Zavrieť

Porady

nezaplatené pohľadávky v roku 2009 a paušálne výdavky

PROSÍM O RADU :V roku 2009 na konci decembra som vystavil dve faktúry v sume 687€ a 150€, ktoré boli uhradné v januári 2010. Ako mám postupovať, keď si uplatňujem paušálne výdavky? Treba túto skutočnosť- že neboli moje pohľadávky zaplatené v roku 2009- uviesť aj do daňového priznania? Ak áno , do ktorého riadku.
Bez týchto nezplatených pohľadávok som mal príjem 13368,11 a uplatňujem si výdavky 60% - zatiaľ som si robil daňové priznanie nanečisto si takto:
13368,11/100=133,6811x60%=8020,866 zakokruhlenie 8020,87
8020,87+ 494,44 /zaplatené zdravotné poistenie - odvody do sociálnej nie som ešte povinný platiť/´=8517,31
8517,31 sú moje výdavky /paušálne/
takže príjem 13368,11 - paušálne výdavky 8517,31 = čiastkový základ dane 4850,80 €
4850,80 -4025,70 - 119,52 /zaplatené Doplnkové dôchodkové sporenie/= 705,58 základ dane, z ktorého je daň 19% 134,06

Ak by mal niekto čas venovať sa mojej otázke a výpočtu vopred ĎAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Aj v r. 2009 si si uplatnoval pausalne vydavky, aj v r. 2010 si budes?

    Alebo v r. 2009 skutocne vydavky a od r. 2010 chces prejst na pausalne?

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Nepokial nemenis sposob uctovania, nie si povinny upravovat zaklad dane. To znamena, ze do prijmu pojde len to, co si ozaj v roku 2009 prijal - nedodanujes pohladavky.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    mirotn Pozri príspevok
    Aj v roku 2009 som si uplatňoval paušálne výdavky aj v roku 2010 si budem.
    Týmto by som si nebol taký istý.

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    marjankaj Pozri príspevok
    Týmto by som si nebol taký istý.
    Mozno to vie uz teraz. Ja tiez robim sebe aj svojim klientom danovu strategiu dopredu. Ked su zmluvne podchytene zakazky a da sa kalkulovat prijem, a ten prijem je do urcitej miery zaruceny, moze vediet, ze si bude pausalne vydavky uplatnovat aj v r. 2010.

    mirotn je offline (nepripojený) mirotn

    mirotn
    Vykazujem ich totiž preto, že je to pre mňa jednoduchšie a ďakujem za rady, ten výpočet je prosím správny? Neviem či sme to dobre zaokrúhľovali.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    mirotn Pozri príspevok
    Vykazujem ich totiž preto, že je to pre mňa jednoduchšie a ďakujem za rady, ten výpočet je prosím správny? Neviem či sme to dobre zaokrúhľovali.
    Ešte niečo. Ak si v roku 2008 išiel na skutočné výdavky, tak treba za rok 2008 upraviť základ dane.
    Asi máš zlú kalkulačku. Mne to vyšlo 134,44 €
    Naposledy upravil marjankaj : 27.01.10 at 16:28

    mirotn je offline (nepripojený) mirotn

    mirotn
    Zle som zrátal paušálne náklady 60%+zdravotné rozdiel o 2€. takže to sedí podľa marjankaj

    nezaplatené pohľadávky v roku 2009 a paušálne výdavky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.