Zavrieť

Porady

Tak a začínam stavať

Zdravím, len som sa chcel pochváliť, že už som konečne 10.05.2010 o 07.00hod začal stavať)) A nastali hned prvé problémy!!
1 pozemok som kúpil stým, že tam stál starý dom a pôvodný majiteľ mal všetko odstrániť z pozemku. Dom odstránil a mysleli sme si že všetko je ako má byť. tak sa začalo kopať, jasné že sme narazili na staré základy!! takže všetko som musel na svoje náklady odstrániť/ťažké stroje, a odvoz odpadu, nikdy by som neveril že odpad-bordel je taký drahý/myslím odvoz/!!!!
dalsia vec, stará pivnica, plná stavebného pordelu!! všetko vybrať a zas odniesť. pôvodný plán kopanie základou do 5 hod. s bágrom 24x9m, pretiahlo sa to na dva dni!!
2, v projekte sme mali základy bez železa!! rozhodli sme sa že tam dáme armatúru, tak sme tam dali komplet do celých základou/ a to mi tvrdil ten čo to kopal, že taký labyrint ešte nekopal/ poviem Vám že aj to že aj to železo nebolo lacné. 14.05 .2010 sme dali doniesť beton, jasné že sme museli zavolať aj pucmajstra, tiež nie lacná záležitosť!! takže už tam mám 55m3 betonu. dnes celú stavbu zašalovali/nedávam šalovačky/ zajtra zalievame./ a to tu stále prší SENEC/ robotníci aj tak robia denne 12hodín!!naozaj kvalitná firma. piatok chcu robiť deku. povedali že stačí 5 dní a ide sa murovať. Vedúci stavby povedal. že do 20.06.10 budem mať komplet hrubú stavbu so strechou 24x9 dvojpodležná!! A to sme ešte ani neni rozhodnutý aké tehly dáme pezin. alebo heluz)) dúfam že všetko pojde hladko. Pridám nové zážitky zo stavby ked budú.
Usporiadat
petosc petosc

petosc je offline (nepripojený) petosc

ciners Pozri príspevok
Myslim, ze pri tom ako je to vymurovane je tepelny odpor tych tvarnic nepodstatny
Ja som aj tak počul , že najväčší tep. odpor je cez odkná, takže radšej dať kvalitné okna, a iné veci. cez tehly ked je dom ešte aj dobre zateplený si nemyslím že bude nejakú veľký únik.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

petosc Pozri príspevok
Ja som aj tak počul , že najväčší tep. odpor je cez odkná, takže radšej dať kvalitné okna, a iné veci. cez tehly ked je dom ešte aj dobre zateplený si nemyslím že bude nejakú veľký únik.
Ja som len spomenul jednu vlastnost ako priklad. Podstatne je, ze ti robotnici si moc zalezat nedaju.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Ak aj tento rok dom postavíte tak ho určite nezateplujte tieto dažde dajú hrubej stavbe riadne dávky vody.Je fakt ,že zvyslé špáry na tej vašej stavbe sú riadne odflaknuté.Páni projektanti by sa tiež konečne mohly nučiť projektovať dom podľa rozmerov tehál a nie rúbať miery od buka do buka.
0 0
petosc petosc

petosc je offline (nepripojený) petosc

už mi naozaj ide na nervy toto počasie!!! :O(( a to som dnes ešte zistil že máme zle naprojektované okno pri schodisku!!! takže bola prerábka, ešteže som tam skoro celí den, a trošku dávam pozor na určité veci.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
o počasí.by som ho trhal v zuboch po kúsočkoch.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
petosc Pozri príspevok
už mi ide na nervy ten dážd, každý den ma to stopne na večer v stavbe!! ale aj tak sme niečo porobili dnes.
Pekná fušerina však zober vodováhu a aspoň si to po fušeroch premeraj a tam kde plátajú nech aspoň zahádžu maltou škáru. Z akej tehly staviaš že je medzi tehlami /foto č.4/ tolko bordelu
0 0
IPB IPB

IPB je offline (nepripojený) IPB

Dobry den. Idem stavat pristavbu, tak som tu zatial narychlo prebehol par tem, vcetne tejto. Chcem sa spytat, vidim, ze Petosc zaklady saloval, tak ako kedysi. Preco nepouzil salovacie tvarnice ? Je to takto lepsie ?
Je to samozrejme podstatne pracnejsie. Preto sa pytam...
0 0
tina01 tina01

tina01 je offline (nepripojený) tina01

petosc, možno som mimo témy,ja som kolaudovala pred 5.rokmi, mám takto vzdialený dom od suseda, ako ty.Teraz mi na staveb.úrade povedali,že v dnešnej dobe by mi to nepovolili.Zaujíma ma či si s tým nemal problém.
0 0
petosc petosc

petosc je offline (nepripojený) petosc

tina01 Pozri príspevok
petosc, možno som mimo témy,ja som kolaudovala pred 5.rokmi, mám takto vzdialený dom od suseda, ako ty.Teraz mi na staveb.úrade povedali,že v dnešnej dobe by mi to nepovolili.Zaujíma ma či si s tým nemal problém.
No ani nie, sused súhlasil, už len preto, že tam takto ešte bližšie stál dom už pred tým!! takže sme stým nemali problém.
0 0
petosc petosc

petosc je offline (nepripojený) petosc

IPB Pozri príspevok
Dobry den. Idem stavat pristavbu, tak som tu zatial narychlo prebehol par tem, vcetne tejto. Chcem sa spytat, vidim, ze Petosc zaklady saloval, tak ako kedysi. Preco nepouzil salovacie tvarnice ? Je to takto lepsie ?
Je to samozrejme podstatne pracnejsie. Preto sa pytam...
No mám nato jeden jediný dôvod, šalovacie dielce a všetko okolo toho som mal úplne zadarmo. takže sa mi to určite oplatilo viac.)
0 0
petosc petosc

petosc je offline (nepripojený) petosc

pivko Pozri príspevok
Pekná fušerina však zober vodováhu a aspoň si to po fušeroch premeraj a tam kde plátajú nech aspoň zahádžu maltou škáru. Z akej tehly staviaš že je medzi tehlami /foto č.4/ tolko bordelu
zahádžu, neboj sa )))
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
IPB Pozri príspevok
Dobry den. Idem stavat pristavbu, tak som tu zatial narychlo prebehol par tem, vcetne tejto. Chcem sa spytat, vidim, ze Petosc zaklady saloval, tak ako kedysi. Preco nepouzil salovacie tvarnice ? Je to takto lepsie ?
Je to samozrejme podstatne pracnejsie. Preto sa pytam...
Šalovacie tvárnice zosabujú betónový základ.Základy robil kolmo na staré (po zbúraní starého domu) v takýchto miestach sa základ na novostavbe lúbi zlomiť.Preto je lepší monolit.Šalovanie nieje pracnejšie ,ako výmurovka z DT.To je len zakorenená nepresná predstava drobných investorov.
0 0
petosc petosc

petosc je offline (nepripojený) petosc

220870 Pozri príspevok
Šalovacie tvárnice zosabujú betónový základ.Základy robil kolmo na staré (po zbúraní starého domu) v takýchto miestach sa základ na novostavbe lúbi zlomiť.Preto je lepší monolit.Šalovanie nieje pracnejšie ,ako výmurovka z DT.To je len zakorenená nepresná predstava drobných investorov.
celkom som tomu nepochopil čo si písal 220870, myslel si mna, tie staré základy?? pretože ja som staré vybral.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
myslel som vás.Ale podložie pod starým základom je ktoré tam zostalo je dávno dobre utlačené a zbytok základu nie.Preto vám tam aj niekto navrhol tú oceľovú výstuž.
0 0
petosc petosc

petosc je offline (nepripojený) petosc

Caute, už dlhšie som sem nič nepridal, ale mal- mám nejaké zdravotné problémy. Stavba pokračuje dalej, len sa tam nezdržiavam. Dnes som ju bol pozrieť po týždni. Stropy sú hotové aj balkony zašalované. Na bud. týžden zalievame. Jedna otázka, vie mi niekto poradiť aká je max vzdialenosť krbu od komínu?? teraz ma napadlo že by sme niečo chceli zmeniť len neviem túto vec. Je to asi vzdialenosť 1,5 m. a medzi touto vzdialenosťou sú aj dvere, či sa to dá potiahnuť ponad dvere alebo nie? dík
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Dá sa to potiahnuť aj ponad dvere.1,5m nieje až tak moc.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

petosc Pozri príspevok
Caute, už dlhšie som sem nič nepridal, ale mal- mám nejaké zdravotné problémy. Stavba pokračuje dalej, len sa tam nezdržiavam. Dnes som ju bol pozrieť po týždni. Stropy sú hotové aj balkony zašalované. Na bud. týžden zalievame. Jedna otázka, vie mi niekto poradiť aká je max vzdialenosť krbu od komínu?? teraz ma napadlo že by sme niečo chceli zmeniť len neviem túto vec. Je to asi vzdialenosť 1,5 m. a medzi touto vzdialenosťou sú aj dvere, či sa to dá potiahnuť ponad dvere alebo nie? dík
Dobre rozumiem?
komín - 1,5m voľný priestor ( v tom dvere) - a potom až krb?
Ako chceš robiť obostavbu a sopúch na krbe? Čím vzdialenejší a kľukatejší prístup ku komínu, tým horší ťah. To sa Ti vypomstí
A Tie dvere nebudú zavadzať pri obstavbe?

Nemáš nejaký nákres? Mne sa to nepozdáva...
3 0
petosc petosc

petosc je offline (nepripojený) petosc

arizona Pozri príspevok
Dobre rozumiem?
komín - 1,5m voľný priestor ( v tom dvere) - a potom až krb?
Ako chceš robiť obostavbu a sopúch na krbe? Čím vzdialenejší a kľukatejší prístup ku komínu, tým horší ťah. To sa Ti vypomstí
A Tie dvere nebudú zavadzať pri obstavbe?

Nemáš nejaký nákres? Mne sa to nepozdáva...
nie nemám, to je len tak nad tým uvažujem, ale najlepšie bude ked si tam zavolám nejakého odborníka a pozrie sa mi nato a povie či áno lebo nie.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

rodicia maju kachle, rura ide vodorovne asi 1m do komina v druhej miestnosti, hori to normalne.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

alltracboy Pozri príspevok
rodicia maju kachle, rura ide vodorovne asi 1m do komina v druhej miestnosti, hori to normalne.
To sú kachle.To je niečo iné...
Ale okolo krb. vložky treba robiť obstavbu... ( vieš si predstaviť rúry mimo sopúcha? To by nedávalo zmysel a neplnilo účel . O estetickej stránke ani nehovorím)
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať