Zavrieť

Porady

Tak a začínam stavať

Zdravím, len som sa chcel pochváliť, že už som konečne 10.05.2010 o 07.00hod začal stavať)) A nastali hned prvé problémy!!
1 pozemok som kúpil stým, že tam stál starý dom a pôvodný majiteľ mal všetko odstrániť z pozemku. Dom odstránil a mysleli sme si že všetko je ako má byť. tak sa začalo kopať, jasné že sme narazili na staré základy!! takže všetko som musel na svoje náklady odstrániť/ťažké stroje, a odvoz odpadu, nikdy by som neveril že odpad-bordel je taký drahý/myslím odvoz/!!!!
dalsia vec, stará pivnica, plná stavebného pordelu!! všetko vybrať a zas odniesť. pôvodný plán kopanie základou do 5 hod. s bágrom 24x9m, pretiahlo sa to na dva dni!!
2, v projekte sme mali základy bez železa!! rozhodli sme sa že tam dáme armatúru, tak sme tam dali komplet do celých základou/ a to mi tvrdil ten čo to kopal, že taký labyrint ešte nekopal/ poviem Vám že aj to že aj to železo nebolo lacné. 14.05 .2010 sme dali doniesť beton, jasné že sme museli zavolať aj pucmajstra, tiež nie lacná záležitosť!! takže už tam mám 55m3 betonu. dnes celú stavbu zašalovali/nedávam šalovačky/ zajtra zalievame./ a to tu stále prší SENEC/ robotníci aj tak robia denne 12hodín!!naozaj kvalitná firma. piatok chcu robiť deku. povedali že stačí 5 dní a ide sa murovať. Vedúci stavby povedal. že do 20.06.10 budem mať komplet hrubú stavbu so strechou 24x9 dvojpodležná!! A to sme ešte ani neni rozhodnutý aké tehly dáme pezin. alebo heluz)) dúfam že všetko pojde hladko. Pridám nové zážitky zo stavby ked budú.
Usporiadat
day day

day je offline (nepripojený) day

nic v zlom, bytovu architektku? manzelka Ti povie co kde treba, zobete plan a kreslite, viackrat. a je to. investujte inam, aj tak Vam to nebude sediet na 100%, ako pise Kejka

ale ked su peniaze, kupis aj Ferrari kombi
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
máš pravdu, ja som bola v prvom prípade tá manželka, a veru som to neodhadla, nedomyslela. V druhom prípade som hľadala projekt, ktorý by mi vyhovoval, takže som už vedela, čo kde chcem mať.
Aj v zásade som tú svoju predstavu hodila na papier. využila som dobré vzťahy a dal tú svoju predstavu posúdiť odborníčke, ktorá ma fakt v niektorých veciach usmernila, opravila, takže boli zmeny.
Či to naozaj bude sedieť, ťažko teraz viem povedať.
Inak - osobne by som tiež nevrážala peniaze do byt. arch., ale v mojom prípade to bolo zadara.
0 0
petosc petosc

petosc je offline (nepripojený) petosc

day Pozri príspevok
nic v zlom, bytovu architektku? manzelka Ti povie co kde treba, zobete plan a kreslite, viackrat. a je to. investujte inam, aj tak Vam to nebude sediet na 100%, ako pise Kejka

ale ked su peniaze, kupis aj Ferrari kombi
ja si myslím že niekedy to neni zlé, lebo sme mali veľa nápadov a po odbornej porade sme zistili že je to zlé!!takže neviem teraz či využiť byt. a.
0 0
petosc petosc

petosc je offline (nepripojený) petosc

KEJKA Pozri príspevok
tak toto nezanedbaj. ked sme starý dom rekonštruovali, tak viacmenej voda, plyn boli jasné, ale zásuvky a vypínače som musela riešiť. Nadiktovala som to len tak zhruba, akože on má vedieť kde čo patrí, a kde sa čo hodí..... no a potom som ľutovala, nemám zásuvku minimálne na troch potrebných miestach, používame predlžovačky, kuch. linka "nepasovala" na pripravené rozvody atd. atd.
teraz pri stavbe RD, sme mali nakreslené rozmiestnenie nábytku a určenie izieb už v štádiu hrubej stavby, vedeli sme kde čo položíme postavíme a napriek tomu sme ešte dávali o jednu zásuvku radšej viac. Návrh mi robila bytová architektka, je v Blave, je dosť vyťažená, lacná nebude. Mne to robí, lebo naše dcéry sú kamarátky.
tá architektka teraz má veľa roboty? koľko by to stálo?? nemá nejaký cca cenník??veľmi pekne dakujem
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
nemá cenník, môžem sa spýtať, či vezme zakázku a či môžem dať na ňu mobil..... ale premysli si, či to myslíš vážne a chceš takú službu.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

ciners ti dohodi tu sexicu s drahym autom co o nej pisal
0 0
petosc petosc

petosc je offline (nepripojený) petosc

KEJKA Pozri príspevok
nemá cenník, môžem sa spýtať, či vezme zakázku a či môžem dať na ňu mobil..... ale premysli si, či to myslíš vážne a chceš takú službu.
z akého dôvodu by som si to mal rozmyslieť?
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

asi ze nebude drankat nieco ked potom povies ze to uz nechces..
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
petosc Pozri príspevok
tá architektka teraz má veľa roboty? koľko by to stálo?? nemá nejaký cca cenník??veľmi pekne dakujem
poslala som ti kontakt cez ss, podrobnosti neviem.
0 0
elisaj elisaj

elisaj je offline (nepripojený) elisaj

Dobry deň.Nič nove sa nedeje?
0 0
Beata Beata

Beata je offline (nepripojený) Beata

Ahoj petosc,
Dostala som sa k tejto téme, btw veeeľmi zaujímavej a chcem povedať, teda napísať, že Ti petosc prajem veľa zdaru, nech Ti stavba rastie a čím skôr nech bývaš Samozrejme, všetkým ktorí stavajú prajem to isté.
Aj ja staviam, mohla by som tiež písať a pridávať fotky, ale ja staviam zatiaľ len v hlave. Možno raz, keď budem veľká...

Good luck
0 1
petosc petosc

petosc je offline (nepripojený) petosc

Caute, už dlhší čas som tu nič nové nedal, ale na stavbe sa robilo. Sme dali okná, vodu, plyn. Však dám nejaké nové foto. Tento týžden sa začína s omietkami.
P1120538.jpg  
P1120540.jpg  
P1120546.jpg  
P1120551.jpg  
P1120555.jpg  

P1120568.jpg  
P1120561.jpg  
1/1
0 0
petosc petosc

petosc je offline (nepripojený) petosc

ešte sme tahali plyn a predstavte si že bager kopal kopal a narazil na elektrické káble ktoré idú kusok cez náš pozemok a patria susedom. Oni si ich tam položili ešte pred tým ako som kupil pozemok a len tak sa dohodli s majiteľom predtým, ale neni to nikde napísané ako vecné bremeno. Možem im "náhodou" pretrhnuť kopaním??
0 0
petosc petosc

petosc je offline (nepripojený) petosc

Je neuveriteľné načo všetko som natrfil pri kopaní, ja neviem ale tý ludia dávali do zeme všetko. Ešte som mal menšie problémy s plyn.prípojkou, musel som ju premiestniť, takže nejaké vybavovačky navyše.
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

petosc Pozri príspevok
eĹĄte sme tahali plyn a predstavte si Ĺže bager kopal kopal a narazil na elektrickĂŠ kĂĄble ktorĂŠ idĂş kusok cez nĂĄĹĄ pozemok a patria susedom. Oni si ich tam poloĹžili eĹĄte pred tĂ˝m ako som kupil pozemok a len tak sa dohodli s majiteÄžom predtĂ˝m, ale neni to nikde napĂ*sanĂŠ ako vecnĂŠ bremeno. MoĹžem im "nĂĄhodou" pretrhnuĹĽ kopanĂ*m??
nahodou nie, ale po dohode so susedom, naslednej prekladke na naklady susedov, ano
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

petosc Pozri príspevok
Caute, už dlhší čas som tu nič nové nedal, ale na stavbe sa robilo. Sme dali okná, vodu, plyn. Však dám nejaké nové foto. Tento týžden sa začína s omietkami.
Voda a elektrika subezne, este aj kabel bez trubky. Kable vedene v stene nie vodorovne a zvisle (niekde), to sa bude "dobre" vrtat do steny
0 0
petervi petervi

petervi je offline (nepripojený) petervi

Tie odpady nevyzeraju ,zeby boli velmi spadovane
0 0
petosc petosc

petosc je offline (nepripojený) petosc

petervi Pozri príspevok
Tie odpady nevyzeraju ,zeby boli velmi spadovane
možno na foto nie, ale v skut. je to v pohode, sme to aj skúšali.
0 0
petosc petosc

petosc je offline (nepripojený) petosc

TomasHC Pozri príspevok
Voda a elektrika subezne, este aj kabel bez trubky. Kable vedene v stene nie vodorovne a zvisle (niekde), to sa bude "dobre" vrtat do steny
to je stena kde bude kuch. linka, takže viem že tam vrtať nebudem,
0 0
andrea.styndlova andrea.styndlova

andrea.styndlova je offline (nepripojený) andrea.styndlova

Petocs zaves aj podorys domu ktory stavias nech si to vieme lepsie predstavit. Mas uz aj najake cisla, kolko ta co stalo? dik
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať