Zavrieť

Porady

Rozpad združenia z hladiska daňového

Ak 4 FO, ktoré sú v združeni uvažujú ukončit svoju spoločnú činnost - čo ich čaká?? najväčší problem je v tom že majú veľké skladové zásoby a skoro viac než polovica nepredajných - starých zásob. 1,4 melóna. čo zo spoločným zariadením, autá by sa predali ale nevedno kedy hoci su to N1 -4,5 ročé

Ako postupovat a čo by bolo treba spraviť aby to pre prípad rozchodu tak nebolelo. prosím poradte - oni naozaj uvažujú o rozchode.

A čo ak 1 z nich chce pozastaviť živnost alebo začat podnikať v úplne inom

Účtuje sa v JU a sú platcami DPH
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    juliska je offline (nepripojený) juliska

    juliska
    Ja keď som robila združenie, tak si pri rozchode museli sadnúť a jednoducho si majetok rozdeliť, keďže účtujúci je v združení určený jeden, na ktorého je všetko napísané, tak sa radšej podelili o majetok. Aj keď jeden z nich pozastaví živnosť, musí si podať DP, kde bude aj zahrnutý jeho podiel/ či už príjmu alebo náklad/.

    gita je offline (nepripojený) gita

    gita
    Ja som robila zdruzenie 4 osob, minuleho roku jedna zrusila zivnost, urobilo sa nove zdruzenie o 3 osobach, t. r. dalsi zrušil zivnost, od aprila zostal podnikat len jeden. Podobne sme mali v evidencii 1,3 mil. zasob, starych, tak pri rozpustení sa rozpočítali podiely tovaru - záväzky + pohľadávky + finančné prostriedky a takto vypočítaný podiel tovaru na konci zdania, alebo ako nám poradil auditor - daruje naspat tomu čo zostal v tom podnikat. Pre mna to bola robota jak na kostole, lebo takto podnikali od r. 1991 a co za stary tovar je v evidencii - to je najhorsie, ze sa ho nedá nijak zlikvidovat, kde-kade som sa radila, musia ho zdanit, ani neviem ci to je s tym darovanim dobre, ale tak im povedal auditor, tak jeden to chce zdanit, druhy daruje, je to na nich.

    hanulla je offline (nepripojený) hanulla

    žena plná energie hanulla
    ak som správne pochopila:
    sklad sa rozdelí na 4 potom + 1/4 pohľadávok / a čo s takými čo nám už nezaplatia npr.z r. 2000-2003/ potom - 1/4 záväzky a + 1/4 fin. prost. a to čo výjde sa sdaní.
    A keby aj jeden druhému niečo odpredali akože čo s tým čo nikto nechce?
    No mám z toho guláš.

    Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

    Dana K.
    My keď sme končili združenie, daňový poradca nám povedal, že dobré riešenie pre podnikateľov neexistuje. Je iba zlé a ešte horšie riešenie. My sme ale zakladali následne s.r.o.,tak sme staré zásoby a majetok postupne predali zo združenia eseročke. Z nespotrebovaných zásob budete musieť určite odviesť DPH a to, čo si uplatnili do nákladov dať do príjmov.

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    hanulla
    Ak 4 FO, ktoré sú v združeni uvažujú ukončit svoju spoločnú činnost - čo ich čaká?? najväčší problem je v tom že majú veľké skladové zásoby a skoro viac než polovica nepredajných - starých zásob. 1,4 melóna. čo zo spoločným zariadením, autá by sa predali ale nevedno kedy hoci su to N1 -4,5 ročé
    Ako postupovat a čo by bolo treba spraviť aby to pre prípad rozchodu tak nebolelo. prosím poradte - oni naozaj uvažujú o rozchode.
    A čo ak 1 z nich chce pozastaviť živnost alebo začat podnikať v úplne inom
    Účtuje sa v JU a sú platcami DPH
    Súhlas s Danou K. - je len zlé a horšie riešenie.
    Ak pri založení združenia nejaký majetok resp. zásoby vkladali - každému vrátiť to, čo vložil. Ak nie, zásoby predať - čím skôr, hocikomu a za akúkoľvek cenu. Neviem o aké zásoby ide, ale hoci aj za cenu šrotu. (zato by bolo dobre doložiť aspoň nejakým inzerátom a pod. v miestnej tlači, že sa opakovane ponúkali na predaj za stále nižšiu cenu).
    Zariadenie (nie DHM) - najlepšie vyradiť, odpísať, prípadne formálne predať - opäť za čo najnižšiu cenu (susedom, kamarátom... nie tzv. blízkym osobám)
    Dlhodobý majetok buď predať alebo preradiť do osobného užívania a rozdeliť.
    Ak sú nejaké pohľadávky, ktoré sa nedajú daňovo odpísať - tiež postúpiť, predať - hoci za 5 korún.

    hanulla je offline (nepripojený) hanulla

    žena plná energie hanulla
    Velmi dakujem za rady, ak bude mat biekto ešte nejaký nápad a skúsenost prosím prispejte. MOC dík.

    Rozpad združenia z hladiska daňového

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.