Zavrieť

Porady

Tak a začínam stavať

Zdravím, len som sa chcel pochváliť, že už som konečne 10.05.2010 o 07.00hod začal stavať)) A nastali hned prvé problémy!!
1 pozemok som kúpil stým, že tam stál starý dom a pôvodný majiteľ mal všetko odstrániť z pozemku. Dom odstránil a mysleli sme si že všetko je ako má byť. tak sa začalo kopať, jasné že sme narazili na staré základy!! takže všetko som musel na svoje náklady odstrániť/ťažké stroje, a odvoz odpadu, nikdy by som neveril že odpad-bordel je taký drahý/myslím odvoz/!!!!
dalsia vec, stará pivnica, plná stavebného pordelu!! všetko vybrať a zas odniesť. pôvodný plán kopanie základou do 5 hod. s bágrom 24x9m, pretiahlo sa to na dva dni!!
2, v projekte sme mali základy bez železa!! rozhodli sme sa že tam dáme armatúru, tak sme tam dali komplet do celých základou/ a to mi tvrdil ten čo to kopal, že taký labyrint ešte nekopal/ poviem Vám že aj to že aj to železo nebolo lacné. 14.05 .2010 sme dali doniesť beton, jasné že sme museli zavolať aj pucmajstra, tiež nie lacná záležitosť!! takže už tam mám 55m3 betonu. dnes celú stavbu zašalovali/nedávam šalovačky/ zajtra zalievame./ a to tu stále prší SENEC/ robotníci aj tak robia denne 12hodín!!naozaj kvalitná firma. piatok chcu robiť deku. povedali že stačí 5 dní a ide sa murovať. Vedúci stavby povedal. že do 20.06.10 budem mať komplet hrubú stavbu so strechou 24x9 dvojpodležná!! A to sme ešte ani neni rozhodnutý aké tehly dáme pezin. alebo heluz)) dúfam že všetko pojde hladko. Pridám nové zážitky zo stavby ked budú.
Usporiadat
petosc petosc

petosc je offline (nepripojený) petosc

pivko Pozri príspevok
Vieš čo ti poradímPred začatim každej etapy prác na dome si poriadne preštuduj príslušnú tému na Porade ktorá sa jej týka. Prekonzultuj všetko čo sa ti nezdá/ Ja to robím napr.teraz s oknami nakoľko v pondelok mi budú murári lepiť styrodur na ostenia a idem vakovať/ No a potom najdoležitejšie STOJ NAD ROBOTNÍKMI ABY TO UROBILI SPRÁVNE
stoj nad robotníkmi?? bohužial nemám tú možnosť, musím aj pracovať, aby sa malo za čo stavať, nemám to šťastie ako ty, že máš dostatok financií, aby si staval a nepracoval! (
1 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
petosc Pozri príspevok
stoj nad robotníkmi?? bohužial nemám tú možnosť, musím aj pracovať, aby sa malo za čo stavať, nemám to šťastie ako ty, že máš dostatok financií, aby si staval a nepracoval! (
V takom prípade existuje aj funkcia stavebný dozor.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

220870 Pozri príspevok
Na komín nesmie ísť nič horľavé,polystyrén ,drevo,el.káble a pod.
Podľa normy áno,

no z čoho sa skladá komín ?

nejde náhodou cez neho betónová rúura ?

a nespája sa tá rúra NEPRIEPUSTNE ?

A okrem toho aká je teplota spalín,pri vyustení komína cez strechu ???
0 1
petosc petosc

petosc je offline (nepripojený) petosc

chodí tam, dokonca dvaja, sú to známy a nemajú nič spoločné s firmou čo to stavia, akurát som bol nejaké veci čo mi vyčítaš prejednať, a nevidia tam žiadny závažný problém! keby ti tu piati ludia poradili jednu vec a ty to tak spravíš, myslíš že tak to je správne?? ja som sa bavil s ludmi čo majú za sebou niekoľko stavieb, ja neviem aká máš ty vzdelanie, či si priamo z odboru stavieb.určite máš v niektorých veciach pravdu, ale neni to až tak ako to hovoríš ty. A odpusti si podobné narážky ako PAT a MAT, ja ti tiež nehovorím šalený východňár!!
1 0
petosc petosc

petosc je offline (nepripojený) petosc

Laco-monter Pozri príspevok
Podľa normy áno,

no z čoho sa skladá komín ?

nejde náhodou cez neho betónová rúura ?

a nespája sa tá rúra NEPRIEPUSTNE ?

A okrem toho aká je teplota spalín,pri vyustení komína cez strechu ???
presne toto mi hovorili!!! že by som musel neuveriteľne rozpáliť krb, aby komín dosiahol takú teplotu, že niečo spraví!! to akože komín čo ide na poschodí cez izbu, sa ho nemôžeme ani dotknúť, lebo bude taký horúci???? to je úplná blbosť!!
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
petosc Pozri príspevok
chodí tam, dokonca dvaja, sú to známy a nemajú nič spoločné s firmou čo to stavia, akurát som bol nejaké veci čo mi vyčítaš prejednať, a nevidia tam žiadny závažný problém! keby ti tu piati ludia poradili jednu vec a ty to tak spravíš, myslíš že tak to je správne?? ja som sa bavil s ludmi čo majú za sebou niekoľko stavieb, ja neviem aká máš ty vzdelanie, či si priamo z odboru stavieb.určite máš v niektorých veciach pravdu, ale neni to až tak ako to hovoríš ty. A odpusti si podobné narážky ako PAT a MAT, ja ti tiež nehovorím šalený východňár!!
Ja som nepovedal že ty si Pat a Mat ,ale ta firma čo ti to stavia. Používa neobvyklé stavebné postupy.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
petosc Pozri príspevok
presne toto mi hovorili!!! že by som musel neuveriteľne rozpáliť krb, aby komín dosiahol takú teplotu, že niečo spraví!! to akože komín čo ide na poschodí cez izbu, sa ho nemôžeme ani dotknúť, lebo bude taký horúci???? to je úplná blbosť!!
V komíne sa zvyknú usadiť sadze /aj keď v Schiedeli málokedy/ a tie zvyknú aj vzbĺknuť a vyhorieť. Pri tom može dosiahnuť teplota v komíne až 2.000 !!! c
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
To je norma nie niečo čo som si teraz vycucal z prsta.Keby sa nikdy nič nestalo tak by nikdy žiadny dom nezhorel.Potom sa môžem spýtať zhorel už niekedy nejaký dom od komína?Odpoveď by bola áno a asi je to aj jeden z najčastejších dôvodov dôvodov prečo dom zhorí.Preto sú pri komínoch také normy ,ako sú.
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Ja sa v tejto teme radsej uz ani nevyjadrujem. petosc sa pyta, ale nakoniec si aj tak obhaji svoju "pravdu". Tipujem na nejakeho zbohatlicka alebo kvazi-mafianika
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

petosc Pozri príspevok
stoj nad robotníkmi?? bohužial nemám tú možnosť, musím aj pracovať, aby sa malo za čo stavať, nemám to šťastie ako ty, že máš dostatok financií, aby si staval a nepracoval! (
vela z nas musi, samozrejme, pracovat aby sme mohli stavat, ale ako Ti radia, citaj, citaj, premyslaj, vyber a kontroluj vykonane.

ja viem, nie je to jednoduche, ale dali sme sa na boj
0 0
petosc petosc

petosc je offline (nepripojený) petosc

TomasHC Pozri príspevok
Ja sa v tejto teme radsej uz ani nevyjadrujem. petosc sa pyta, ale nakoniec si aj tak obhaji svoju "pravdu". Tipujem na nejakeho zbohatlicka alebo kvazi-mafianika
skoro si sa aj trafil a teraz môj typ: nejaký blbeček, alebo kvázi debilko) ? trafil som sa aj ja?
0 0
petosc petosc

petosc je offline (nepripojený) petosc

už ani neviem či sem mám dávať nové foto, však tu ludia riešia či som zbohatlík, alebo nejaký mafián) ja som sem chcel dávať svoje foto zo stavby, ale vidím, že ked niečo spravím čo neni podla "piva a 22006498989" tak vidím že to je zle, a pritom mi viacerí povedali že to tak môže byť, tak teraz fakt neviem
0 1
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

petosc Pozri príspevok
stoj nad robotníkmi?? bohužial nemám tú možnosť, musím aj pracovať, aby sa malo za čo stavať, nemám to šťastie ako ty, že máš dostatok financií, aby si staval a nepracoval! (
len na okraj - keď za 2 mesiace od začiatku stavby dostaneš dom pod strechu... nie je to zadarmo, niektorí staviame domy na etapy za 2 a viac rokov, takže tomu hovorím nedostatok financií, alebo sa mýlim?
0 0
petosc petosc

petosc je offline (nepripojený) petosc

iriska Pozri príspevok
len na okraj - keď za 2 mesiace od začiatku stavby dostaneš dom pod strechu... nie je to zadarmo, niektorí staviame domy na etapy za 2 a viac rokov, takže tomu hovorím nedostatok financií, alebo sa mýlim?
no bohužial som musel zobrať nejaký hypo, nie veľa ale stačí to na hrubú stavbu. a materiál si zhánam sám, takže ušetrím aj tam. ked sa minie hypo pojde to pomalšie, musím predať byt, a potom sa to rozbehne zas/ bude musieť, aby som nemusel bývať v podnájme/.
Naposledy upravil petosc : 30.06.10 at 11:46
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
petosc Pozri príspevok
už ani neviem či sem mám dávať nové foto, však tu ludia riešia či som zbohatlík, alebo nejaký mafián) ja som sem chcel dávať svoje foto zo stavby, ale vidím, že ked niečo spravím čo neni podla "piva a 22006498989" tak vidím že to je zle, a pritom mi viacerí povedali že to tak môže byť, tak teraz fakt neviem
Nieže podľa piva a 220870 ,ale nikto z nás čo teraz staviame nepoužil takýto sposob šalovania , nikto nestrčil ku komínu EPS atd. atd.komu niet rady tomu niet pomoci Tak potom ako napísal TomasHC načo tu chodíš a pýtaš sa keď si aj tak všetko urobíš po svojom.Máš dvoch stavebných dozorov tak nech ti radia. Ja tak isto končím s touto témou.
0 0
petosc petosc

petosc je offline (nepripojený) petosc

takže zbúrať a postaviť nanovo??) myslíte že všetky tie veci čo mi tu vyčítali sú tak zlé, že by mohli ovlyvniť celú stavbu??
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

petosc Pozri príspevok
takže zbúrať a postaviť nanovo??) myslíte že všetky tie veci čo mi tu vyčítali sú tak zlé, že by mohli ovlyvniť celú stavbu??
Ovplyvnit ano, ale nespadne to, nezhori to. Ide len o to, ze sa pytas, "niekto" odpovie, a Ty ho ides presviedcat, ze to je OK. Su to Tvoje peniaze, tak dozeraj na to, za co si ich vypytaju!
0 0
petosc petosc

petosc je offline (nepripojený) petosc

Ja to celé chápem, teraz už neriešim ako to malo byť ale či to môže byť takto ako to je teraz spravené, nebudem už predsa búrať komín. a zistoval som si aj tie odpadové rury čo mám kus zaliate v deke, a nikto v tom nevidel problém!že to je normálna vec. ešte že tam mám nejaké zlé šalovanie ale to teraz neviem čo tam hovorili že je zlé. Ja viem že človek čo sa tomu rozumie, to má jednoduchšie, ale napr. ja dojdem na stavbu a povedia mi že to tak má byť, tak prečo by som mal niečo riešiť že to tak nemá byť, keby som bol človek z odboru tak by som im vedel odôvodniť že , tak to nerobte, robte to takto, ale nedá sa tak riešiť každá vec
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

petosc Pozri príspevok
Ja to celé chápem, teraz už neriešim ako to malo byť ale či to môže byť takto ako to je teraz spravené, nebudem už predsa búrať komín. a zistoval som si aj tie odpadové rury čo mám kus zaliate v deke, a nikto v tom nevidel problém!že to je normálna vec. ešte že tam mám nejaké zlé šalovanie ale to teraz neviem čo tam hovorili že je zlé. Ja viem že človek čo sa tomu rozumie, to má jednoduchšie, ale napr. ja dojdem na stavbu a povedia mi že to tak má byť, tak prečo by som mal niečo riešiť že to tak nemá byť, keby som bol človek z odboru tak by som im vedel odôvodniť že , tak to nerobte, robte to takto, ale nedá sa tak riešiť každá vec
To je síce pravda, že nie si odborník a napokon málokto kto začína stavať. Avšak je treba veľa študovať a neveriť robošom so siedmim triedami ZŠ. Ale pokiaľ máš stavebný dozor, tak vyžaduj, aby aj pracoval a kontroloval stavbu a nielen bral peniaze. Ak nie tak ho vymeň. S tým EPS za komínom by som ja osobne kľudne spávať nemohol. Keď cez zimu vyhicujem, tak pri sopúchu je teplota kde ruku neudržím a to je na strane, ktorá sa ochladzuje do miestnosti. Teplota na zakrytej strane bude o dosť vyššia. Komín som robil sám a keramické vložky sú zaizolované dobre.
Si si istý, že Tvoj "majster", ktorý spravil takú fatálnu chybu s EPS, dobre pozakladal izoláciu do tvárnic? Lebo ak nie, tak teplota na tých miestach môže byť dosť vysoká na to aby EPS začalo dymiť a na ostatné nechcem ani pomyslieť.
Nedá mi, aby som nespomenul. Pred časom sme debatili o výstavbe komína, kde som písal o potrebe naštudovania stavebného postupu. Vtedy si mi odpovedal, že si to videl robiť majstra a že to už vieš aj Ty a ak budem potrebovať, tak mi komín prídeš urobiť. No musím povedať ďakujem za ponuku, ale neprosím.
Naposledy upravil Ferdosondo : 28.06.10 at 07:46
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

Petosc, komín by som nerozoberal, ten EPS by sa mal dať vyťahať von. Síce pracne ale von by sa mal dostať. Môžeš to dať urobiť tomu babrákovi, snáď to zvládne a neposeje aj to. V rámci výučby si vypýtaj od neho školné a nech nezabudne poďakovať, že si ho niečo naučil. Do tej medzery potom natlač minerálnu vlnu a bude to OK.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať