Zavrieť

Porady

Nákladný list-CMR

nano nano

nano je offline (nepripojený) nano

Chcem Vás poprosiť o radu.Vyvážam tovar do Rakúska a neviem,či je k tomu potrebné vypísať nákladný list-CMR.Ak áno,môžem si ho z nejakej stránky stiahnuť,potrebujem to dosť súrne.Ďakujem.
Naposledy upravil Richard : 21.11.05 at 18:58
Usporiadat
Téma je uzavretá.
sklenkova sklenkova

sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

Viete niekto čo znamená,alebo kde by som to našla? Je to len na slov CMR:
Slovenský dopravca prehlasuje,že v zmysle článku 48,odst.1 tohto Dohovoru sa necíti byť viazaný jeho člankom 47.
0 0
qwe qwe

qwe je offline (nepripojený) qwe

prosim Vás kde zakupim tlacivo CMR?
Potrebujem previest stroj cez hranice od jednej firmy ja som len zacinajuci zivnostnik mozete mi poradit o tej CMR ? to mam zadovazit ja to CMR alebo by to mal zabespecit predavajuci stroja ? prosim o radu lebo ja uz fakt neviem co znamena skretke CMR ??? Dakujem
Naposledy upravil qwe : 14.08.07 at 14:28
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

qwe Pozri príspevok
prosim Vás kde zakupim tlacivo CMR?
Potrebujem previest stroj cez hranice od jednej firmy ja som len zacinajuci zivnostnik mozete mi poradit o tej CMR ? to mam zadovazit ja to CMR alebo by to mal zabespecit predavajuci stroja ? prosim o radu lebo ja uz fakt neviem co znamena skretke CMR ??? Dakujem
Keď si túto tému prečítaš celú od začiatku, dozvieš sa o CMR viac, načo slúži a tiež kde kúpiš tlačivá.
0 0
MVV MVV

MVV je offline (nepripojený) MVV

Pri ADR preprave je potrebné do CMRky uviesť aj oficiálne pomenovanie. Viete mi niekto poradiť v akom jazyku to má byť ?
V dohode ADR v tabuľkovej časti sú uvedené slovenské pomenovania ( pomenovanie a opis veci ) a aj anglické.
0 0
antiny antiny

antiny je offline (nepripojený) antiny

"bušido" =D
čo viete o kódoch čo sa v CMR vpisujú do kolonky 18. - výhrady a poznámky dopravcu?
existuje nejaký zoznam?
0 0
mandula mandula

mandula je offline (nepripojený) mandula

antiny Pozri príspevok
čo viete o kódoch čo sa v CMR vpisujú do kolonky 18. - výhrady a poznámky dopravcu?
existuje nejaký zoznam?
Zoznam sa volá CMR - Check-list, a dostaneš ho kúpiť napr. na Česmade.

Zoznam kódov - výhrady a poznámky dopravcu:

- v prípade vozidla:
1. otvorené vozidlo bez plachty, podľa dohody s odosielateľom

- v prípade balenia:
2. nezabalené
3. poškodený obal
4. nedostatočný obal

- počet, označenie a číslovanie kusov zásielok:
5. kontrola nie je možná z týchto dôvodov:
a) nakládku vykonal odosielateľ
b) poveternostné podmienky
c) veľký počet balených kusov
d) zaplombovaný kontajner

- stav prevzatého tovaru:
6. v zjavne zlom stave
7. poškodený
8. premočený
9. zmrznutý
10. nechránený proti poveternostným vplyvom a v tom stave prepravovaný na žiadosť odosielateľa

- nakládka, zabezpečenie nákladu, vykládka:
nakládku a zabezpečenie nákladu realizoval:
11. odosielateľ
12. vodič za nevhodných poveternostných podmienok na žiadosť odosielateľa
vykládku realizoval:
13. príjemca
14. vodič za nevhodných poveternostných podmienok na žiadosť príjemcu.
0 0
antiny antiny

antiny je offline (nepripojený) antiny

"bušido" =D
Ďakujem veľmi pekne a.
0 0
yanulik yanulik

yanulik je offline (nepripojený) yanulik

Ako vyzera CMR najdete napr. na stranke telecom.gov.sk,presny link sem nemozem hodit, nakolko nemam dostatocny pocet prispevkov na odkazovanie na web stranku.
Ale skusim to prekabatit:
za vyssie uvedenu stranku napiste /index/index.php?ids=10581 &idc=22051
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

skúšam

www.telecom.gov.sk/index/index.php?ids=10581 &idc=22051
0 0
schumi22 schumi22

schumi22 je offline (nepripojený) schumi22

tyka sa CMR aj pre prepravcou do 3,5t alebo nie?
0 0
antiny antiny

antiny je offline (nepripojený) antiny

"bušido" =D
áno tíka sa to aj vozidla do 3.5 t
vždy keď je preprava medzinárodná
0 0
unava unava

unava je offline (nepripojený) unava

Skuste mi prosim niekto poradit, kto zodpoveda za naloženy tovar ak je tam viac poloziek tovaru.
0 0
Marian Smolík Marian Smolík

Marian Smolík je offline (nepripojený) Marian Smolík

§ 43 zákona o dani z pridanej hodnoty 222/2004 Z.z. účinnosť od 01.01.2012
Oslobodenie od dane pri dodaní tovaru z tuzemska do iného členského štátu

(5) Platiteľ je povinný preukázať, že sú splnené podmienky oslobodenia od dane podľa odsekov 1 až 4. Platiteľ je povinný preukázať dodanie tovaru do iného členského štátu kópiou faktúry, a

a) ak prepravu tovaru zabezpečí dodávateľ alebo odberateľ inou osobou, prepravným dokladom alebo iným dokladom o odoslaní, v ktorom je uvedené miesto určenia,
b) ak prepravu tovaru vykoná dodávateľ, písomným potvrdením prijatia tovaru odberateľom alebo osobou ním poverenou,
c) ak prepravu tovaru vykoná odberateľ, písomným vyhlásením odberateľa alebo ním poverenej osoby, že tovar prepravil do iného členského štátu,
d) inými dokladmi, ako napríklad zmluvou o dodaní tovaru, dodacím listom, dokladom o prijatí platby za tovar.
Pri trojstrannom obchode musia byť splnené podmienky ustanovenia § 45 zákona o DPH, pričom preukázanie dodania tovaru do iného čl. štátu na účely uplatnenia ustanovenia § 43 sa obvykle vykonáva predložením prepravného dokladu, ale môže to byť aj iný doklad napr. dodací list alebo doklad o prijatí platby za tovar. Tieto sú vyslovene uvádzané v zákone a využívajú sa obvykle vtedy, ak prepravný doklad vykazuje nepresnosti alebo by mohli vzniknúť pochybnosti o dodaní tovaru do iného členského štátu.

Kto vypĺňa Nákladný list CMR odosielateľ alebo dopravca ?

To vyplýva zo znenia čl. 8 Dohovoru CMR, kde je stanovené, čo dopravca musí preskúmať pri prevzatí zásieky na prepravu:
1. Pri prevzatí zásielky na prepravu dopravca preskúma
a) správnosť údajov v nákladnom liste o počte kusov a o ich značkách a číslach,
b) zjavný stav zásielky a jej obalu.
Právny výklad k Dohovoru CMR stanovuje, že dopravca nie je povinný úkonmi v čl. 8 ods. 1, tzn. len sa presvedčí. Odosielateľ je povinný zabezpečiť vybavenie zásielky, Dohovor CMR neobsahuje ustanovenie o tom, kto má vyplňovať NL CMR, avšak v praxi je to odosielateľ, avšak často tiež dopravca podľa údajov odosielateľov. Obvyklá prax je teda tá aj v čl. štátoch EÚ, že NL CMR vystavuje spravidla odosielateľ.



Kto zodpovedá za zle vyplnený nákladný list CMR?

Nakoľko vyplnenie je vecou odosielateľa, postupuje sa pri zodpovedá za všetky škody, ktoré vzniknú dopravcovi odosielateľ o čom hovorí čl. 7 Dohovoru CMR. Odosielateľ teda zodpovedá za správnosť údajov obsiahnutých v nákladnom liste CMR a to tiež v prípadoch, kedy údaje do NL CMR zapíše zástupca dopravcu (spravidla vodič).

0 0
Maya1 Maya1

Maya1 je offline (nepripojený) Maya1

Dobrý deň, chcem sa opýtať:
pri predaji stroja - caterpilar do Maďarska je tiež potrebné
- CMR,
- doklad o odoslaní tovaru,
- potvrdenie o prijatí tovaru a
- súhrnný výkaz DPH ?
0 0
Papir jamal Papir jamal

Papir jamal je offline (nepripojený) Papir jamal

ja mam zasa takyto problem : naša firma odosiela material napr rakuska :
sme odosielatel zaroven prepravca a tiež aj prijimatel a cmr si vypisujem ja sam sebe pre seba JE TO POTREBNE ? leo som zivnostnik a som iba vodič a naša spoločnost sa nezaobera nakladnou dopravou pba si prevažame material aby sme nemuseli hladať dopravcu
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať