme čakať.

Janka
Už sme to tu preberali, sklamem ťa, ale dnes už neexistuje "môže"! Aj keď nechcú, musia ti pokutu dať!
0 0
valeriam valeriam

valeriam je offline (nepripojený) valeriam

pyton
valeriam, pre upresnenie, hlásenie len raz za rok, každý štvrťrok sa podáva prehľad...
Ježiškove husličky! To som sa predviedla! Jasné že je to tak ako píšeš.
0 0
ala13 ala13

ala13 je offline (nepripojený) ala13

pehy na nose
AdaG
Už sme to tu preberali, sklamem ťa, ale dnes už neexistuje "môže"! Aj keď nechcú, musia ti pokutu dať!
Nemusia, ak to zalozia s akoze starsim datumom. Ale ked jej uz prisla oficialna vyzva postou, tak to asi budu musiet pokutovat.
0 0
svobodova svobodova

svobodova je offline (nepripojený) svobodova

Neviete za aké obdobie môžu za toto nesplnenie si povinnosti dať pokutu?
Je to 5 rokov?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

svobodova
Neviete za aké obdobie môžu za toto nesplnenie si povinnosti dať pokutu?
Je to 5 rokov?
Myslím, že to začali pokutovať až od 1.1.04, za r.2004.Alebo sa mýlim?
0 0
svobodova svobodova

svobodova je offline (nepripojený) svobodova

Neviete niekto zákon a § podľa ktorého sa určuje obdobie za ktoré sa môže táto pokuta dať? U klienta som zistila, že si túto povinnosť nesplnil za rok 2000 2001 a 2002.
Nepodali ani prehľady ani hlásenia. Môžu aj za toto obdobie dostať pokutu?
0 0
anto anto

anto je offline (nepripojený) anto

ekonóm
Prehľad je potrebné spracovať tak, aby súhlasil s účtovníctvom. Inak vzniknú problémy. A hlásenie je potom súhrn všetkych prehľadov. Upozorňujem, že v prehľade uvedená kolonka - "za predchádzajúce zdaňovacie obdobie" tuším riadok 4 rozumie sa predchádzajúci rok, nie mesiac, ako si to niektorí vysvetľujú.
0 0
svobodova svobodova

svobodova je offline (nepripojený) svobodova

svobodova
Neviete niekto zákon a § podľa ktorého sa určuje obdobie za ktoré sa môže táto pokuta dať? U klienta som zistila, že si túto povinnosť nesplnil za rok 2000 2001 a 2002.
Nepodali ani prehľady ani hlásenia. Môžu aj za toto obdobie dostať pokutu?
Ja som už tieto prehľady a hlásenia dodatočne spravila, ale chcela by som predtým ako ich zaniesiem na DÚ správcovi dane vedieť, akú im vyrubia pokutu.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

svobodova
Neviete niekto zákon a § podľa ktorého sa určuje obdobie za ktoré sa môže táto pokuta dať? U klienta som zistila, že si túto povinnosť nesplnil za rok 2000 2001 a 2002.
Nepodali ani prehľady ani hlásenia. Môžu aj za toto obdobie dostať pokutu?
§ neviem, ale do konca roka 2003 bola možnosť uložiť pokutu za neplnenie povinnosti nefinančnej povahy. Od 01,01,2004 platí: uloží sa (tj. vždy). Predtým mali pečiatky správkyne dane a prevzatie "trošku neskôr" sa väčšinou "bralo sportovo". Staré prehľady a výkazy by som zobral so sebou a išiel sa dohodnúť so správkyňou dane. Možno prevezme, založí a ... vybavené.
0 0
svobodova svobodova

svobodova je offline (nepripojený) svobodova

To by bolo úplne super! Strelec, Ty ma vždy potešíš.
Nemáte s tým niekto skúsenosť?
0 0
dianad dianad

dianad je offline (nepripojený) dianad

ČLOVEK OMYLNÝ
Tak na tuto otazku som zvedava aj ja. Takisto mi poslali z DU pokutu ale za obdobie roku 2004 kazdy kvartal za 2000.--. A teraz mi poslali len ciste tlaciva prehlady a hlasenie za roky 2000,2001,2002,2003. Vyplnim to a skusim ich nejako ukecat . Drzte palce.
0 0
svobodova svobodova

svobodova je offline (nepripojený) svobodova

svobodova
Ja som už tieto prehľady a hlásenia dodatočne spravila, ale chcela by som predtým ako ich zaniesiem na DÚ správcovi dane vedieť, akú im vyrubia pokutu.
Naozaj s tým nikto nemáte skúsenosť?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať