Zavrieť

Porady

Plastove okna, prosim o info.

viem kto som...
Dobrý deň.

chcem meniť staré okná za nové plastové zn. Salamander 3D luxus. Mám obavi, ktorej firme dať urobiť výrobu a montáž okien. Jedná sa o firmu MP plast-Trenčianske stankovce alebo Alusolid-Trenčín. Alusolid má vyrobu v Handlovej. Ak mi može niekto poradiť a má skúsenosti ohľadom firiem alebo navrhnuť nejaku svoju skúsenosť, tak ma poteší. Už mám s toho hlavu smútku. Obidve firmy majú skoro rovnaké ceny a počul som aj dobre názory na ne. Bojím sa hlavne, aby bol ozaj nemecký profil, kvalitná práca výroby a hlavne super montáž. Prosím o promtné rady. ďakujem.
Naposledy upravil Dav : 05.11.10 at 10:43
Usporiadat
jando83 jando83

jando83 je offline (nepripojený) jando83

viem kto som...
petervi Pozri príspevok
Mate niekto okna kovanie Roto? Je spolahlive?Ponukaju mi Rehau s Roto ale vaham lebo je to z Polska od Eurocolor
mozem povedat ze patri medzi kvalitne kovania, urcite nemusis mat obavy. ak sa chces viac dozvediet pozri e-mail stranku ww.roto.sk. skor by som povazoval za problem tie profili z polska. to by som urcite nerobil. skus si precitat moju temu a prispevky v nej. ja prvorade hladim na nemecku kvalitu a vyhybam sa poliakom ako cert krizu. treba viac behat na nete a informovat a najdes co potrebujes. v akom okrese hladas firmu na okna, musia to byt okna rehau?
Naposledy upravil jando83 : 12.03.10 at 13:17
0 0
petervi petervi

petervi je offline (nepripojený) petervi

Ja som z dalekeho vychodu,Jedna ponuka je salamander,aubi, dvojsklo vsetko z ciech a druha je Rehau,roto a trojsklo z polska.Z celkovej ceny je Salamander o 190 Eur drahsie ale to by mi nevadilo,lakalo ma len to trojsklo.
0 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

jando83 Pozri príspevok
ďakujem za názor. videl som stránku aj certifikáty. pri navsteve kancelarie urobili na mna dobry dojem, len sa bojim toho skla co si robia sami. nevies mi povedat od koho(vyrobca) maju sklo podla tvojich okien?
Na sklách nie je nič napísané (ako na aute), ale povedali, že sklo je z Nitry,dvojsklo montujú, lepia a napúšťajú argónom na vlastnej linke. Tiež mi vyhovovalo, že za 2 týždne boli okná hotové. Ale nenahováram, je to len môj dojem.
0 0
jando83 jando83

jando83 je offline (nepripojený) jando83

viem kto som...
petervi Pozri príspevok
Ja som z dalekeho vychodu,Jedna ponuka je salamander,aubi, dvojsklo vsetko z ciech a druha je Rehau,roto a trojsklo z polska.Z celkovej ceny je Salamander o 190 Eur drahsie ale to by mi nevadilo,lakalo ma len to trojsklo.
vies na trojskle az tak moc nezalezi, podla toho kam ides davat okna. ja iden menit na RD-renovacia a tiez ma to lakalo, ale je to uplne zbytocne. nebyvam v horach. skor by som nad trojsklom uvazoval do novostavby, vies mysliet na buducnost. okna sa nemenia kazdy rok. ja som tiez spekuloval nad oknami a rozhodol som pre salamander 3D luxus, maju 5 komor, trojtesnenie, kovanie aubi. salamander streamline 76 ma iba dvojtesnenie. aubi je jednotka na trhu. na tvojom mieste by som dal salamander ale to je kazdeho nazor. sto ludi sto chuti. pri takychto veciach clovek nesmie az tak pozerat na ceny, ale hlavne na kvalitu. je to investicia na cely zivot, treba sa rozhodnut spravne. tu na zapade, mal som viac ponuk od vyrobcov, ale cena bola priblizne rovnaka. tazko radit, ale polsko by som nechal polskom. skus si podrobnejsie preverit kvalitu, certifikaty, referencie co sa tyka firiem.
0 0
jando83 jando83

jando83 je offline (nepripojený) jando83

viem kto som...
petmar Pozri príspevok
Na sklách nie je nič napísané (ako na aute), ale povedali, že sklo je z Nitry,dvojsklo montujú, lepia a napúšťajú argónom na vlastnej linke. Tiež mi vyhovovalo, že za 2 týždne boli okná hotové. Ale nenahováram, je to len môj dojem.
chcem sa este spytat, ako sa to pozdavala kvalita vyrobenych okien? profili boli vystuzene? pozeral som ich firemne video o vyrobe, vyzera to tam ozaj dobre, automatika ale nikde som si nevsimol v profiloch vystuhu na spevnenie okna. da sa povedat ze vystuzene okno je raz tak tazsie ako bez vystuhy. uz som drzal okno salamander z vystuhou a poviem, ze je ozaj tazke. cital som ze niektory vyrobcovia nedavaju, ale neviem aky maju dovod. neviem si ani okno bez vystuhy predstavit, vsak ten plast by sa casom poddal. vdaka.
0 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

Okná Salamander majú výstuhu. Okná bez výstuhy, čo poznám sú tieto
http://www.rehau.sk/podnik/o.nas/fok...em.geneo.shtml

bola tu o nich v diskusiách chvála, no neviem to 3-sklo ani mňa neoslovilo na starší barák, navyše je to ťarcha na pánty aj na ten profil. Dáva sa do určitého rozmeru okenného krídla, na nete nájdeš akého. Naviac za cenu 2 geneo mám 3 salamandre.
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
Prv ako by som sa rozhodla objednávať okná, požiadala by som výrobcu (nie predajcu) , aby mi ukázal prierez okna a hrúbku výstuže,ktorá je v ráme...potom zvažujem cenu (tzv."akcie" ma nemôžu ohúriť...papier znesie veľa), až tak by som rozmýšľala o záväznej objednávke...
0 0
petervi petervi

petervi je offline (nepripojený) petervi

Co ja som navstivil predajcov,kazdy mal vzorky u seba,cize vyrobcu je asi zbytocne oslovovat,kazdy bol velmi ochotny a aj vedeli odpovedat na moje otazky.
0 0
jando83 jando83

jando83 je offline (nepripojený) jando83

viem kto som...
petervi Pozri príspevok
Co ja som navstivil predajcov,kazdy mal vzorky u seba,cize vyrobcu je asi zbytocne oslovovat,kazdy bol velmi ochotny a aj vedeli odpovedat na moje otazky.
to som videl, tiez boli vsetci ochotny len ci su ozaj uprimny. pre peniaze si nechaju aj koleno prestrelit. vcera som volal do alusolid, priamo veducemu vyroby. bol mily, pekne sa ropzpraval, vsetko mi vysvetlil, ba ma aj pozval ze mozem navstivit vyrobu a pozriet si priebeh, ked som si neni taky isty. porozpraval aj vysvetlil ohladne skiel preco a ako vyrabaju. zatial ma dost oslovili. dakujem za vsetko, dufam ze budes dlho spokojny z oknami. ak by si este nieco chcel dodat, kludne.
0 0
jando83 jando83

jando83 je offline (nepripojený) jando83

viem kto som...
petmar Pozri príspevok
Okná Salamander majú výstuhu. Okná bez výstuhy, čo poznám sú tieto
http://www.rehau.sk/podnik/o.nas/fok...em.geneo.shtml

bola tu o nich v diskusiách chvála, no neviem to 3-sklo ani mňa neoslovilo na starší barák, navyše je to ťarcha na pánty aj na ten profil. Dáva sa do určitého rozmeru okenného krídla, na nete nájdeš akého. Naviac za cenu 2 geneo mám 3 salamandre.
poviem ti pravdu, niekde na nete som cital, ze nejaka uz neviem si spomenut firma robi aluplasti a nedava tam vystuhu, ze preto aby boli okna lahsie. to je totalna blbost. praveze plastove okna musia mat poriadnu vahu, vybornu stabilitu, vsak je to na cely zivot.
0 0
jando83 jando83

jando83 je offline (nepripojený) jando83

viem kto som...
Lenka1979 Pozri príspevok
Prv ako by som sa rozhodla objednávať okná, požiadala by som výrobcu (nie predajcu) , aby mi ukázal prierez okna a hrúbku výstuže,ktorá je v ráme...potom zvažujem cenu (tzv."akcie" ma nemôžu ohúriť...papier znesie veľa), až tak by som rozmýšľala o záväznej objednávke...
presne tak, akcia je len chytak na ludi hlavne pre laikov. nepozeraju na kvalitu ale na peniaze a pri takychto investiciach treba dbat na kvalitu. ja osobne ked nieco kupujem, tak to musim vidiet, vediet parametre, kto to vyraba, atd... som detailista, preto sa mi tazko rozhoduje. pri oknach je najlepsie vidiet od predajcu a vyrobcu nejake to okno, prezriet si jeho dizajn, pozriet sa ako je profil zvareny, ako je osadene sklo, odkial alebo ako sa sklo vyraba, najlepsie si vyziadat pre istotu dodaci list skla a profilu, viete moze povedat ze je z odtial a pri tom ani sam nevie odkial, to su take male tahaky, certifika o kontrole, vsimnut si ako je kovanie osadene a jeho funkcnost. velmi dolezita je montaz okna. aj kvalitne okno ked zle osadia tak to bude horsie ako nekvalitne okno dobre osadene. treba si vsetko preverit, potom dohodnut cenu a nakoniec objednat. hmmm, je toho spusta.

PRE Lenka1979: akymas nazor na to, ze vyrobca si vyraba sklo do okien profilov sam a pri tom ma na to certifikaty a robi to podla noriem?skus si pozret toto video http://www.alusolid.sk/podklady/alusolid.avi
Naposledy upravil jando83 : 13.03.10 at 13:10
0 0
jando83 jando83

jando83 je offline (nepripojený) jando83

viem kto som...
petervi Pozri príspevok
Co ja som navstivil predajcov,kazdy mal vzorky u seba,cize vyrobcu je asi zbytocne oslovovat,kazdy bol velmi ochotny a aj vedeli odpovedat na moje otazky.
PRE PETERVI: napisal som ti odkaz, treba si ho precitat.
Naposledy upravil jando83 : 13.03.10 at 13:43
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
jando83 Pozri príspevok
presne tak, akcia je len chytak na ludi hlavne pre laikov. nepozeraju na kvalitu ale na peniaze a pri takychto investiciach treba dbat na kvalitu. ja osobne ked nieco kupujem, tak to musim vidiet, vediet parametre, kto to vyraba, atd... som detailista, preto sa mi tazko rozhoduje. pri oknach je najlepsie vidiet od predajcu a vyrobcu nejake to okno, prezriet si jeho dizajn, pozriet sa ako je profil zvareny, ako je osadene sklo, odkial alebo ako sa sklo vyraba, najlepsie si vyziadat pre istotu dodaci list skla a profilu, viete moze povedat ze je z odtial a pri tom ani sam nevie odkial, to su take male tahaky, certifika o kontrole, vsimnut si ako je kovanie osadene a jeho funkcnost. velmi dolezita je montaz okna. aj kvalitne okno ked zle osadia tak to bude horsie ako nekvalitne okno dobre osadene. treba si vsetko preverit, potom dohodnut cenu a nakoniec objednat. hmmm, je toho spusta.

PRE Lenka1979: akymas nazor na to, ze vyrobca si vyraba sklo do okien profilov sam a pri tom ma na to certifikaty a robi to podla noriem?skus si pozret toto video http://www.alusolid.sk/podklady/alusolid.avi
Ak má firma výrobnú linku aj na výrobu skla, je to chvályhodné a plus pre každého výrobcu... nie každá výrobná firma si môže okrem výroby okien dovoliť aj vlastnú výrobnú linku na sklo... alusolid nepoznám-ťažko komentovať... osobne som výrobu skiel nikdy nevidela..ale môže to byť zaujímavé...
0 0
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

Čo vravíte na okná tejto fy.http://www.ekoprofil.sk/
0 0
Jozef2304 Jozef2304

Jozef2304 je offline (nepripojený) Jozef2304

symona Pozri príspevok
Možem Vám posunúť niekoľko zásadných informácií o detailoch, ktoré môžu rozhodnúť o tom, či bude okno dobré alebo nie (a je jedno, či je to okno plastové alebo drevené):
1. Hľadajte firmu, ktorá používa pri montáži pásky okolo okien (sú vonkajšie, vnútorné alebo tzv. inteligentné) - tie jednak ochránia penu, ktorou je utesnené okno, pred zvetrávaním a jednak prepúšťajú paru smerom von z miestnosti a nie do nej - len veľmi málo montážnych firiem o takomto niečom vie a ešte menej ich zákazníkovi ponúkne.
2. rámik medzi oknami - kvôli rosnému bodu je lepšie použiť iný ako nerezový (sú na trhu k dispozícii)
3. šírka medzery medzi sklami by mala byť 16 mm, lepšie až 18 mm (štandardne sa používa 14 mm)
4. Aj keď trojsklo je už dosť ťažké, pri dvojskle sa dá len veľmi ťažko zabrániť roseniu okien v zime.

Je pravda, že toto všetko zvyšuje cenu okna, ale na druhej strane sa to vráti pri užívaní si pohody s oknami. Tieto informácie vyplynuli z mojich vlastných skúseností, keď sme doma v priebehu 5 rokov sme už druhý krát vyberali okná. V tom prvom prípade sme sa zamerali v prvom rade na cenu, ale teraz, keď sme vyberali okná do nášho nového domu, tak sme strávili kopu času študovaním kadejakých detailov o oknách a pri konzultáciách s výrobcom okien sme strávili niekoľko dní.
Na upresnenie : pasky nechrania penu pred zvetranim, ale pred vniknutim vlhkosti zo strany interieru (vnutorna páska) a neprepustaju paru von smerom z miestnosti vobec-vnutorna paska je totiz parotesna... pasky maju 3 funkcie: chrania montaznu skaru-izolacnu PU Penu pred vlhkostou, vytvaraju vzduchotesne napojenie detailu napojenia okennej konstukcie a zaroven znizuju zvukovu priepustnost z eterieru. Pokial ide o ramik, je lepsie pouzit iny ako Hlinikovy-ten je najproblematickejsi, nerezovy s molekulovym sitom je lepsi o ostatnych uz nehovoriac.... Sirka priestoru medzi sklami je vzhladom na moznosti hlavne plastovych profilov limitujuca, ale zaroven nie az tak velmi podstatna pokial hovorime napr o roezdiele 14 a 16 mm. Dolezitý je hlavne plyn (Krypton o dost lepsi ako Argon).... jeho naplnenie ci uz na 90 alebo 100% nerobi az taky velky rozdiel.... Al eco chcem povedat je to, ze kvalita montaze je z mojho pohladu dolezitejsia, ako takmer rovnake parametre plastovych profilov...
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Symona nechcem vás uraziť ,ale vy ste práve ten typ zákazníka ktorý zhltne všetko nové neodskúšané bezmedzne verí v účinnosť pásiek,len preto ,že je to nové a vychválené do neba.A v poslednom čase je takýchto nachytaných zákazníkov neúrekom.Presvedčovacie metódy firiem o výnimočnosti ich výrobku sú naozaj sofistikované a účinné .Pokúsim sa vám vysvetliť tie pásky .Tak ako písal jozef nie sú určené na to aby chránili penu pred zvetraním.Firmy na tomto buď cielene alebo nevedomky klamú zákazníka.Celý podvod tkvie v tom, že ak sa použijú pásky tak tam nemá pena čo hľadať.Miesto peny sa používa tzv. komprimačná pásaka,ale tá je za prvé drahá a preto ju pro montáži nepoužívajú,za druhé vyžaduje veľmi presne ,rovno vymurované ostenie čo je vzhľadom na dielatantizmus v slovenskom stavebníctve sience fiction.
Ďalšia vec, celý systém tých pások a ich profesionálnej montáže vznikol preto ,že montážna pena je schopná nasať cca 5% vody čo znižuje jej teplotechnické vlastnosti o 50%.Teda odstránenie vlhkosti z peny ,ako tepelného mostu je zásadná vec.Správnou montážou tých pásiek sa tento problém vyriešil.Ale stále je tu stále ten momment, že s krycie pásky sa nepoužívajú v kombinácii s montážnou penou, ale v kombinácii s komprimačnou páskou, preto ,že ani tieto pásky nie sú schopné zabrániť prieniku vody do pásky.Pena si v pohode nasaje vodu z muriva.Nepoznám murivo ,ktoré by v reále obsahovalo menej vody ako 5%,jedine oceľovo sklenné konštrukcie.
Čo sa týka tých rámikov máte viacmenej pravdu,aj keď nieje pravda ,že sklo rosí preto ,že je tam menej kvalitný rámik.Sklá rosia hlavne vtedy ak sú horšie naplnené plynom,poprípade ten plyn unikol.Tie plyny(Argón a Kryptón) sú ľahšie a vystúpajú v zasklení hore ťažší atmosferický vzduch ktorý je hustejší má menší tepelný odpor klesne dolu a tam potom robí galibu v podobe rosenia.Tiež nieje celkom pravda o tých 14mm rozostupoch skiel.Celý kumšt tých okien tkvie v tom že vzduch v škáre menšej ako 16 mm ,prestáva prúdiť jednotlivé molekuly a atómy si nedovzdávajú svoju kinetickú energiu.Takže ,ak by sme nechali škáru širšiu trebárs 25 mm ,efekt toho dvojitého ,alebo trojitého zasklenia by sa skoro úplne vytratil .Tak nejak to funguje .Zbytok je marketing a reklama.
2 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Niekedy sa nedá poradiť.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
220870 Pozri príspevok
Niekedy sa nedá poradiť.
Alebo ,niektorým ľuďom sa nedá poradiť je ich tu na porade dosť.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

tak poradte konkretnu firmu a okno.. zatial poznam len fenestru a geneo.. ale ked je to tak drahe, tak asi budem musiet kupit nieco ine. chcem trosklo a plastove okno. vraj eurokna su drahsie ako plastove..
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
http://www.slovenergookno.sk/
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať