Zavrieť

Porady

Tak a začínam stavať

Zdravím, len som sa chcel pochváliť, že už som konečne 10.05.2010 o 07.00hod začal stavať)) A nastali hned prvé problémy!!
1 pozemok som kúpil stým, že tam stál starý dom a pôvodný majiteľ mal všetko odstrániť z pozemku. Dom odstránil a mysleli sme si že všetko je ako má byť. tak sa začalo kopať, jasné že sme narazili na staré základy!! takže všetko som musel na svoje náklady odstrániť/ťažké stroje, a odvoz odpadu, nikdy by som neveril že odpad-bordel je taký drahý/myslím odvoz/!!!!
dalsia vec, stará pivnica, plná stavebného pordelu!! všetko vybrať a zas odniesť. pôvodný plán kopanie základou do 5 hod. s bágrom 24x9m, pretiahlo sa to na dva dni!!
2, v projekte sme mali základy bez železa!! rozhodli sme sa že tam dáme armatúru, tak sme tam dali komplet do celých základou/ a to mi tvrdil ten čo to kopal, že taký labyrint ešte nekopal/ poviem Vám že aj to že aj to železo nebolo lacné. 14.05 .2010 sme dali doniesť beton, jasné že sme museli zavolať aj pucmajstra, tiež nie lacná záležitosť!! takže už tam mám 55m3 betonu. dnes celú stavbu zašalovali/nedávam šalovačky/ zajtra zalievame./ a to tu stále prší SENEC/ robotníci aj tak robia denne 12hodín!!naozaj kvalitná firma. piatok chcu robiť deku. povedali že stačí 5 dní a ide sa murovať. Vedúci stavby povedal. že do 20.06.10 budem mať komplet hrubú stavbu so strechou 24x9 dvojpodležná!! A to sme ešte ani neni rozhodnutý aké tehly dáme pezin. alebo heluz)) dúfam že všetko pojde hladko. Pridám nové zážitky zo stavby ked budú.
Usporiadat
Luky89 Luky89

Luky89 je offline (nepripojený) Luky89

Podľa mňa je aj tak najlepšie stavať svojpomocne s určitou odbornou pomocou. Dnes 2/3 robotníkov ani nevideli výučni list v tom čo robia, vždy všetko vedia najlepšie a po dvoch rokoch všetko spadne. Keď to robíš sám trvá to dlhšie a si z toho na nervy ale vždy to spravíš správne lebo si to desaťkrát overíš a vieš koľko ťa stojí chyba. A ohľadom toho stavania v minulosti boly dve skupiny stavbárov tí ktorí stavali bunkre a tí ktorím bolo všetko jedno. Môj dedo a pradedo stavali bunkre náš dom má základy hlboké 180 cm!! (stavba 1965), pivnica stavba 1939 stop 20 cm železobetónu spevneného s koľajnicami a ešte stojí (dokonca po spevnený vstvou piesku fungovala ako bunker a vydržala nebola to síce priama rana ale bomba spadla asi 5m od pivnice). Sused tomu je všetko jedno dom staval na starých základoch tak že dolepil niečo lebo staval väčší dom stavba má 10 rokov všetko puká v interiery už menili komplet omietku. Vonku vidno obrys každej tvárnice. Strecha zateká .... Ale čo už keď staval na starých aj nových základoch hrubá stavba za 2 mesiace a na to sedlová strecha bramac s plochou asi 180 m2
0 0
Luky89 Luky89

Luky89 je offline (nepripojený) Luky89

A inak super téma bude to super sledovať od základov po kolaudáciu.
0 0
petosc petosc

petosc je offline (nepripojený) petosc

zase niečo čo sme porobili
100_3968.jpg  
100_3969.jpg  
100_3970.jpg  
100_3971.jpg  
1/1
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
alltracboy Pozri príspevok
ja som robil svojpomocne zaklady s dvoma ludmi.. firma by to mala spravene za 3-4 dni. zacalo sa do toho pliest pocasie atd. plus je ze som usetril asi 2000 eur za ktore si dam vymurovat steny a spravil som to tak ako som chcel, minusy, ze to dlho trvalo a znicil som si chrbticu
A práve preto ja nič nerobím aby zo mňa po dokončení domu nebol invalid. Nech robia robotníci , zdravie mi je prednejšie ako money
Ešte dodám že táto téma je celá o ničom zadávateľ si mal založiť blog ako Kejka . Celá táto téma je
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
petosc Pozri príspevok
nejaké nové foto, dnes už aj kompletne zaliali deku, takže zajtra budú aj tie foto
Máš to pekne sfušované, však tie rúry mali byť pod rohožou uložené v kopanom piesku
Tak to vyzerá ak sa stavia svojpomocne bez odborníka na stavbe
A kolkatky rúry máš tam na ten odpad?My také nemáme ani v paneláku.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Sak ho tolko nekarhajte
Vsetky tie konstrukcie maju cosi take zvlastne. Nie len jedna varianta je spravna, kazdy aj odbornik ma iny nazor. V konstrukciach to nie je ako v matematike ci fyzike, za takto to je a hotovo. Tam kazda varianta ma ine vyhody a ine nevyhody. Aj ked kopa rad je uzitocnych, netreba to vzdy brat tak, ze to co si myslim ja (nemyslim konkretne mna), to je to jedine naj.
1 0
petosc petosc

petosc je offline (nepripojený) petosc

pivko Pozri príspevok
Máš to pekne sfušované, však tie rúry mali byť pod rohožou uložené v kopanom piesku
Tak to vyzerá ak sa stavia svojpomocne bez odborníka na stavbe
A kolkatky rúry máš tam na ten odpad?My také nemáme ani v paneláku.
ty si strašne múdry človek pivko, ked len podla amaterskych fotiek vieš že je to sfušované! ale nevadí, treba aj takých ludí ako si ty, a presne takýchto ludi si nenechám púštat na stavbu, lebo všetko čo neni urobené podla toho čo si oni myslia že je dobré, tak je ZLE!! )) ale nevadí, verím tomu, že ty máš úplne nenormálne, super, bezchybne urobený dom, alebo kde bývaš!!vlastne v paneláku ako si písal, tak potom sem daj ty foto zo svojho domčku ked budeš stavať, a uvidíme či bude všetko super.
0 0
petosc petosc

petosc je offline (nepripojený) petosc

pivko Pozri príspevok
A práve preto ja nič nerobím aby zo mňa po dokončení domu nebol invalid. Nech robia robotníci , zdravie mi je prednejšie ako money
Ešte dodám že táto téma je celá o ničom zadávateľ si mal založiť blog ako Kejka . Celá táto téma je
ja som len chcel ukázať, ako pokračuje stavba a prípadne poradiť, ked sa niekto rozhodne začať stavať. no ale ked si myslíš že táto tema je celá o ničom, tak načo to vlastne komentuješ???

ale máš pravdu, práve preto to nestavám sám ale cez firmu, aby som si raz nepovedal, že ten dom ma pripravil o polku života.
1 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
petosc Pozri príspevok
ty si strašne múdry človek pivko, ked len podla amaterskych fotiek vieš že je to sfušované! ale nevadí, treba aj takých ludí ako si ty, a presne takýchto ludi si nenechám púštat na stavbu, lebo všetko čo neni urobené podla toho čo si oni myslia že je dobré, tak je ZLE!! )) ale nevadí, verím tomu, že ty máš úplne nenormálne, super, bezchybne urobený dom, alebo kde bývaš!!vlastne v paneláku ako si písal, tak potom sem daj ty foto zo svojho domčku ked budeš stavať, a uvidíme či bude všetko super.
Písal tu o tých odpadových rúrach už aj 220870 , že pri sadaní domu ich može polámať nakoľko sú v betóne. Ja som nikoho nevidel robiť takto kanál. Kanál sa vedie v pieskovom ložku pod platňou a cez platňu prechádza pokiaľ možno len rúra kolmo. Tak to mám aj v projekte.A ja mám pred Tebou trocha náskok , dnes som dával krytinu + pred začatím stavby so cez zimu preštudoval všetky témy.
Naposledy upravil pivko : 21.05.10 at 20:48
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

petosc: co si cakal od tejto temy? Chcel si sa len pochvalit, alebo si cakal aj radu?
0 0
petosc petosc

petosc je offline (nepripojený) petosc

pivko Pozri príspevok
Písal tu o tých odpadových rúrach už aj 220870 , že pri sadaní domu ich može polámať nakoľko sú v betóne. Ja som nikoho nevidel robiť takto kanál. Kanál sa vedie v pieskovom ložku pod platňou a cez platňu prechádza pokiaľ možno len rúra kolmo. Tak to mám aj v projekte.A ja mám pred Tebou trocha náskok , dnes som dával krytinu + pred začatím stavby so cez zimu preštudoval všetky témy.
a ked je to na dost veľku dialku tak ako to más vyviesť, ked ten sklon ti vychadza tak ako to je, tak čo mám robiť???? tie rúry sú naozaj v pohode, toho so fakt nebojím, a dokonca som sa dnes bavil s človekom čo robil výstavbu veľkého domového celku a hovoril že to je v úplnej norme, takže neviem v čom je problém. ty dávaš krytinu?? tak to je super a držím ti palce, nech ti vychádza všetko ako chceš a nemáš problémy)) len dúfam že ta nedobehnem )) aj ked dom sa nestavá na víťazsťvo))))
0 0
petosc petosc

petosc je offline (nepripojený) petosc

TomasHC Pozri príspevok
petosc: co si cakal od tejto temy? Chcel si sa len pochvalit, alebo si cakal aj radu?
sorry, ja sa nepotrebujem a vlastne nemám s čím chváliť!! ako som už napísal len som sa chcel podeliť so skúsenosťami zo stavby, ked to tak veľa ludom vadí môžem s tým aj skončiť((
0 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
Len pekne pokračuj...mňa to napríklad zaujíma...možno by bolo fajn, ak to nie je tajomstvo aj finančná stránka veci...čo to všetko stojí, napr. videla som posledné fotky, čo Ťa vyšla celkovo tá "platňa"??? Aj keď súhlasím, možno toto celé je na blogovanie, ale nie každý si toho môže všimnúť, veľmi pekne
blogoval v minulosti na túto tému Zoltán Kovács-alias Smith...
0 0
petosc petosc

petosc je offline (nepripojený) petosc

Ingrid Ondruskova Pozri príspevok
Len pekne pokračuj...mňa to napríklad zaujíma...možno by bolo fajn, ak to nie je tajomstvo aj finančná stránka veci...čo to všetko stojí, napr. videla som posledné fotky, čo Ťa vyšla celkovo tá "platňa"??? Aj keď súhlasím, možno toto celé je na blogovanie, ale nie každý si toho môže všimnúť, veľmi pekne
blogoval v minulosti na túto tému Zoltán Kovács-alias Smith...
neni problém, akurát včera som robil nejaký cennový rozpočet čo ma to všetko zatial stálo, takže to sem môžem dať:

išlo mi tam komplet 130m3 betonu B20, ten bol po 49€ m3, tri krát tam bol aj puzmajster po 2 hod, toto komplet bolo cca 7000€
železo do tých mojích veľa"vyčítaných a ohovárancých" základov) ma stálo 1300€ a vtom je už aj sieťovina do deky
čo sa týka bleskozvod,elektrika,odpady..., cca 1200€
plus nejaká robota a také veci čo ma vyšlo cca 1500€

toto sú moje doterajšie výdavky na stavbu.
včera som dojednal ešte nejakú zľavu na tehy/PK/ mal som tam 33% a dojednal som ešte plus 3% na komplet cenu, takže som rád, aj ked mi to urobilo len nejakých 500€ ale aj to je niečo)

rozpočet na tehly, preklady, nosníky, vložky do nosníkov,.....,
je cca 12 500€ bez DPH.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Zase ak urobia tu hrubu stavbu za 2 mesiace, bude to zaujimave citanie. Mozno si mohol skor pisat nejaky blog, ale to je asi jedno, aspon mne je to urcite jedno
0 0
petosc petosc

petosc je offline (nepripojený) petosc

ciners Pozri príspevok
Zase ak urobia tu hrubu stavbu za 2 mesiace, bude to zaujimave citanie. Mozno si mohol skor pisat nejaky blog, ale to je asi jedno, aspon mne je to urcite jedno
všetci píšete, aby som písal nejaký blog, ale popravde ani neviem čo to presne je))
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
petosc Pozri príspevok
všetci píšete, aby som písal nejaký blog, ale popravde ani neviem čo to presne je))
na hornej modrej lište vpravo je slovo BLOG - klikni a si tam. Viacerí máme tam svoje stavebné denníky.
Ja napr.
http://www.porada.sk/blog.php?u=1378

ak tam klikneš, tak vľavo zasa sú kategorie - je tam aj "stavebný denník"
nie som odborník, staviam všelijako, ale Porada mi hooooodne pomohla.
1 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Blog je neviditeľný.Pokiaľ máte záujem o to ,aby čo najviac členov porady videlo a čítalo to čo píšete tak to musíte písať práve tu,presne tak, ako ste začali.Myslím ,že to sem patrí.Dobre ste začali ,kľudne pokračujte ďalej.Čím viac ľudí napíše svoj názor tým máte viac možností porovnať .Ak sa vám niektoré názory nepáčia tak ich ignorujte,neodpovedajte na ne je to zbytočné len sa zapletiete do nekonečného kolotoča väčšinou s hlupákmi ,ktorý internetové fóra vyžívajú na svoj exhibicionizmus .Ja tak robím tiež.Šašo bez publika nieje šašo.
Naposledy upravil 220870 : 22.05.10 at 14:45
0 0
nordero nordero

nordero je offline (nepripojený) nordero

PETOSC.LEN TY PEKNE POKRACUJ TU.DRZIM PALCE.
0 0
petosc petosc

petosc je offline (nepripojený) petosc

Tak a víkend pomaly za nami, a od pondelka sa ide nato, ideme nalepiť ipu a musím ešte vybaviť silo/ cement na murovanie/ a v utorok sa ide stavať, som zvedavý, lebo zatial sa mi to zdá celé malé, že tu mám mať kuchynu a tu obývačku a to bude také malé?? )))
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať