Zavrieť

Porady

Tak a začínam stavať

Zdravím, len som sa chcel pochváliť, že už som konečne 10.05.2010 o 07.00hod začal stavať)) A nastali hned prvé problémy!!
1 pozemok som kúpil stým, že tam stál starý dom a pôvodný majiteľ mal všetko odstrániť z pozemku. Dom odstránil a mysleli sme si že všetko je ako má byť. tak sa začalo kopať, jasné že sme narazili na staré základy!! takže všetko som musel na svoje náklady odstrániť/ťažké stroje, a odvoz odpadu, nikdy by som neveril že odpad-bordel je taký drahý/myslím odvoz/!!!!
dalsia vec, stará pivnica, plná stavebného pordelu!! všetko vybrať a zas odniesť. pôvodný plán kopanie základou do 5 hod. s bágrom 24x9m, pretiahlo sa to na dva dni!!
2, v projekte sme mali základy bez železa!! rozhodli sme sa že tam dáme armatúru, tak sme tam dali komplet do celých základou/ a to mi tvrdil ten čo to kopal, že taký labyrint ešte nekopal/ poviem Vám že aj to že aj to železo nebolo lacné. 14.05 .2010 sme dali doniesť beton, jasné že sme museli zavolať aj pucmajstra, tiež nie lacná záležitosť!! takže už tam mám 55m3 betonu. dnes celú stavbu zašalovali/nedávam šalovačky/ zajtra zalievame./ a to tu stále prší SENEC/ robotníci aj tak robia denne 12hodín!!naozaj kvalitná firma. piatok chcu robiť deku. povedali že stačí 5 dní a ide sa murovať. Vedúci stavby povedal. že do 20.06.10 budem mať komplet hrubú stavbu so strechou 24x9 dvojpodležná!! A to sme ešte ani neni rozhodnutý aké tehly dáme pezin. alebo heluz)) dúfam že všetko pojde hladko. Pridám nové zážitky zo stavby ked budú.
Usporiadat
petosc petosc

petosc je offline (nepripojený) petosc

tu je pôdorys domu čo staviame. cenu ti možem poslať cez ss, čo presne by ta zaujámalo??
0 0
andrea.styndlova andrea.styndlova

andrea.styndlova je offline (nepripojený) andrea.styndlova

Zaujima ma aka je predpokladana cena vystavby domu + kolko si dal doteraz do stavby (material + robota)?
0 0
petosc petosc

petosc je offline (nepripojený) petosc

čaute takže po omietkach sa začína s krbom, dnes mi ho začali robiť/vid foto/ zajtra začnú ukladať polystyrén na podlahu a daľšie vecia a ide sa na podlahovku. som zvedavý ako to bude naberať všetko nejaký ten dizajn. )
Fotografia0133.jpg  
0 0
brinza brinza

brinza je offline (nepripojený) brinza

pracujuci
petosc Pozri príspevok
už mi ide na nervy ten dážd, každý den ma to stopne na večer v stavbe!! ale aj tak sme niečo porobili dnes.
na co sluzi ta stena kde si dal medzi 2 tehly polystiren? aky to ma vyznam?
0 0
manoh manoh

manoh je offline (nepripojený) manoh

brinza Pozri príspevok
na co sluzi ta stena kde si dal medzi 2 tehly polystiren? aky to ma vyznam?
Podľa pôdorysu pôjde o dve bytové jednotky, takže to je dilatácia medzi dvoma objektami.
0 0
andiablo andiablo

andiablo je offline (nepripojený) andiablo

ak by si nedal dilatáciu tak by ti praskla omietka
0 0
radek666 radek666

radek666 je offline (nepripojený) radek666

andiablo Pozri príspevok
ak by si nedal dilatáciu tak by ti praskla omietka
ale pokial nemá oddilatované aj základy tak je mu ten polyš medzi murivom na dve veci. takže hlavne oddilatovat základy.
0 0
petosc petosc

petosc je offline (nepripojený) petosc

radek666 Pozri príspevok
ale pokial nemá oddilatované aj základy tak je mu ten polyš medzi murivom na dve veci. takže hlavne oddilatovat základy.
a to už prečo??
0 0
radek666 radek666

radek666 je offline (nepripojený) radek666

petosc Pozri príspevok
a to už prečo??
lebo základy sadajú nie murivo. ked ti nesadne základ nepohne sa ti ani murivo čiže ani stena nepraskne. dilatácia je doležitá napr. pri radových zástavbách kde sú základy v styku so základom druhého domu. každý može sadať inak tak aby "jeden nepotiahol druhý".
0 0
petosc petosc

petosc je offline (nepripojený) petosc

Prikladám nové foto, už mám hotové aj podlahové kúrenie, a zajtra sa ide na potery huráá konečne
P1120986.jpg  
P1120988.jpg  
P1120995.jpg  
P1130002.jpg  
P1130001.jpg  

1/1
1 0
pepa78 pepa78

pepa78 je offline (nepripojený) pepa78

Ten krb je obostavaný obyčajným Ytongom ?
0 0
petosc petosc

petosc je offline (nepripojený) petosc

pepa78 Pozri príspevok
Ten krb je obostavaný obyčajným Ytongom ?
No pokial viem tak zozadu je tam nejaká izolácia a predok neviem asi ytong, ešte tam ide nejaký isol ako pozerám rozpočet
0 0
radek666 radek666

radek666 je offline (nepripojený) radek666

petosc Pozri príspevok
Prikladám nové foto, už mám hotové aj podlahové kúrenie, a zajtra sa ide na potery huráá konečne
z akého dôvodu máš kary pod podlahovkou??? ked už tak tak nad podlahovku.
0 0
petosc petosc

petosc je offline (nepripojený) petosc

radek666 Pozri príspevok
z akého dôvodu máš kary pod podlahovkou??? ked už tak tak nad podlahovku.
a nevidíš že je to tak upevnované na tú karyrohož. Neviem prečo by tak vyrábali také plastové svorky, ktoré sa používajú takýmto spôsobom. a ešte jedna vec kary ani nemusí byť, záleží aký poter ide.
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

Peto na fotkách nevidno dilatáciu od stien. Máš ju tam?
Tá kari rohož je tam správne, len dbaj aby, ju nadvyhovali t.j. aby neležala na igelite.
Naposledy upravil Ferdosondo : 13.10.10 at 06:44
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

Ferdosondo Pozri príspevok
Peto na fotkách nevidno dilatáciu od stien. Máš ju tam?
Tá kari rohož je tam správne, len dbaj aby, ju nadvyhovali t.j. aby neležala na igelite.
... ked budu nadvihovat karisiet, daj pozor na majstrov aby neprederavili rurky podlahoveho kurenia
0 0
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

Nevidim dôvod pre nadvihovanie kari siete. Kari je tam namiesto systemovej dosky na vytvorenie rastra podlahovky a uchytenia rurok . Ziadnu staticku ulohu tam neplni takze sa nemusi nadvihovat. Lacnejsie to mohlo byt keby boli spony do EPS a len by sa to nacvakalo takym sponkovacom. Aku znacku/typ rurok a rozdelovaca si pouzil? Pred liatim to nechaj natlakovane a nezabudni na dilatacky
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Tak nech sa dari - ja som vcera uspesne skolaudoval
0 0
petosc petosc

petosc je offline (nepripojený) petosc

Ferdosondo Pozri príspevok
Peto na fotkách nevidno dilatáciu od stien. Máš ju tam?
Tá kari rohož je tam správne, len dbaj aby, ju nadvyhovali t.j. aby neležala na igelite.
Hej mám tam diletáciu, dnes to tam dávali /nie polys. ale také niečo iné čo je nato/ a dnes mi aj urobili komplet potery hurááá
0 0
petosc petosc

petosc je offline (nepripojený) petosc

mendo933 Pozri príspevok
Nevidim dôvod pre nadvihovanie kari siete. Kari je tam namiesto systemovej dosky na vytvorenie rastra podlahovky a uchytenia rurok . Ziadnu staticku ulohu tam neplni takze sa nemusi nadvihovat. Lacnejsie to mohlo byt keby boli spony do EPS a len by sa to nacvakalo takym sponkovacom. Aku znacku/typ rurok a rozdelovaca si pouzil? Pred liatim to nechaj natlakovane a nezabudni na dilatacky
rúrky mi išli plat - hliník, pozeral som ako potom chodia robotníci ale ubezpečovali ma že to je dosť pevné, som to aj skúšal a myslím si že je to v pohode. značku rozdelovača ani neviem, mám tam dva, lebo hore aj dole mám po 10 okrohov. mám to aj natlakované. A ešte jedna vec, našťastie každý obvod je jeden celok nenadpájalo sa podl. kúrenie.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať